Obrazy na płótnie – pomysł na dekorację wnętrz

Obrazy na płótnie – pomysł na dekorację wnętrz

Szukasz oryginalnego pomysłu na dekorację wnętrz? Zastanawiasz się nad metamorfozą salonu, czy sypialni? Dzięki obrazom na płótnie w szybki i efektowny sposób odmienisz każde wnętrze. Sprawdzamy, czym kierować się podczas wyboru, jakie wzory wybrać do konkretnych wnętrz.
4:00 min
0
0

Obrazy na płótnie coraz częściej są ozdobą ścian w naszych domach i mieszkaniach. Trwałe wydruki na urzekają typową dla klasycznych obrazów fakturą, płótno sprawia, że kolory są mocno nasycone. Głównymi zaletami obrazów na płótnie jest fakt, że nie blakną, nie odbarwiają się, nawet w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Obrazy na płótnie są znacznie trwalsze niż wydruki na papierze. Nie wymagają oprawiania, decydując się na taką dekorację, otrzymujemy produkt, który od razu możemy zawiesić na ścianie. Dzięki niezliczonej ilości wzorów w szybki i łatwy sposób możemy wprowadzić zmiany do naszych wnętrz.

Autor:
Redakcja
Data:
04.10.2021
Aktualizacja:
04.10.2022
obrazy_na_płótnie_fot. Pixers (5).jpg
Kolorowy obraz zawieszony nad sofą to dobry wybór do monochromatycznych wnętrz. Fot. Pixers

Obraz na płótnie do salonu

W salonie monotonne ściany możemy przełamać za pomocą kolorowych grafik, abstrakcyjnych obrazów. We wspólnych, domowych przestrzeniach ciekawym uzupełnieniem wnętrza będą obrazy na płótnie z motywami florystycznymi.

obrazy_na_płótnie_fot. Pixers (3).jpg
Obrazy na płótnie możemy kupić w gotowych zestawach. Fot. Pixers

Ciekawym pomysłem na ściany w salonie są także wieloczęściowe obrazy na płótnie. Do wyboru mamy gotowe zestawy, składające się z kilku elementów oraz niezależne obrazy w różnych formatach, które możemy zestawić zgodnie z zaprojektowanym szablonem, czy własnej inwencji, mieszając różne style, wzory i formaty.


Gotowe kompozycje, np. popularne tryptyki – składające się z trzech, gotowych elementów możemy symetrycznie rozmieścić na ścianie. Kwadryptyki składające się z czterech obrazów, czy heksaptyki z sześciu części dedykowane są do przestronnych salonów, miejsc, gdzie mamy do zaaranżowania spory kawałek ściany.

Ściany w salonie - 10 pomysłów
Szukacie pomysłów na ciekawą aranżację ścian w salonie? Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na dekorację ścian, które...
czytaj więcej
obrazy_na_płótnie_fot. Pixers (4).jpg
Obrazy w salonie mogą być uzupełnieniem całej aranżacji. W tym projekcie wybrano dekoracje, które nawiązują do energetycznego, żółtego koloru tapicerowanych mebli. Fot. Pixers

Obraz na płótnie do sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy, relaksujemy się. Na ścianach często decydujemy się na umieszczenie wspólnych fotografii, uwiecznionych wspomnień. Ulubione zdjęcia możemy wydrukować na płótnie, tworząc mini galerię.

obrazy_na_płótnie_fot. Pixers (6).jpg
Dekoracje w sypialni najczęściej umieszczamy za wezgłowiem łóżka. W tej aranżacji florystyczne motywy współgrają z dekoracyjnymi poduszkami i dużą ilością zielonych kwiatów. Fot. Pixers

Tym, którzy codziennie potrzebują dużej dawki inspiracji i energii do działania, polecamy motywacyjne obrazy na płótnie. Umieszczone naprzeciwko łóżka, pomogą nam pozytywnie zacząć każdy dzień. Obrazy z motywującymi sentencjami mogą stać się także ciekawą dekoracją ścian w naszym domowym biurze.

obrazy_na_płótnie_fot. Pixers (7).jpg
Dzięki obrazom motywacyjnym możemy stworzyć inspirujące miejsce do pracy w domowym zaciszu. Fot. Pixers

Obrazy do pokoju dziecięcego

Idealne pokoje dziecięce rosną razem z dziećmi, dostosowując się do ich aktualnych zainteresowań. Pokój powinien być kreatywnym, bezpiecznym miejscem, w którym znajdzie się przestrzeń zarówno na zabawę, jak i naukę. Poza wielofunkcyjnymi meblami istotną rolę grają dekoracje, które szybko możemy zmienić niewielkim kosztem.


W pokojach najmłodszych domowników na obrazach na płótnie możemy umieścić wizerunek ulubionych bohaterów z kreskówek. Nieco starszym dzieciom warto pozostawić wolną ręką w kwestii dodatków, dekoracji i kreacji ich najbliższej przestrzeni.


obrazy_na_płótnie_fot. Pixers (1).jpg
Obrazy na płótnie doskonale sprawdzą się także w pokoju dziecięcym, jako uzupełnienie całej aranżacji. Fot. Pixers

Obrazy do wnętrz komercyjnych

Poza przestrzenią domową, obrazy na płótnie dobrze sprawdzą się również we wnętrzach publicznych: restauracjach, kawiarniach, hotelach, czy reprezentacyjnym lobby w biurowcu. W takich miejscach warto sięgnąć po reprodukcje obrazów słynnych malarzy. Do wyboru mamy przekrój dzieł ze wszystkich epok, od renesansowych obrazów Leonarda da Vinci, przez impresjonistyczną twórczość Vincenta van Gogha, po nowoczesne formy Pieta Mondriana.

obrazy_na_płótnie_fot. Pixers (2).jpg
Reprodukcje znanych dzieł sztuki są dobrym wyborem do części wspólnych w obiektach użyteczności publicznej. Fot. Pixers

Obrazy na płótnie we wnętrzach prezentują się niezwykle elegancko. Bogata oferta producentów sprawia, że bez problemu dopasujemy odpowiedni wzór do aranżacji konkretnego pomieszczenia. Obrazy na płótnie są także ciekawym pomysłem na prezent, więc jesli szukamy oryginalnych upominków dla najbliższych, warto rozważyć taki zakup.

Podobne artykuły

Jakie kolory ścian wybrać do salonu?
W salonie toczy się życie rodzinne, tutaj wspólnie odpoczywamy, spędzamy czas z przyjaciółmi. Odpowiednio dobrane kolory...
czytaj więcej
Sztuka w twoim domu - jak wybierać obrazy do wnętrz?
Dzieła sztuki na ścianach potrafią ubogacić wystrój pomieszczenia. Im większa, tym bardziej przyciąga uwagę i nadaje wnętrzu...
czytaj więcej