Pastelowe 73 m2 na Powiślu

Pastelowe 73 m2 na Powiślu

Jasna, harmonijna przestrzeń zaprojektowana przez Jacka Tryca znajduje się w sercu Warszawskiego Powiśla. Architekt stworzył wnętrza z myślą o aktywnej zawodowo parze, które zapewnią im wysoki komfort codziennego życia oraz wytchnienie od wielkomiejskiego gwaru.
1:00 min
0
0

Powiśle to dzielnica z niezwykłą atmosferą – znajdują się tu liczne tereny zielone, parki i Wisła, a zaraz obok doskonale zintegrowana, wielkomiejska infrastruktura z centrami biznesowymi, restauracjami i szkołami. Tym dualizmem zainspirował się w swojej pracy architekt Jacek Tryc. Stworzył aranżację wnętrz w których można żyć pełnią życia, a w razie potrzeby odpocząć i skryć się przed światem. Przestrzeń starannie przemyślana: salon pełni liczne funkcje i jest jednocześnie strefą wypoczynku, kuchnią i jadalnią a także – miejscem pracy. Za biurkiem architekt ukrył garderobę i sypialnię. Na powierzchni mieszkania znalazły się dwie łazienki – gościnna toaleta oraz prywatna łazienka Inwestorów. Do mieszkania wchodzimy przez praktycznie urządzony hall z pojemną szafą i tapicerowanym siedziskiem.

Autor:
Redakcja
Data:
07.04.2025
Pastelowe Powiśle - aranżacja przedpokoju projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov

Kształt i wykończenie mebli salonowych emanują łagodnością i tworzą komfortową atmosferę wypoczynku. Zaoblona sofa z miękkimi poduszkami zaprasza do zanurzenia się w niej po intensywnym dniu. Dekoracyjne tekstylia wnoszą tu nieco klimatu retro i przełamują stonowaną bazę. Oprócz poduszek, warto też zwrócić uwagę na okrągłe, ciemnozielone i brzoskwiniowe kinkiety oraz dopasowane do nich oprawy sufitowe marki Aromas Del Campo.

Pastelowe Powiśle - aranżacja salonu, projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov
Salon z kolorowymi kinkietami, projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov
Jadalnia z okrągłym stołem drewnianym, projekt Tacek Tryc
Fot. Yassen Hristov

Kremowe fronty szafek kuchennych tworzą delikatne tło dla płytek w kolorze terakoty. Strefa robocza w kuchni ma przytulny, domowy charakter. Przemyślana zabudowa sięga do sufitu, ale nie przytłacza aranżacji. Architekt umiejętnie wykorzystał każdy centymetr dostępnej przestrzeni.

Jasna kuchnia z terakotową cegiełką, projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov
Miejsce do pracy z terakotową cegiełką, projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov
Biurko z gniazdkami pod blatem, projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov
Biurko do pracy przy sypialni, projekt  Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov

Detal dopracowany

Projekt architekta Jacka Tryca jest ukłonem w stronę detali wysokiej jakości i starannie przemyślanych rozwiązań. Zastosowany w mieszkaniu nowoczesny osprzęt elektryczny to produkty Simon 55 marki Kontakt Simon. Stylowe gniazdka i włączniki są cenione przez architektów za design i wysoką jakość. Na pierwszy rzut oka osprzęt jest niemal niewidoczny, jednak znajduje się dokładnie tam, gdzie potrzebują go domownicy, np. przy kanapie w salonie, aby bez potrzeby sięgania po przedłużacz mogli korzystać z urządzeń mobilnych. Włączniki w sypialni umieszczone są bezpośrednio w tapicerowanym panelu za wezgłowiem łóżka. Dzięki temu można sterować oświetleniem z poziomu mebla. Takie dopracowane detale sprawiają, że cała aranżacja jest bardzo elegancka i spójna.

Sypialnia z tapicerowanym zagłówkiem i białymi szafkami, projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov

– W projektowaniu dużą wagę przywiązuję do detalu i do tego, aby elementy codziennego użytku były nie tylko praktyczne, ale wpisywały się też w koncepcję estetyczną wnętrza. Wybór serii Simon  55 był oczywisty – ich uniwersalność i szeroka paleta wykończeń pozwoliły mi dopasować je idealnie do charakteru mieszkania – mówi architekt Jacek Tryc.

Terakotowa wnęka prysznicowa, projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov
Terakotowa ściana za umywalką, projekt Jacek Tryc
Fot. Yassen Hristov

Konsekwencja – kolorów i wyborów

Wnętrza otula lekka, pastelowa kolorystyka, oraz miękkie kształty mebli. Tworzą domową, wyciszającą atmosferę. W łazience architekt również wykorzystał kolory – w strefie kabiny prysznicowej oraz na ścianie za umywalką znajdują się wąskie, ułożone pionowo płytki w ciepłym, terakotowym kolorze. Ceglany odcień wprowadza tu spokój i stanowi przedłużenie kolorystyki strefy dziennej.

Podobne artykuły

Polski design i francuska elegancja
Warszawski Mokotów zachwyca różnorodnością. Prezentuje nowoczesną zabudowę w zestawieniu z otaczającymi starymi parkami....
Wnętrze mieszkania architektki z JLW Studio
Nowoczesność z nutą vintage zestawiono na malowniczych Starych Bielanach. To wyjątkowe wnętrze znajduje się wśród klimatycznych...