Jak udekorować elewację przy drzwiach?

Jak udekorować elewację przy drzwiach?

Wejście do domu stanowi funkcję reprezentacyjną i praktyczną. Jest miejscem, w którym witamy gości i zapraszamy ich do środka. Warto zatem zadbać, aby przestrzeń wokół drzwi wejściowych była odpowiednio urządzona. Kamień naturalny jest materiałem łączącym te cechy, będąc jednocześnie trwałym i eleganckim.
1:00 min
0
0

Trwałość i elegancja


Naturalny kamień elewacyjny jest materiałem trwałym i odpornym na trudne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystywany był niegdyś do budowania, a wiele budowli z tego materiału przetrwało w niemal nienaruszonym stanie do dziś. Zatem kamień elewacyjny stanowi doskonały wybór dla osób, które cenią trwałość i chcą uniknąć konieczności odnawiania elewacji po kilkunastu latach. Ponadto świetnie łączą się z innymi sposobami wykończenia takimi jak panele drewnopodobne, tynk czy deski.

Autor:
Redakcja
Data:
19.06.2024
image000002-min-min.png
Fot. Materiały prasowe Klink
image00016-min-min.png
Fot. Materiały prasowe Klink

Rodzaje kamienia elewacyjnego

Wybór kamienia elewacyjnego jest decyzją na długie lata i zależy od wielu czynników takich jak styl architektoniczny budynku, indywidualne preferencje estetyczne czy warunki atmosferyczne. Do najpopularniejszych dekoracji elewacji należy marmur, który sanowi symbol luksusu i elegancji, dostępny w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych i minimalistycznych projektach. Z kolei kwarcyt cechuje się niezwykłą twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Idealnie skomponuje się z klasycznymi i solidnymi elewacjami. Następną równie ciekawą opcją jest łupek. To ciemniejszy, matowy kamień o surowym wyglądzie, który świetnie będzie się prezentował na industrialnych i nowoczesnych elewacjach. 

image00019-min-min.png
Fot. Materiały prasowe Klink
IMG_4284-min-min.png
Fot. Materiały prasowe Klink

Aktualne trendy

W ostatnich latach zauważono wzrost zainteresowania naturalnymi materiałami w architekturze. Ze względu na swoją unikalność i trwałość coraz częściej używany jest na elewacji wokół drzwi wejściowych. W nowoczesnych aranżacjach zdecydowanie częściej pojawiają się proste formy i stonowane kolory. Ciekawym rozwiązaniem jest także łączenie różnych rodzajów kamienia, co pozwoli uzyskać dynamiczną kompozycję z charakterem. Najczęstszym wyborem do udekorowania elewacji są formaty 10x30 cm lub 30x60 cm oraz grubości od 0,8 cm do 1,3 cm.


Fot. Materiały prasowe Klink

plytki-lupek-silver-shine-naturalny-10x30x0-8-1-3-cm-min-min.png
Fot. Materiały prasowe Klink

Polecane artykuły:

Pomysły na elewację domu
Elewacja domu to zewnętrzna warstwa pokrycia ścian budynku, zapewniająca odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami...
czytaj więcej
Gresy na elewacji – majestat i trwałość
Współczesna architektura jest otwarta na innowacyjne, niedostępne dotychczas rozwiązania. Aktualnie istotną rolę odgrywają...
czytaj więcej