Nowoczesna łazienka w wielkim mieście

Nowoczesna łazienka w wielkim mieście

Większość dnia spędzamy obecnie w domu. Otaczająca nas najbliższa przestrzeń ma na nas niezaprzeczalnie duży wpływy, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia aranżacja. Dobrze zaprojektowana łazienka staje się miejscem odpoczynku i wytchnienia. Dlatego do wykończenia takich wnętrz świetnie sprawdzą się płytki wielkoformatowe.
4:00 min
0
0

Małe i duże, z oknem lub bez dostępu naturalnego światła, z prysznicem i z wanną – chociaż takie od siebie różne, mają również bardzo wiele wspólnego. Nasze łazienki zapewniają komfortowy start w nowy dzień rano oraz wyciszenie i relaks przed snem. W stworzeniu klimatu bezpiecznej, intymnej przestrzeni z pewnością pomogą płytki wielkoformatowe. Uzyskamy eleganckie, ponadczasowo piękne płaszczyzny.

Szara łazienka Tubądzin Grey Pulpis
Elegancja kolekcji Grey Pulpis odnajdzie się w każdym wnętrzu. Fot. Tubądzin
Tubądzin Grey Pulpis SAT
Tubądzin Grey Pulpis SAT
Płytka uniwersalna, 59,8x59,8 cm
sprawdź
Grey Pulpis
Grey Pulpis
Marka Tubądzin
sprawdź

Dobrze oświetlona i komfortowo zaaranżowana łazienka będzie miejscem sprzyjającym atmosferze relaksu. We wnętrzu złapiemy oddech od przytłaczającej codzienności, odpoczniemy i odświeżymy. Wielkoformatowe płytki do łazienki pomogą uzyskać wymarzone wnętrze: świetnie pasują do modnego stylu minimalistycznego oraz luksusowych przestrzeni w stylu SPA. Niezależnie od rozmiaru łazienki, sprawdzą się w małym pomieszczeniu w bloku, jak i w przestronnym salonie kąpielowym.

Marmurowa łazienka Tubądzin Specchio Carrara
Marmurowa łazienka z płytkami Specchio Carrara. Fot. Tubądzin
Specchio Carrara
Specchio Carrara
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Specchio Carrara SAT
Tubądzin Specchio Carrara SAT
Płytka uniwersalna, 119,8x119,8 cm
sprawdź
Wnętrza w bieli
#Wnętrza w bieli
sprawdź

Wiele osób boi się stosowania wielkoformatowych gresów w małej łazience. Zupełnie niepotrzebnie! Jednolita powierzchnia z małą ilością fug pięknie wyeksponuje wzór i będzie wyjątkową ozdobą wnętrza.
„Obawy przed wielkim formatem w małym wnętrzu biorą się głównie ze stereotypów z poprzedniej epoki i przyzwyczajeń do małych płytek, ponieważ tylko takie były dostępne. Przez lata mogliśmy jedynie marzyć o kamieniu, marmurze i innych naturalnych materiałach. Teraz kiedy wielki format stał się bardzo popularny, można z powodzeniem wykorzystywać go do projektowania nawet małych pomieszczeń. Płytki wielkoformatowe pasują bowiem do każdej łazienki. Aranżacja przestrzeni z ich użyciem nie odbiega od ogólnych zasad komponowania wnętrz, trzeba tylko zwrócić uwagę na tzw. docinki płytek – im mniejsze, tym gorzej wyglądają. Reszta to kwestia indywidualnego gustu i pomysłów klienta lub projektanta” – Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Marmurowa łazienka Tubądzin Duke Stone
Kolekcja Duke Stone zachwyca elegancją. Fot. Tubądzin
Duke Stone
Duke Stone
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Duke Stone POL
Tubądzin Duke Stone POL
Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x119,8 cm
sprawdź

W modnych, stylowych łazienkach doskonale odnajdą się płytki inspirowane wyglądem szlachetnych, naturalnych materiałów. Kolekcja Grand Beauty to wyjątkowa seria gresów autorstwa Macieja Zienia. Projektant eksponuje dekoracyjny rysunek kamieni – kolekcja oferuje bogaty wybór wzorów i kolorów, od modnego lastryko po mocne, grafitowe odcienie i ekskluzywne dekory marmuru. Linia produktów Grand Beauty składa się z 7 wyjątkowych kolekcji, które w zestawieniu z odpowiednim oświetleniem i dodatkami stworzą ponadczasowe aranżacje na lata.

