La Torre - włoska armatura

La Torre - włoska armatura

Produkty La Torre łączą w sobie elegancki wygląd i wysoką jakość wykonania. Ergonomiczne baterie o nowoczesnych kształtach będą ozdobą naszej łazienki, dbając jednocześnie o nasz codzienny komfort.
4:00 min
0
0

Baterie La Torre obejmują wiele nowoczesnych serii produktów, z których 4 są dostępnych w naszym sklepie: Laghi, Profili, Profili Plus i Woda. Każda z kolekcji baterii do łazienek pozwoli kompleksowo wyposażyć modną i funkcjonalną łazienkę.aranżacyjnych. W ofercie produktów La Torre odnajdziemy baterie umywalkowe, wannowe, bidetowe, zestawy prysznicowe.

Autor:
Redakcja
Data:
11.02.2020
Aktualizacja:
21.04.2022
Bateria umywalkowa La Torre Profili 45501CS
Bateria umywalkowa montowana na blacie. Fot. Synage
Azario Porto Beige
Płytka ścienna mat, 31,5x100 cm
sprawdź
Azario Porto Beige Scala
Płytka ścienna mat, 31,5x100 cm
sprawdź
Profili
Marka La Torre
sprawdź
La Torre Profili 45501CS
Bateria umywalkowa nablatowa, chrom
sprawdź
Porto
Marka Azario
sprawdź

Doskonałe wzornictwo

La Torre współpracuje z najlepszymi europejskimi projektantami. Jednym z twórców odpowiedzialnych za bestsellerowe kolekcje jest Marco Poletti, utalentowany architekt i projektant wzornictwa przemysłowego, absolwent Politechniki w Mediolanie. Tworzy od 1995 roku, a od 1997 jest właścicielem autorskiej pracowni Poletti Studio. We współpracy z marką La Torre zaprojektował m. innymi kolekcję baterii Profili oraz Laghi, która zdobyła nagrody Belarus Award w 2014 i IIDEX Canada w roku 2015.

Marco Poletti.jpg
Marco Poletti - projektant wybranych kolekcji w portfolio La Torre. Fot. materiały prasowe La Torre

Doświadczony projektant podczas zawodowej kariery stworzył ponad 700 produktów i wiele doskonałych wnętrz. Współpracował z markami wzornictwa i domami mody, m. innymi Cerruti, Christian Dior, Ferre, Valentino. Taka interdyscyplinarność pozwoliła Polettiemu wypracować doskonałe umiejętności łączenia form i kształtów. Oprócz marki La Torre, z doświadczenia i kreatywności projektanta korzystali tacy giganci wzornictwa jak Albatros, Bongio, ceramika Cielo, Cisal, Huber, MD Studio czy Jacuzzi. Jedna z jego kolekcji Moon przy współpracy z marką Bongio zdobyła prestiżową nagrodę ADI Desgin Index Compasso d’Oro w 2002.

Ekologia – spójna idea marki La Torre

1_LAGO.jpg
" W krainie wzgórz i jezior są nasze korzenie. Musimy o tym pamiętać, gdy ruszamy pewnie przed siebie. W naszej pracy przywiązujemy wielką wagę do naszych tradycji " Te słowa Anny i Massimo, współtwórców Marki La Torre doskonale wyrażają filozofię La Torre.

Marka jest silnie związana z regionem, w którym powstała. Włoskie Invorio jest położone w otoczeniu pięknych jezior, rzek i wzgórz. Woda jest jest więc nieodłącznym elementem tej przestrzeni. To ma swoje odzwierciedlenie w produktach tworzonych przez La Torre. Firma stawia na rozwiązania proekologiczne i zrównoważone korzystanie z surowców naturalnych. W swoich zakładach korzysta z odnawialnych źródeł energii – linie produkcyjne są zasilane energią z paneli słonecznych. Materiały wykorzystywane do produkcji baterii muszą spełniać rygorystyczne standardy jakości i bezpieczeństwa nie tylko dla zdrowia użytkowników, ale również środowiska naturalnego. La Torre szczyci się prestiżowymi nagrodami, przyznawanymi wiodącym na rynku przedsiębiorstwom i wytwórcom. Marce przyznano m.in. znak jakości OQC (sprawdzone pochodzenie i jakość produktów). Firma uczestniczy też w programie certyfikacji armatury Water Label, która dokładnie określa zużycie wody.

