Lampy solarne w czasach kryzysu, czy to się opłaca?

Lampy solarne w czasach kryzysu, czy to się opłaca?

Czy lampy solarne w czasach kryzysu to rozsądny wybór? To tak, jakby zapytać czy opłaca się mieć darmowe źródło światło, albo czy oszczędzanie jest słuszne? Odpowiedzi na te pytania są oczywiste i nie pozostawiają wątpliwości. Lampy solarne to zdecydowanie mądry wybór, inwestycja, na którą po prostu Cię stać. Ponadto jeśli cenisz sobie innowacyjne rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska, najwyższą jakość i niebanalne formy, to będzie dodatkowym atutem. Wybierz do ogrodu coś wyjątkowego, co trafi w Twój indywidualny gust. Wybierz ekonomiczne, ekologiczne i estetyczne rozwiązanie dla Twojego ogrodu, tarasu czy na balkon. Postaw na inteligentne rozwiązania i zacznij oszczędzać.
4:00 min
0
0

W jaki sposób oszczędzasz kupując oświetlenie solarne?


Wśród wielu zalet jakie posiadają oprawy solarne, ich najcenniejszym i niepodważalnym atutem jest to, że światło, które emitują nic Cię nie kosztuje. Oświetlenie solarne zasilane jest za pomocą naturalnego i odnawialnego źródła energii, jakim jest energia słoneczna.
To sprawia, że lampy są ekologiczne i jednocześnie atrakcyjne dla Twojego portfela.


Jak to działa? Oprawa takiej lampy składa się z ogniw fotowoltaicznych, które tworzą panel solarny i akumulatora. Światło słoneczne pochłaniane jest w ciągu dnia przez lampę solarną. Ogniwa nagrzewają się pod wpływem promieni słonecznych i zachodzi konwersja energii słonecznej w elektryczną, która magazynowana jest w akumulatorze (akumulator im większy tym lepiej). Wbudowany czujnik zmierzchu, uwalnia światło po zmroku. To inteligentne rozwiązanie sprawia, że lampa świeci tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne, czyli kiedy słońce chowa się już za horyzont. Jest w pełni zautomatyzowana, co zdejmuje z Ciebie obowiązek pamiętania o tym, żeby lampę włączyć lub wyłączyć. Ona sama decyduje, kiedy należy to zrobić, a Ty znowu oszczędzasz -  swój cenny czas i pieniądze. 


Wystarczy, żeby lampa miała swobodny dostęp do promieni słonecznych, a będzie pięknie rozświetlać Twój ogród przez całą noc, a nawet kilka nocy. Do 30 godzin darmowego światła, tyle emituje lampa na jednym naładowaniu. Czas emisji zależy jednak od wielu czynników, wśród nich jest między innymi pojemność akumulatora, odpowiednie usytuowanie lampy czy warunki atmosferyczne.  Lampy solarne są samowystarczalne i bardzo efektywnie gospodarują magazynowaną i przetwarzaną energią.

Autor:
Redakcja
Data:
19.10.2022
Słupek solarny LED do ogrodu.jpg
Słupek solarny LED do ogrodu

Ale możesz oszczędzić jeszcze więcej jeśli wybierzesz z naszego asortymentu Ardant.pl lampy solarne z czujnikiem ruchu. Jeśli potrzebujesz oświetlić wjazd do garażu, wejście do domu na posesję czy rozświetlić ciągi komunikacyjne w ogrodzie zainwestuj właśnie w takie lampy, które włączają się po zmierzchu, ale tylko wtedy gdy wykryją ruch. Jeśli twoim priorytetem jest bezpieczeństwo, nie potrzebujesz lamp solarnych, które świecą światłem ciągłym, ale takich, które świecą wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba. Przedłuża to żywotność baterii i sprawia, że akumulator nie jest nadmiernie eksploatowany.Zapytasz jak to możliwe, że lampa, która znajduje się na elewacji, pod zadaszeniem, nad garażem czy nad wejściem do domu może magazynować energię, skoro nie ma swobodnego dostępu do promieni słonecznych. Otóż już odpowiadamy. W takich oprawach solarnych, panel fotowoltaiczny występuje oddzielnie i jest połączony z oprawą przewodem. Tzn. lampę wieszasz tam gdzie chcesz, a mały płaski panel wystawiamy na słońce. W naszej ofercie oprawy solarne z czujnikiem ruchu, mają dołączony 6-metrowy przedłużacz co daje Ci pełną swobodę montażu.

Czy można zaoszczędzić jeszcze więcej?

Otóż tak. Zdecydowałeś się zainwestować w piękne oprawy solarne do swojego ogrodu, twoje zamówienie jest już na miejscu, a Ty zachodzisz w głowę skąd wziąć wyspecjalizowanych monterów? Ktoś musi Ci pomóc! Nic bardziej mylnego. Montaż lamp solarnych nie będzie dodatkowym obciążeniem dla Twojego portfela. Nie potrzebujesz fachowców do skomplikowanej instalacji elektrycznej, ani ekipy, która w pocie czoła będzie przekopywać twoje zjawiskowe rabaty w celu położenia kabli, tak jak w przypadku klasycznych lamp elektrycznych. Montaż oświetlenia solarnego jest dziecinnie prosty i z pewnością ze wszystkimi pracami poradzisz sobie sam. A pieniądze zostaną w kieszeni.

Kinkiety i lampy solarne ogrodowe.jpg
Kinkiety i lampy solarne ogrodowe

Czy lampy solarne mogą zastąpić tradycyjne lapy elektryczne, czy to tylko ozdoba?

Myślisz sobie, to nie to samo co lampa elektryczna, która daje mocny strumień światła. To prawda. Światło lamp solarnych jest słabsze, ale zapewniamy Cię, że ich technologia na przestrzeni ostatnich lat mocno się rozwinęła, a era białych kul dostępnych w supermarketach to już przeszłość. Jeśli lampy solarne kojarzą Ci się tylko i wyłącznie z tworzeniem romantycznej atmosfery w ogrodzie, z fanaberią, która delikatnie żarzy się wśród drzew i krzewów czarując, a nie świecąc. To wyprowadzimy Cię z błędu. Lampy solarne w ogrodzie mogą stanowić główne i jedyne źródło oświetlenia. Nowoczesne lampy solarne dają wystarczającą wiązkę światła, abyś mógł swobodnie poruszać się po ogrodzie czy tarasie, czuć się bezpiecznie i długo po zmroku cieszyć się swoją zieloną oazą spokoju. To nie tylko ozdoba, ale realne źródło światła. Zaplanuj oszczędności już dziś, odwiedź sklep Ardant.pl

Zobacz również:

Parterowy dom na zielonych przedmieściach Warszawy
Projektu parterowego domu o powierzchni 240m2 pod Warszawą, na zlecenie wymagających klientów, podjęła się architektka wnętrz...
czytaj więcej
Pomysły na ścianę za łóżkiem
Ściana za łóżkiem w sypialni jest tym miejscem, w którym najczęściej stawiamy na dekoracyjny akcent. Najbardziej wyeksponowaną...
czytaj więcej