Łazienka z marmurową płytką wielkoformatową Tubądzin Specchio Carrara
Kolekcja Specchio Carrara, kreacji Macieja Zienia. Fot. Tubądzin
Specchio Carrara
Specchio Carrara
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Specchio Carrara A/B POL
Tubądzin Specchio Carrara A/B POL
Zestaw dwóch płyt, 2*239,8x119,8 cm
sprawdź

Jasne płytki w świetnie sprawdzą się w mniejszych łazienkach i we wnętrzach pozbawionych dostępu naturalnego światła. Połyskujące powierzchnie w jasnych kolorach rozświetlą wnętrze, dodając mu elegancji i klasy. Ciemniejsze płytki polecamy do większych łazienek, gdzie będzie można w pełni docenić ich głęboki kolor i wzór. Aranżacje w mocnych kolorach spodobają się osobom odważnym, niebojącym się wnętrzarskich eksperymentów i indywidualnych rozwiązań.


"Biel jest niezwykle uniwersalna i pozwala na nieskończone wariacje aranżacyjne. Jest idealnym tłem do różnych dodatków, które determinują charakter wnętrza. Z kolei kolory, faktury i inspiracje kamienne tworzą przestrzenie bardziej konkretne. Im są mocniejsze, tym bardziej określone. Inaczej będzie wyglądać łazienka marmurowa z akcentami bladego różu, a inaczej grafitowa z czarnymi dodatkami. Należy pamiętać o tym, że kolory, a szczególnie ich natężenie, wpływają na odbiór wielkości pomieszczenia. Płaszczyzny jasne powiększają, a ciemne zmniejszają wnętrze" – Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Detale stylowej kolekcji płytek Duke Stone
Stylowa kolekcja płytek Duke Stone. Fot. Tubądzin
Tubądzin Duke Stone POL
Tubądzin Duke Stone POL
Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x239,8 cm
sprawdź
Duke Stone
Duke Stone
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Duke Stone POL
Tubądzin Duke Stone POL
Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x119,8 cm
sprawdź

Ze względu na trudne warunki panujące w pomieszczeniu, łazienka jest szczególnie wymagającym wnętrzem. Wysoka wilgotność i trudne zmiany temperatury stanowią wyzwanie dla materiałów wykończeniowych. Aby utrzymać ją w czystości, regularnie musimy ją sprzątać. Pielęgnacji wymaga nie tylko armatura łazienkowa, ale też fugi, czyli spoiwo między płytkami ceramicznymi. Stosujący płytki wielkoformatowe mamy ułatwione zadanie – mniejsza ilość spoin to mniej sprzątania. Jednolita powierzchnia płytek zapewnia więc nie tylko estetyczny, nowoczesny wygląd, ale też higieniczną czystość.

Nowoczesna łazienka z szarymi płytami
Kolekcja Terrazzo Macieja Zienia i płytki Mountain Ash Gold. Fot. Tubądzin
Zielono mi
#Zielono mi
sprawdź
Tubądzin Terrazzo graphite MAT
Tubądzin Terrazzo graphite MAT
Płytka ścienno-podłogowa, 59,8x119,8 cm
sprawdź
Terrazzo
Terrazzo
Marka Tubądzin
sprawdź

Podobne artykuły

Płytki wielkoformatowe
Przechadzając się po sklepowych ekspozycjach, przeglądając zdjęcia aranżacji łazienek, salonów coraz częściej spotykamy się...
czytaj więcej
Płytki jak marmur - 6 modnych kolekcji
Płytki imitujące naturalne materiały są jednym z wiodących trendów aranżacji wnętrz. Zobaczcie pięć propozycji płytek inspirowanych...
czytaj więcej