Elegancja w klasycznych formach
Seria baterii Woda doskonale sprawdzi się nawet w niewielkich łazienkach w bloku. Fot. Synage
Atienet
Marka Azario
sprawdź
Inspira
Marka Roca
sprawdź
Azario Decor Atienet Delicate Gris B
Dekor ścienny mat, 29,5x89,5 cm
sprawdź
Roca Inspira A34652700M
Miska WC podwieszana Rimless Round z powłoką MaxiClean (bez deski), 37x56x44 cm
sprawdź
La Torre Woda 37501CS
Bateria umywalkowa nablatowa, chrom
sprawdź
Woda
Marka La Torre
sprawdź
Azario Decor Atienet Delicate Gris A
Dekor ścienny mat, 29,5x89,5 cm
sprawdź
LaTorre Woda 37036COL
Zestaw prysznicowy z baterią, chrom
sprawdź

Forma i funkcja

Marka La Torre zwraca uwagę nie tylko na doskonałe wzornictwo, ale również na wysoką funkcjonalność swoich produktów, poprzez zastosowanie wysokiej jakości głowic z dyskami ceramicznymi i perlatorów, inaczej zwanych aeratorami. Perlatory to niewielkie urządzenia montowane na krańcach wylewek baterii. Rozprasza strumień wody i zwiększa jego objętość, w efekcie czego zużywamy jej mniej. Te sprytne rozwiązania pozwalają wydajniej i oszczędniej korzystać z wody w łazience. Baterie La Torre korzystają ze szwajcarskich rozwiązań i komponentów marki Neoperl, znanych ze swojej skuteczności i niezawodności. Dzięki nim nasze łazienki będą doskonale piękne i oszczędne.

12_LAVORAZIONE.jpg
Fot. materiały prasowe La Torre
7_LAVORAZIONE.jpg
 
9_LAVORAZIONE.jpg
 
3_LAVORAZIONE.jpg
 
6_LAVORAZIONE.jpg
 
11_LAVORAZIONE.jpg
 
13_LAVORAZIONE.jpg
 
1_LAVORAZIONE.jpg
 
2_LAVORAZIONE.jpg
 
10_LAVORAZIONE.jpg
 
4_LAVORAZIONE.jpg
 

Wybór na lata

Dzięki bateriom La Torre stworzymy nowoczesną i komfortową przestrzeń łazienki. Wysoka jakość komponentów jest gwarancją bezproblemowego użytkowania przez lata.

Strefa umywalkowa z chromowaną baterią jednouchwytową
Wysoka bateria umywalkowa z kolekcji Profili Plus. Fot. Synage
Profili Plus
Marka La Torre
sprawdź
Tubądzin Brave Platinum STR
Płytka ścienna (5 różnych wzorów pakowanych losowo), 14,8x44,8 cm
sprawdź
Cersanit Crea 35 K114-007
Umywalka nablatowa, 35x35 cm
sprawdź
La Torre Profili Plus 46501
Bateria umywalkowa nablatowa, chrom
sprawdź

Podobne artykuły

Kolory natury w kolekcji Organic Matt
Kolekcja Organic Matt czerpie inspiracje wprost z przyrody. Wyrazista struktura, połączona z matowym wykończeniem tworzy...
czytaj więcej
Pomysł na łazienkę - płytki strukturalne
Najnowsze kolekcje płytek, poza ciekawą kolorystyką i unikalnymi wzorami, zachwycają wyjątkową strukturą. Trójwymiarowe powierzchnie...
czytaj więcej