
Metamorfoza podmiejskiej willi w Zielonej Górze


Więcej światła
Do najważniejszych zmian bez wątpienia należy przesunięcie ścian nośnych i wprowadzenie belki dachowej, dzięki czemu powiększono kuchnię i zaplanowano funkcjonalną wyspę. W ten sposób otwarta na salon kuchnia stała się naturalnym centrum domu. Obok znajduje się przestronna jadalnia, w której komfortowo zmieszczą się domownicy wraz z gośćmi. Na uwagę zasługuje także komfortowa strefa wypoczynkowa z funkcją kina. Projekt został stworzony z myślą o przyszłości i elastyczności. W związku z tym wszystkie strefy wyposażone zostały w system smart home, ułatwiający zarządzanie domem.




Ukryta w detalach technologia
Dom imponuje nie tylko aranżacją wnętrza, ale i rozwiązaniami technologicznymi. Do jednego z głównych filarów komfortu bez wątpienia można zaliczyć oświetlenie, które jest zmienne w zależności od pory dnia, nastroju, czy nawet obecności domowników. Odpowiednie oświetlenie tworzy nie tylko odpowiednią funkcjonalność, ale i również tworzy element budujący nastrój. Wieczorem króluje tu światło o ciepłej barwie, bowiem sprzyja ono wyciszeniu i poczuciu relaksu.


Wnętrze z duszą
Wiele znajdujących się w aranżacji elementów takich jak meble czy mieszczący się w pokoju chłopców, unikatowy mural autorstwa Jakuba Bitki zostały wykonane na zamówienie. Z kolei w jadalni dumnie prezentuje się ręcznie wykonany stół z litego dębu od lokalnej firmy. W kuchni postawiono na wyjątkowo trwały i piękny wizualnie granitowy blat. Podłogi dostosowano do różnorodnych potrzeb. Zatem w części dziennej zdecydowano się na płytki, które cechują się trwałością i odpornością na zarysowania. W strefach prywatnych natomiast znajduje się miękka wykładzina. W łazience dzieci z kolei postawiono na nieco niecodzienny wybór, gdyż pierwsze skrzypce odgrywa tu tapeta przystosowana do stref mokrych.


Szyta na miarę kuchnia
Stanowiąca serce domu kuchnia została zaprojektowana we współpracy z profesjonalną organizatorką przestrzeni Anitą Łopatką. W rezultacie uzyskano doskonale dopasowaną przestrzeń, gdzie każda szafka czy szuflada znalazły idealne miejsce. W jej centralnej części dumnie prezentuje się duża, funkcjonalna wyspa, w której zamontowano płytę indukcyjną.

Indywidualność w praktyce
Pokoje dzieci zostały zaprojektowane z myślą o ich pasjach i temperamencie. Znalazły się w nich zatem strefy do nauki, zabawy i odpoczynku. Ponadto w jednym z nich zastosowano inteligentne sterowanie temperaturą i światłem. Sterowanie jest na tyle proste i intuicyjne, że dzieci same bez problemu mogą bezpiecznie nimi sterować.




Aranżacja wnętrza oparta jest na codzienności domowników, ich relacjach oraz potrzebie bliskości. Projekt spełnia zarówno wymagania estetyczne, jak i funkcjonalne. Co istotne, mimo wszechobecnej technologii, która ułatwia codzienne funkcjonowanie, jest ona wkomponowana w nienachalny, niemal niewidoczny sposób.
Projekt wnętrza: Katarzyna Fanajło Home Design Decor
Stylizacja: Agnieszka Klimowska
Autor zdjęć: Krzysztof Strażyński


Polecane artykuły:

