Siła ekspresji na warszawskich Włochach

Siła ekspresji na warszawskich Włochach

Wnętrza pełne radosnych ekspresji. Siłę przekazu i surrealizm powiązano ze sztuką nowoczesną XX wieku. W tym klimacie zaaranżowane zostało mieszkanie na warszawskich Włochach.
6:00 min
0
0

Moc barw


Duże mieszkanie o powierzchni 80 m2 ulokowane na parterze budynku składa się z salonu z aneksem kuchennym, holu, dwóch gabinetów, sypialni master, łazienki, toalety, pokoju syna oraz dużego tarasu. Pierwsze wrażenie może wywrzeć na odbiorcach skojarzenie z mrokiem i ciemnością. Jednak jest to nieco złudne, gdyż głęboką czerń na dużych powierzchniach przełamano wyrazistymi odcieniami koloru żółtego oraz akcentami składającymi się z błękitów, czerwieni oraz zieleni. Główną rolę odgrywa jednak kolor żółty, który bez wątpienia zdominował największe powierzchnie w postaci pojedynczych ścianek, mebli tapicerowanych, półek, drzwi czy dodatków. 

Radosne_ekspresje_KODO (5)-min.jpg
Przedpokój w czerni przełamany żółtym kolorem i grafikami w stylu pop-art. Fot. Materiały prasowe KODO
Radosne_ekspresje_KODO (2)-min.jpg
Regał na gry planszowe w przedpokoju. Fot. Materiały prasowe KODO
Radosne_ekspresje_KODO (8)-min.jpg
Łukowate lustro optycznie skróciło długi i wąski hol. Fot. Materiały prasowe KODO

Wnętrze szyte na miarę

Projektanci wyszli naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom inwestorów, jaką była para programistów z synem. Są oni również fanami gier planszowych oraz wielbicielami pop-artu. Istotne zatem było stworzenie przestrzeni dla komfortowych spotkań towarzyskich, przestrzeni do przechowywania oraz ekspozycji wybranych elementów dekoracji. Na półkach dumnie prezentuje się zatem potężna kolekcja gier planszowych. Akcenty nawiązujące do pasji gospodarzy możemy również dostrzec w dedykowanych instalacjach takich jak wezgłowie łóżka. Mieszkanie jest pełne artystycznych detali. Dostrzec możemy również charakterystyczne motywy w zestawieniach formalno-kolorystycznych rodem z dzieł Mondriana.

Radosne_ekspresje_KODO (9)-min.jpg
Obrazy w stylu pop-art w holu. Fot. Materiały prasowe KODO

Oprócz imponującego wyglądu wnętrze powinno być przede wszystkim funkcjonalne. W tym przypadku jest to niezwykle istotne, gdyż inwestorzy są parą programistów pracującą z domu, co za tym idzie, w mieszkaniu spędzają większość czasu. Komfortowe połączenie niewielkich rozmiarów salonu z aneksem kuchennym stanowiło jedno z wyzwań użytkowych. Powiększona została łazienka oraz zdecydowano się na niecodzienne ulokowanie pralki w holu. Architekci doskonale spisali się przy wizualnym przełamaniu długich, wąskich korytarzy. Zastosowano powtarzalny motyw łuków oraz podziały stolarskie i kolorystyczne.


Radosne_ekspresje_KODO (11)-min.jpg
Funkcjonalny półwysep z walcowatym okapem. Fot. Materiały prasowe KODO
Radosne_ekspresje_KODO (13)-min.jpg
Drewniane fronty ocieplają wnętrze. Fot. Materiały prasowe KODO
Radosne_ekspresje_KODO (14)-min.jpg
W całej strefie dziennej zachowano jednolitą podłogę. Fot. Materiały prasowe KODO

Klimat

W holu atmosferę budują ciemne ściany, przełamane bielą i wyrazistymi barwami. Przed szereg wychodzi jednak kolor żółty w postaci drzwi i konsolki. Dodatki w stylu pop-art oraz neonowa wstawka dodatkowo ożywiają wnętrze. Aranżację dopełniają lustro poprowadzone po łuku oraz pionowe listwy zabudowy w kolorze czerwonym, żółtym i niebieskim. Na uwagę zasługuje także regał na gry planszowe, który jest wizytówką inwestorów.  Otworzoną na salon kuchnię utrzymano w czerni i bieli. Aranżację ocieplono za pomocą drewnianych frontów i podłogi. W pomieszczeniu znajduje się również funkcjonalny półwysep z zabudowanym piekarnikiem oraz indukcją, oraz okap wyspowy o cylindrycznym kształcie. Ciemny sufit zestawiono z płytkami ściennymi w odcieniu mięty.

Radosne_ekspresje_KODO (20)-min.jpg
Żółty zagłówek z czarnymi i białymi akcentami. Fot. Materiały prasowe KODO
Radosne_ekspresje_KODO (18)-min.jpg
Szara łazienka z żółtymi akcentami. Fot. Materiały prasowe KODO

W sypialni ponownie ciemne wnętrze rozjaśnione zostało żółtym odcieniem i bielą. Niecodziennym, aczkolwiek wywołującym spore wrażenie jest zestawienie ścian w kolorze czarnym matowym z sufitem z efektem zachmurzonego nieba. Na uwagę zasługuje również oryginalne wezgłowie łóżka w żółtym kolorze i kroplami bieli oraz czerni. Łazienkę utrzymano w szarości, czerni i bieli, a całość ożywiona została w postaci żółtych płytek i tekstyliów. Obok prysznica z czarnymi profilami i baterią zamontowano wannę wolnostojącą. W mieszkaniu znajduje się również oddzielna toaleta, w której ponownie pojawia się motyw połączenia żółci z czernią. Umywalka i lustro w łukowatym kształcie nadają miękkości aranżacji.


Fot. Materiały prasowe KODO

Radosne_ekspresje_KODO (15)-min.jpg
Łukowate lustro w toalecie. Fot. Materiały prasowe KODO
Radosne_ekspresje_KODO (16)-min.jpg
Czarno-żółta łazienka w owalną umywalką. Fot. Materiały prasowe KODO

Polecane artykuły:

Kawalerka w stylu loftowym z pazurem
Projektem wnętrza z charakterem, w którym panują ciemne, zdecydowane kolory, zajęła się Marta Krukowska z pracowni Mano....
czytaj więcej
Mariaż minimalizmu i klasyki w warszawskim apartamencie
Dębowa posadzka w jodełkę Chevron a na ścianach delikatne sztukaterie i lustra fazowane w karo. Klasyczne elementy doskonale...
czytaj więcej