Metamorfoza łazienki w siedlisku na Mazurach

Metamorfoza łazienki w siedlisku na Mazurach

Położone w sercu Warmii, siedlsko blogerki LadyoftheHouse zachwyca detalami. Ponad 100-letni dom, fantastyczna stadnina koni i piękne otoczenie sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce. Dziś zaglądamy do wnętrz łazienki, które przeszły spektakularną metamorfozę.
2:00 min
0
0

Małgorzata Kowalewska-Kawuza autorka popularnego cyklu "Siedlisko LadyoftheHouse" inspiruje metamorfozami wnętrz, ciekawymi pomysłami na wystrój domowej przestrzeni. Przybliża nam także piękno natury, malownicze rejony Warmii, miejsca położone z dala od zgiełku miasta, przepełnione przyrodą. Siedlisko blogerki zostało stworzone z myślą o rodzinie i najbliższych, tutaj czas płynie wolniej, a piękna okolica umila komfortowy odpoczynek.

Autor:
Redakcja
Data:
21.12.2020
Metamorfoza łazienki w siedlisku.jpg
Dekoracyjne płytki i ozdobne lustra są doskonałym tłem dla praktycznej strefy umywalkowej. Fot. LadyoftheHouse

Szybka metamorfoza łazienki

W ponad 100-letnim domu położonym 30 kilometrów od centrum Olsztyna pomieszczenia zostały starannie i funkcjonalnie zaplanowane. Właścicielce zależało na stworzeniu relaksującej przestrzeni, wyborze materiałów najwyższej jakości. Zanim rozpoczęto właściwe prace, pani Małgorzata musiała zmierzyć z brakiem odpowiedniej ilości światła, wentylacji i wymianą instalacji hydraulicznych. Odpowiednia organizacja i wcześniejsze przygotowanie wszystkich materiałów pozwoliło na przeprowadzenie remontu w 5 dni.

Przed i po zdjęcia metamorfozy.jpg
Metamorfoza łazienki – porównanie przed i po remoncie. Fot. LadyoftheHouse

Dekoracyjne płytki

Punktem wyjścia była kolekcja Modern Pearl marki Tubądzin. Tropikalne kwiaty, kolorowe papugi prezentują się wyjątkowo w każdym wnętrzu. W połączeniu ze złotymi detalami tworzy oryginalną, pełną uroku przestrzeń.

Strefa umywalkowa z kolekcją Modern Pearl Tubądzin.jpg
Metalowy stolik od starej maszyny do szycia Singer pomalowano na złoto, tworząc oryginalną podstawę pod umywalkę stawianą na blat. Fot. LadyoftheHouse
Tubądzin Modern Pearl Parrots
Obraz ceramiczny, 119,8x119,8 cm
sprawdź

Wybór ceramiki i armatury

W łazience zdecydowano się na ciekawą formę ceramiki marki GEBERIT. Uwagę przyciąga umywalka o opływowym kształcie, zaprojektowana przez Antoniego Cietterio. Ceramika umieszczona na oryginalnym stoliku wykonanym z podstawy klasycznej maszyny do szycia Singer. Wisząca miska toaletowa Acanto z systemem bezkołnierzowym ułatwia domownikom utrzymanie czystości i higieny, a sama toaleta prezentuje się wyjątkowo estetycznie dzięki organicznym kształtom miski i ukrytym mocowaniom. Miskę umieszczono na stelażu podtynkowy Geberit Duofix. Cały mechanizm pozostaje niewidoczny, w żaden sposób nie kłóci się on z wystrojem łazienki i sprawdzi się w każdej aranżacji. Uzupełnieniem całej aranżacji są złote, stylizowane baterie łazienkowe.

Siedlisko LadyoftheHouse.jpg
Małgorzata Kowalewska-Kawuza autorka popularnego cyklu” Siedlisko LadyoftheHouse” w nowej łazience. Fot. LadyoftheHouse

Łazienka po metamorfozie jest miejscem, w którym można poczuć komfort i spokój. Wielka dbałość o detale, przemyślany wybór zastosowanego wyposażenie sprawia, że całość prezentuje się wyjątkowo.

Podobne artykuły

Illuminating Yellow i Ultimate Gray - kolory roku 2021
W tym roku Instytut Pantone wybrał dwa kolory roku 2021: Ultimate Gray i Illuminating Yellow -połączenie barw, przywodzące...
czytaj więcej
Złoto we wnętrzach łazienkowych
Moda na złote wnętrza trwa! Bogate portfolio producentów obfitują w kolekcje inspirowane złotą kolorystyką. Przyglądamy się...
czytaj więcej