
Polski design i francuska elegancja


Przestrzeń doskonale dopasowana
Zdaniem inwestorów funkcjonalność odgrywa kluczową rolę. Otwarta strefa dzienna sprzyja integracji domowników podczas wykonywania codziennych czynności. W apartamencie wyodrębniono także trzy sypialnie, łazienkę oraz przestronną garderobę. Zatem pierwotny układ zaproponowany przez dewelopera został poddany jedynie nielicznym modyfikacjom.

Duet światła ze sztuką
Do jednych z największych wyzwań projektowych bez wątpienia należało doświetlenie wnętrza. Właścicielka chciała, aby do wnętrza docierało jak najwięcej światła słonecznego, mimo tego, iż mieszkanie ulokowane jest na parterze. Zdecydowano się zatem na duże przeszklenia, które pozwalają promieniom słonecznym swobodnie wpadać do środka. Światło dzienne zostało dopełnione minimalistycznymi profilami oświetleniowymi. W związku z tym, iż sztuka odgrywa tu równie ważną rolę, na ścianach można dostrzec prace Jerzego Nowosielskiego, Jana Tarasina czy Jarosława Napory. Staranne dobranie dzieł pozwoliło na podkreślenie indywidualnego charakteru wnętrza, jednocześnie nadając mu artystyczny klimat.


Ponadczasowe materiały
Apartament zdominowany został przez wysokiej jakości, naturalne materiały. Na podłodze dumnie prezentuje się drewniana podłoga, do której dobrano marmurowe blaty i ceramiczne francuskie płytki. Takie zestawienie zapewni stylowe i ponadczasowe rozwiązanie, ciesząc oko odbiorcy przez długie lata. Również wybór mebli i oświetlenia nie był dziełem przypadku. W salonie znajduje się lampa Ligne Roset, w sypialni lampa Moooi projektu Marcela Wandersa, a w kuchni i jadalni krzesła duńskiej marki Gubi. Znalazło się również miejsce dla polskich projektantów. Przestrzeń dopełniono za pomocą stolików od Perlear Design oraz marmurowego stołu od The Good Living & Co.



Warszawski apartament z francuską paletą barw
Wnętrze utrzymano w subtelnym mariażu ciepłych, francuskich odcieniu beżu, bieli i szarości. Zestawienie to pozwoliło zarówno na ocieplenie wnętrza, jak i również na swobodę w odbijaniu światła od przestrzeni, tym samym nadając efekt jasności i przestronności. Do tego dobrano minimalistyczne formy mebli, stanowiące doskonałe tło dla sztuki.
Projekt i stylizacja wnętrza: Agata Kasprzyk-Olszewska, Klaudia Tęcza, Loft Factory
Autor zdjęć: Piotr Gęsicki


Polecane artykuły:

