Illuminating Yellow i Ultimate Gray - kolory roku 2021

Illuminating Yellow i Ultimate Gray - kolory roku 2021

W tym roku Instytut Pantone wybrał dwa kolory roku 2021: Ultimate Gray i Illuminating Yellow -połączenie barw, przywodzące na myśl siłę i nadzieję. Sprawdzamy, z jakimi kolorami warto łączyć te dwa odcienie, przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację wnętrz.
3:00 min
0
0

Instytut Pantone zrzesza grono specjalistów, którzy od lat kreują kolorystyczne trendy. Zespół pracujący globalnie uważnie obserwuje i analizuje trendy, styl życia, najnowsze technologie. Wybrane kolory co roku odbijają się szerokim echem w świecie projektowania, stają się inspiracją dla wielu twórców. W tym roku wyjątkowo zostały wybrane dwa odcienie: szary Ultimate Gray Pantone 17-5104 oraz żółty Illuminating Yellow - Pantone 13-0647. Dwa kolory zostały wybrane po raz drugi w historii, podobna sytuacja miała miejsce w 2016 roku.

W ubiegłym roku kolorem roku został Classic BLUE, o pomysłach na aranżację pisaliśmy w artykule Łazienka w kolorze Classic Blue.

Autor:
Redakcja
Data:
14.12.2020
Nowoczesna szara łazienka z żółtą ścianą
Duet żółtego i szarego koloru efektownie uzupełniają czarne dodatki. Fot. Deante
Deante Arnika KQA 047P
Kabina prysznicowa, szkło przezroczyste, profile czarne, 100x90x200 cm
sprawdź
Arnika
Marka Deante
sprawdź

Illuminating Yellow

Żółte odcienie nastrajają optymizmem, wywołują pozytywne skojarzenia. Iluminating Yellow doskonale sprawdzi się jako kolorów dodatków. W łazience możemy postawić na dozowniki, ręczniki, ozdobne doniczki. W innych pomieszczeniach: sypialni, czy salonie dobrze sprawdzą się dekoracyjne poduszki, pledy, czy zasłony, które stworzą we wnętrzu wyjątkowy nastrój. We wnętrzach Iluminating Yellow dobrze prezentuje się w połączeniu z całą gamą szarości, ciekawie wygląda w zestawieniu z butelkową zielenią i intensywnymi, granatowymi odcieniami tworząc energetyczne połączenie.

Nowoczesna łazienka w kolorach roku 2021 Pantone
Projekt łazienki w modnym zestawieniu kolorystycznym. Fot. Synage
IÖ Smig SMIG90120CZ
Brodzik prostokątny kompozytowy, struktura, 90x120 cm, czarny
sprawdź
IÖ Elba AZDWSELB.795.011
Deska WC Slim duroplast, biała
sprawdź
New Trendy Avexa Black EXK-1583
Kabina prysznicowa, prawa, szkło przezroczyste, profile czarne, 90x120x200 cm
sprawdź
Omnires Parma SYSPM11BL
Zestaw prysznicowy podtynkowy z baterią termostatyczną, czarny mat
sprawdź
Cerrad Batista Marengo 20741
Płytka uniwersalna, 59,7x119,7 cm
sprawdź
#Łagodne szarości
sprawdź
IÖ Nemi slim
Umywalka nablatowa, 50x31 cm
sprawdź

Ultimate Gray

Ten łagodny odcień szarości, przywołuje na myśl monumentalne skały. W łazienkowych wnętrzach szarości pojawiają się dość często, płytkich z szarej palety barw są neutralną bazą do projektowych poszukiwań. Wiele kolekcji płytek inspirowanych kamiennymi i betonowymi powierzchniami dobrze komponują się z bielą ceramiki i chromowaną armaturą. Podobnie jest w pozostałych wnętrzach - Ultimate Grey dobrze komponuje się z ciepłymi odcieniami drewna, bielą, pastelowymi odcieniami. Delikatny odcień szarości będzie dobrym tłem dla pozostałego wyposażenia salonu, czy sypialni. W kuchni będzie ciekawie prezentować się na frontach kuchennych w matowym wykończeniu.

Geometryczna łazienka z białymi meblami
Szare odcienie z delikatnymi, żółtymi odcieniami tworzą doskonałe tło dla białych mebli łazienkowych. Fot. Excellent
Excellent Finli MLEX.1102.800.WHWH
Szafka pod umywalkę nablatową, 80x50x48,7 cm
sprawdź
Excellent Finli MLEX.1201.400.WHWH
Słupek, 150x40x30 cm
sprawdź
Finli
Marka Excellent
sprawdź
#We dwoje w łazience
sprawdź

Zgrany duet

Ultimate Gray i Illuminating Yellow są kolorami, które wzajemnie się uzupełniają. Wnętrza, w których zastosujemy połączenie obu tych odcieni, mogą stworzyć spójne, ciekawe aranżacje. Ten kolorystyczny duet możemy połączyć z białymi i czarnymi akcentami. Decydując się np.na łazienkę w kolorze roku 2021, obok dwóch przewodnich kolorów możemy wybrać białą ceramikę i armaturę w czarnym kolorze.

Podobne artykuły

Łazienka w kolorze Classic Blue
Instytut Pantone ogłosił kolor roku – Classic Blue 19-4052. Kolor przywołujący na myśl niebo po zachodzie słońca, bezkres...
czytaj więcej
Płytki tonalne – oryginalne efekty dekoracyjne
Płytki tonalne to termin, którym określa się ceramikę, która tworzy niejednolite powierzchnie. Nieregularne wzory, kolory...
czytaj więcej