Jak wybrać baterię kuchenną?

Jak wybrać baterię kuchenną?

Zlewozmywak z baterią są kluczowymi elementami w każdej kuchni. To właśnie z nich korzystamy wyjątkowo często podczas codziennej rutyny. Jak wybrać najlepszy i najwydajniejszy model? Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przedstawiamy poniżej.
1:00 min
0
0

Różne strumienie


Do innowacyjnych i jednocześnie dynamicznie zyskujących popularność udogodnień należy wyciągana wylewka z funkcją prysznica. Dzięki niej mycie owoców czy warzyw stanie się o wiele łatwiejsze. Ponadto przyda się również do mycia zlewozmywaka, większych naczyń, garnków, brytfanny czy blachy do pieczenia. Elastyczny wężyk sprawi, że dotrzemy w każdy zakamarek, uzyskując maksymalną czystość. Gdy nie potrzebujemy funkcji prysznica, możemy przełączyć się na opcję strumienia laminarnego, który jest jednocześnie zwarty i dobrze napowietrzony. Będzie doskonałym wyborem, gdy potrzebujemy napełnić naczynia.

Autor:
Redakcja
Data:
25.03.2024
1 Franke bateria kuchenna Atlas Neo pull-out spray-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Franke

Oszczędność

Właściwa bateria kuchenna jest istotnym czynnikiem jeśli chodzi o oszczędność wody. Warto zatem zdecydować się na produkty wyposażone w technologię eco. W standardzie posiadają one stopniowalną dźwignię oraz ogranicznik temperatury. Dzięki temu rozwiązaniu jedno pociągnięcie dźwigni otwiera przepływ wody na 50%, co jest odpowiednią ilością do wykonywania większości kuchennych zadań. Do tego urządzenia te posiadają ogranicznik temperatury, czyli specjalną nakrętkę w mieszaczu, która pomaga zmniejszyć ilość zużywanej gorącej wody. 

2 Franke bateria kuchenna Eos Neo pull-out spray-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Franke

Filtrowanie wody

Kolejnym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność, są baterie filtrujące. Zapewniają one stały dostęp do wysokiej jakości wody, którą można używać do picia i gotowania. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w sanie zrezygnować z kupowania wody butelkowanej, jednocześnie pozwala na oszczędność pieniędzy oraz ograniczenie plastikowych odpadów.

3 Franke bateria kuchenna Tango Neo pull-out spray-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Franke

Innowacyjne rozwiązania

Tradycyjnie, aby wyciągnąć korek z pełnego zlewozmywaka, należy włożyć rękę do zanieczyszczonej wody i wyciągnąć korek. Nikt jednak nie lubi tej czynności. Świetną alternatywą są korki automatyczne z przyciskiem na blacie. Ponadto niektóre baterie posiadają zintegrowane pokrętło do otwierania i zamykania odpływu. Na rynku dostępne są również modele, które wyposażone zostały w czujnik podczerwieni, który służy do uruchamiania przepływu wody bezdotykowo. Z reguły po 30 sekundach strumień automatycznie się wyłącza, lub można go zatrzymać w dowolnym momencie jednym ruchem. Pozwala to na zachowanie czystości baterii, gdy dłonie ubrudzone są ciastem, sokami czy tłuszczem.

4 Franke bateria kuchenna Active L pull-out spray-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Franke

Dokonując wyboru baterii, powinniśmy rozważyć jakich dodatkowych udogodnień potrzebujemy. Kolejną istotną kwestią jest jej wygląd i spójność z aranżacją. Rynek oferuje szeroką gamę wykończeń od klasycznego chromu po szczotkowane złoto, stal szlachetną, czarną stal czy inne odcienie miedzi i antracytu. Odpowiednio wybrana bateria będzie cieszyć oko i spełniać swoje funkcje przez długie lata.


Fot. Materiały prasowe Franke

Polecane artykuły:

Baterie do zlewozmywaków granitowych
Doskonałe parametry użytkowe, wyjątkowe wzornictwo zlewów granitowych sprawia, że coraz częściej decydujemy się na ich zakup...
czytaj więcej
10 pomysłów na nowoczesną kuchnię
Planujesz remont kuchni? Zebraliśmy 10 najlepszych projektów kuchni, które najchętniej oglądaliście w naszej galerii. Jakie...
czytaj więcej