Artykuł na podstawie materiałów prasowych
Od przyjaźni do współpracy – apartament dla rodziny 2+1
Zdaniem architektki zmiana poprzedniego lokum była nieopłacalna ze względu na jego zbyt mały metraż. Dotychczas codziennością było spanie na kanapie w salonie, łóżko-szafa rozkładane co wieczór, wspólna sypialnia z coraz starszym dzieckiem czy praca przy kuchennym stole. Gospodarze potrzebowali dodatkowego pomieszczenia, zatem podjęli decyzję o zmianie mieszkanie na większe.
Nowe początki
Pierwotnie gospodarze byli zaskoczeni szczerością architektki. Jednak już po kilku miesiącach wrócili z prośbą o wspólne obejrzenie mieszkania, które planowali nabyć. Następnie stanęli przed nie lada wyzwaniem spięcia w czasie sprzedaży poprzedniej nieruchomości, kredytu kupującego, zakupu mieszkania oraz pełnego projektu wnętrza i remontu. Całość przebiegła sprawnie dzięki współpracy z zaufanymi dostawcami i wykonawcami oraz zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań projektowych. Mimo ambitnie założonego terminu wszystko udało się zrealizować zgodnie z planem.
Rzut mieszkania
Wnętrze z charakterem
Na nowy projekt bez wątpienia przełożył się fakt, iż gospodarze polubili wiele rozwiązań, materiałów i kolorów z mieszkania projektantki. Bazą kolorystyczną oparto na beżu, błękitach i granacie dopełnione armaturą z miedzi szczotkowanej oraz ceglastymi akcentami. Zachowanie takiej palety barw pozwoliło na uzyskanie przytulnego wnętrza, które jednocześnie prezentuje się elegancko i nowocześnie.
Do najważniejszych zmian bez wątpienia można powiększenie WC, aby było możliwe stworzenie drugiej łazienki z prysznicem. Przestrzeń tę udało się uzyskać dzięki mało użytecznej wnęki kuchennej, co znacznie poprawiło komfort codziennego funkcjonowania rodziny.
Za centralny punkt mieszkania uznaje się kuchnię z wykonaną na wymiar zabudowę meblową, zakończoną eleganckim łukiem. Łączy on aneks kuchenny z regałem w przedpokoju, subtelnie integrując strefy i dodając wnętrzu subtelności i lekkości.
Projekt i nadzór nad realizacją: Joanna Lemka-Wójcikk, jlw studio