Nowoczesna łazienka w wielkim mieście

Nowoczesna łazienka w wielkim mieście

Większość dnia spędzamy obecnie w domu. Otaczająca nas najbliższa przestrzeń ma na nas niezaprzeczalnie duży wpływy, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia aranżacja. Dobrze zaprojektowana łazienka staje się miejscem odpoczynku i wytchnienia. Dlatego do wykończenia takich wnętrz świetnie sprawdzą się płytki wielkoformatowe.
4:00 min
0
0

Małe i duże, z oknem lub bez dostępu naturalnego światła, z prysznicem i z wanną – chociaż takie od siebie różne, mają również bardzo wiele wspólnego. Nasze łazienki zapewniają komfortowy start w nowy dzień rano oraz wyciszenie i relaks przed snem. W stworzeniu klimatu bezpiecznej, intymnej przestrzeni z pewnością pomogą płytki wielkoformatowe. Uzyskamy eleganckie, ponadczasowo piękne płaszczyzny.

Szara łazienka Tubądzin Grey Pulpis
Elegancja kolekcji Grey Pulpis odnajdzie się w każdym wnętrzu. Fot. Tubądzin
Tubądzin Grey Pulpis SAT
Płytka uniwersalna, 119,8x239,8 cm
sprawdź
Tubądzin Grey Pulpis SAT
Płytka uniwersalna, 59,8x59,8 cm
sprawdź
Grey Pulpis
Marka Tubądzin
sprawdź

Dobrze oświetlona i komfortowo zaaranżowana łazienka będzie miejscem sprzyjającym atmosferze relaksu. We wnętrzu złapiemy oddech od przytłaczającej codzienności, odpoczniemy i odświeżymy. Wielkoformatowe płytki do łazienki pomogą uzyskać wymarzone wnętrze: świetnie pasują do modnego stylu minimalistycznego oraz luksusowych przestrzeni w stylu SPA. Niezależnie od rozmiaru łazienki, sprawdzą się w małym pomieszczeniu w bloku, jak i w przestronnym salonie kąpielowym.

Marmurowa łazienka Tubądzin Specchio Carrara
Marmurowa łazienka z płytkami Specchio Carrara. Fot. Tubądzin
Specchio Carrara
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Specchio Carrara SAT
Płytka uniwersalna, 119,8x119,8 cm
sprawdź
#Wnętrza w bieli
sprawdź

Wiele osób boi się stosowania wielkoformatowych gresów w małej łazience. Zupełnie niepotrzebnie! Jednolita powierzchnia z małą ilością fug pięknie wyeksponuje wzór i będzie wyjątkową ozdobą wnętrza.


„Obawy przed wielkim formatem w małym wnętrzu biorą się głównie ze stereotypów z poprzedniej epoki i przyzwyczajeń do małych płytek, ponieważ tylko takie były dostępne. Przez lata mogliśmy jedynie marzyć o kamieniu, marmurze i innych naturalnych materiałach. Teraz kiedy wielki format stał się bardzo popularny, można z powodzeniem wykorzystywać go do projektowania nawet małych pomieszczeń. Płytki wielkoformatowe pasują bowiem do każdej łazienki. Aranżacja przestrzeni z ich użyciem nie odbiega od ogólnych zasad komponowania wnętrz, trzeba tylko zwrócić uwagę na tzw. docinki płytek – im mniejsze, tym gorzej wyglądają. Reszta to kwestia indywidualnego gustu i pomysłów klienta lub projektanta” – Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Marmurowa łazienka Tubądzin Duke Stone
Kolekcja Duke Stone zachwyca elegancją. Fot. Tubądzin
Duke Stone
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Duke Stone POL
Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x119,8 cm
sprawdź

W modnych, stylowych łazienkach doskonale odnajdą się płytki inspirowane wyglądem szlachetnych, naturalnych materiałów. Kolekcja Grand Beauty to wyjątkowa seria gresów autorstwa Macieja Zienia. Projektant eksponuje dekoracyjny rysunek kamieni – kolekcja oferuje bogaty wybór wzorów i kolorów, od modnego lastryko po mocne, grafitowe odcienie i ekskluzywne dekory marmuru. Linia produktów Grand Beauty składa się z 7 wyjątkowych kolekcji, które w zestawieniu z odpowiednim oświetleniem i dodatkami stworzą ponadczasowe aranżacje na lata.

Łazienka z marmurową płytką wielkoformatową Tubądzin Specchio Carrara
Kolekcja Specchio Carrara, kreacji Macieja Zienia. Fot. Tubądzin
Specchio Carrara
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Specchio Carrara A/B POL
Zestaw dwóch płyt, 2*239,8x119,8 cm
sprawdź

Jasne płytki w świetnie sprawdzą się w mniejszych łazienkach i we wnętrzach pozbawionych dostępu naturalnego światła. Połyskujące powierzchnie w jasnych kolorach rozświetlą wnętrze, dodając mu elegancji i klasy. Ciemniejsze płytki polecamy do większych łazienek, gdzie będzie można w pełni docenić ich głęboki kolor i wzór. Aranżacje w mocnych kolorach spodobają się osobom odważnym, niebojącym się wnętrzarskich eksperymentów i indywidualnych rozwiązań.


"Biel jest niezwykle uniwersalna i pozwala na nieskończone wariacje aranżacyjne. Jest idealnym tłem do różnych dodatków, które determinują charakter wnętrza. Z kolei kolory, faktury i inspiracje kamienne tworzą przestrzenie bardziej konkretne. Im są mocniejsze, tym bardziej określone. Inaczej będzie wyglądać łazienka marmurowa z akcentami bladego różu, a inaczej grafitowa z czarnymi dodatkami. Należy pamiętać o tym, że kolory, a szczególnie ich natężenie, wpływają na odbiór wielkości pomieszczenia. Płaszczyzny jasne powiększają, a ciemne zmniejszają wnętrze" – Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Detale stylowej kolekcji płytek Duke Stone
Stylowa kolekcja płytek Duke Stone. Fot. Tubądzin
Tubądzin Duke Stone POL
Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x239,8 cm
sprawdź
Duke Stone
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Duke Stone POL
Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x119,8 cm
sprawdź

Ze względu na trudne warunki panujące w pomieszczeniu, łazienka jest szczególnie wymagającym wnętrzem. Wysoka wilgotność i trudne zmiany temperatury stanowią wyzwanie dla materiałów wykończeniowych. Aby utrzymać ją w czystości, regularnie musimy ją sprzątać. Pielęgnacji wymaga nie tylko armatura łazienkowa, ale też fugi, czyli spoiwo między płytkami ceramicznymi. Stosujący płytki wielkoformatowe mamy ułatwione zadanie – mniejsza ilość spoin to mniej sprzątania. Jednolita powierzchnia płytek zapewnia więc nie tylko estetyczny, nowoczesny wygląd, ale też higieniczną czystość.

Nowoczesna łazienka z szarymi płytami
Kolekcja Terrazzo Macieja Zienia i płytki Mountain Ash Gold. Fot. Tubądzin
#Zielono mi
sprawdź
Tubądzin Terrazzo Graphite MAT
Płytka ścienno-podłogowa, 59,8x119,8 cm
sprawdź
Terrazzo
Marka Tubądzin
sprawdź

Podobne artykuły

Płytki wielkoformatowe
Przechadzając się po sklepowych ekspozycjach, przeglądając zdjęcia aranżacji łazienek, salonów coraz częściej spotykamy duże...
czytaj więcej