Jak zamontować młynek do odpadów?
Obecnie coraz więcej osób świadomie wybiera proekologiczne rozwiązania do swoich domów i mieszkań. Troska o naturalne środowisko to m innymi właściwa segregacja śmieci. Dzięki młynkom o wiele mniej śmieci trafi na wysypiska. Ogranicza to skażenie gleby, a praca podczas przygotowywania posiłków jest higieniczna i przyjemna. Sprawdź, jak montować młynek do odpadków w kuchni.
2:00 min
0
0
O czym pamiętać montując młynek w kuchni?
- Dokładnie przeczytajmy instrukcję obsługi dołączoną do urządzenia przed użyciem.
- Sprawdźmy, jak prawidłowo wykonać uziemienie urządzenia w instalacji elektrycznej. Każdy młynek do odpadów został zaprojektowany do pracy wyłącznie pod ściśle określonym napięciem, dlatego upewnijmy się, że jest zgodne. Nieprawidłowe podłączenie powoduje ryzyko porażenia prądem. Gniazda i stan uziemienia powinien sprawdzić wykwalifikowany elektryk.
- Zastosowanie innego napięcia, niź rekomendowane przez producenta, może prowadzić do awarii młynka.
- Przestrzegajmy podstawowych środków ostrożności – nie wkładamy palców ani dłoni do wnętrza młynka, nie rozdrabniajmy w nim rzeczy niedozwolonych i zachowajmy szczególną ostrożność, kiedy w pobliżu urządzenia znajdują się dzieci. Nie włączamy młynka bez osłony przeciwrozpryskowej.
- Przed próbą oczyszczenia zablokowanego młynka musimy odłączyć urządzenie od prądu.
- Do odblokowania urządzenia używamy długiego, drewnianego przedmiotu, np. łyżki, trzonka od mopa lub szczotki wykonanej z drewna. Twarde przedmioty z metalu mogą uszkodzić rozdrabniacz.
- Do usunięcia obiektu, który wpadł do młynk.a potrzebujemy długich szczypiec lub kleszczy. Jeśli młynek jest magnetyczny, musimy użyć urządzenia plastikowego lub drewnianego. Unikamy przedmiotów magnetycznych.
- Korek pozostawiamy w zlewie, jeśli urządzenie nie pracuje – zminimalizuje to ryzyko wpadnięcia przypadkowych przedmiotów do środka.
- Aby uniknąć uszkodzenia i zatkania młynka, nie należy wrzucać do niego: żrących środków do czyszczenia rur, szkła, porcelany, muszli ostryg i małż, dużych kości, metalowych i plastikowych opakowań, nakrętek, puszek, folii aluminiowej, szkła i porcelany, gorącego tłuszczu i innych wrzących płynów, kolb kukurydzy.
- Podłączamy wszystkie urządzenia do odpływu zgodnie z kolejnością zalecaną w instrukcji. Musimy upewnić się, że przyłącza hydrauliczne są szczelne i zamontowane zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi. Włączmy wodę i sprawdźmy, czy nie ma wycieków.
- Podzespoły montażowe są złożone w takiej samej kolejności, w jakiej będą montowane do zlewu. Przed rozmontowaniem elementów systemu montażowego musimy zapamiętać ich układ lub np. zrobić zdjęcie.