Mieszkanie nowoczesnego mężczyzny
Na dzień dobry
W strefie dziennej najważniejszą częścią miała być kuchnia. Inwestor uwielbia eksperymentować kulinarnie. Od wejścia prowadzi do niej drewniana „ścieżka” na suficie. To najbardziej charakterystyczny element wnętrz. Sufit wykończony ciemnymi deskami dębowymi tworzy klimat tradycyjnej góralskiej chaty ale w odświeżonym, współczesnym wydaniu. Wyjście poza oczywisty schemat i zastosowanie paneli podłogowych w płaszczyźnie sufitu dało niesamowite efekty.
Zabudowa kuchenna jest utrzymana w eleganckiej, monochromatycznej kolorystyce. Proste formy mebli urozmaicają wyraziste wzory i faktury. Blat ze spieku kwarcowego zawija się na ścianę i tworzy efektowny fartuch nad szafkami. Dolna zabudowa jest wykończona czarnym fornirem, natomiast szafki wiszące są pokryte metalową okładziną. Szczotkowana stal pięknie koresponduje z tapetą o pięknej fakturze metalu. Znalazło się tu też nietuzinkowe oświetlenie w postaci kinkietów. Całość aranżacji kuchni otula ciepły odcień drewna i miękkie, drapowane zasłony okienne.
Część kuchenną od salonu oddziela jadalnia. Drewniany stół w pięknym, orzechowym odcieniu, pięknie wyróżnia się na tle czarnego forniru zabudowy kuchennej. Pod ścianą stoi welurowa, wygodna sofa i puf marki NOBONOBO. Wygodne meble tworzą doskonały zestaw wypoczynkowy.
W strefie prywatnej
W aranżacji tego mieszkania nic nie jest oczywiste. Pomieszczenia, faktury i kolory wzajemnie się ze sobą przenikają, kryjąc funkcjonalne, szyte na miarę rozwiązania. Ściany korytarza są wykończone minimalistyczne i tworzą jednolitą płaszczyznę, jednak znajdują się tu estetycznie ukryte drzwi do łazienki i sypialni. Z jednej strony wykorzystano tapetę imitującą lnianą tkaninę o gęstym splocie, na drugiej z kolei położono płyty z drewnianym fornirem.
Łazienka ma męski, zdecydowany charakter. Jest ciemna i wyrazista, z płytkami o efektownej, strukturalnej powierzchni i antracytowym sufitem. W strefie prysznica znalazły się płytki inspirowane wyglądem kamienia. Surowy wystrój ocieplają nieco zabudowy i szafka pod umywalką, wykończone drewnianym fornirem, taki sam jak na wysokiej zabudowie w kuchni. Ściana za umywalką jest pokryta prostokątną mozaiką, przypominającą nieco gont z góralskich dachów.
W krainie snu
Pokoje prywatne to przykład dobrego połączenia różnych funkcji na małej powierzchni. Tonacja kolorystyczna sypialni nawiązuje do wystroju reszty mieszkania i tworzy z nią spójną całość. Obie łączy też zgaszona, butelkowa zieleń: w jednej znajduje się na ścianie i zagłówku łóżka, w drugiej pojawia się w formie egzotycznej tapety.
- Projektując to wnętrze skupiliśmy się na detalach, to one spinają projekt w całość i nadają mu charakterystyczny ostateczny kształt. Bardzo ważne były dla nas również włączniki i gniazdka elektryczne. Wiemy, że są one nieodzownym elementem wykończenia mieszkania, dlatego dbamy by były również jego ozdobną częścią. W tym wypadku wybraliśmy osprzęt Kontakt-Simon z kolekcji Simon 82. Najbardziej charakterystycznym elementem tej serii jest unikalny kształt podstawy, który sprawia, że produkt „wychodzi ze ściany” w otaczającą go przestrzeń - mówi architekta Karolina Szyszka właścicielka Grupy NONO
Projekt: Grupa NONO
Zdjęcia: ONI studio