Majestat szafiru w domu na Podkarpaciu
- Swoją pracę rozpoczęliśmy na etapie stanu surowego domu. Mogliśmy zatem rozwinąć skrzydła i bez większych ograniczeń wprowadzać swoje rozwiązania. Od inwestorów mieliśmy kilka wytycznych odnośnie kolorystyki. Dotyczyło to przede wszystkim kuchni, która miała być w odcieniach granatowego. Przed rozpoczęciem projektowania, dużo rozmawialiśmy, przesyłali nam swoje inspiracje i opowiadali o doświadczeniach z wnętrzami. Ten etap jest kluczowy - poznanie klienta. Zrobiliśmy wizualizacje i tak naprawdę̨ projekt został zaakceptowany bez zmian. Było to dla nas dość zaskakujące, ale jak najbardziej pozytywnie – opowiadają architekci z pracowni Jasicka & Śnieżek Interior Design.
Granat
Projekt wnętrza cechuje się śmiałością, nowatorstwem, innowacyjnością i oryginalnymi rozwiązaniami. Ponadto jest spójny stylistycznie, ale przede wszystkim całkowicie spełnia oczekiwania inwestorów. W aranżacji dominuje granat, który subtelnie gości we wszystkich pomieszczeniach. Otwartą na salon kuchnie zaprojektowano w kolorze kobaltowym i ubrano w tradycyjną formę. Zestawiono w niej nowoczesne wyposażenie oraz olśniewające wrażenie. Szereg szuflad i szafek z licowanymi uchwytami sprawiają, iż aranżacja jest w pełni ergonomiczna. Całość dopełniono białymi blatami z konglomeratu, który nadaje lekkości kompozycji, przy okazji oferując dużą przestrzeń roboczą.
Spiżarnia, ukryta za drzwiami tworzy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Kuchnię od części jadalnej oddzielono półwyspem z hokerami, na którym znajduje się płyta grzewcza. Jadalnia zaprasza na ucztę za dużym stołem, na tapicerowanych krzesłach. Podwieszany sufit został pokryty drewnem. W pomieszczeniu znajduje się również dekoracyjna tapeta w kolorystyce zbliżonej do zabudowy kuchennej. Wzbogacono ją o złote akcenty, które pojawiają się również w postaci lamp, luster czy włączników. - Jadalnia znajduje się praktycznie na środku projektowanej przestrzeni. Dlatego aż się prosiło, żeby ją udekorować i nadać domowy wydźwięk – tłumaczą architekci.
Salon otwarty na naturę
Imponująca przestrzeń salonu została doświetlona na całej wysokości okna. Rozciąga się olśniewający widok na otaczającą przyrodę. Jest to miejsce stworzone do wypoczynku. - Salon jest moim ulubionym miejscem w całym domu. Wygodna sofa, szezlong i kominek, pokryty spiekiem w kolorze białego marmuru. Ciekawym akcentem są tu grafiki na ścianie. To ręcznie narysowane kopie słynnych grafik Picassa, którego dużym fanem jest inwestor – wyjaśnia arch. Paweł Śnieżek. Otwarty, dwukondygnacyjny salon sprawia, że wszystkie przestrzenie wzajemnie się przenikają kreując spójne kompozycje. Panuje tu spójność barw i struktur. Na tej spójności zależało inwestorom, w związku z tym każdy detal zastał zaplanowany i dopracowany. Dbałość o szczegóły kieruje nasze myśli ku jubilerskiej precyzji.
Projekt: Jasicka & Śnieżek Interior Design
Fot. Piotrek Serbin