Pełna życia aranżacja zielonego wnętrza w Raciborsku

Pełna życia aranżacja zielonego wnętrza w Raciborsku

Zieleń kojarzy nam się z wiosną, gdzie wszystkie rośliny i zwierzęta budzą się do życia. Napawa nas pozytywną energią i relaksującym nastrojem. W takim klimacie wnętrze domu w Raciborsku chciała zaaranżować rodzina z dziećmi.
6:00 min
0
0

Oaza zieleni


Projektem harmonijnego wnętrza w zieleni zajęły się architektki z pracowni MIKOŁAJSKA Studio.  Inwestorom, jakimi jest rodzina z dziećmi, zależało na tym, aby znalazło się w nim jak najwięcej życia i pozytywnej energii. W aranżacji odnajdziemy zatem bujną, żywą roślinność uzupełnioną o akcenty w postaci butelkowej zieleni i dekoracyjne tapety z motywami natury.  W rezultacie otrzymano oazę zieleni oraz miejsce wytchnienia i wypoczynku. Spełnione zostały oczekiwania gospodarzy, którzy chcieli, aby wnętrze było ciepłe i przytulne w odbiorze, pełne energetycznych kolorów ziemi i korespondowały z okoliczną przyrodą. - Koncepcja aranżacji wnętrz opierała się na nawiązaniu do naturalnych kolorów i materiałów. Wprowadziliśmy do wnętrza dużo zieleni w formie żywej zielonej ściany, donic wbudowanych w posadzkę w łazience przy sypialni oraz w otwartej klatce schodowej, które miały dawać wrażenie przechodzenia roślin do wnętrza domu. Inwestorka zaś chciała dodać do wnętrza intensywne kolory, szczególnie w tkaninach i tapetach – tak też się stało – wyjaśnia Krystyna Mikołajska z MIKOŁAJSKA Studio.

Autor:
Redakcja
Data:
18.05.2023
Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (1)-min.jpg
Drewniane schody ze szklaną balustradą. Fot. MIKOŁAJSKA Studio
Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (2)-min.jpg
Bujna roślinność w strefie dziennej. Fot. MIKOŁAJSKA Studio

Naturalne piękno

Kojarząca się z naturalnym pięknem zieleń przewija się właściwie we wszystkich pomieszczeniach. Doskonale skomponowane aranżacje dopełniają również detale, dzięki którym uzyskano harmonijne wnętrza. Na uwagę zasługuje ściana z żywej zieleni w strefie dziennej, rośliny doniczkowe, tapety z florystycznymi motywami, jak i również zielone zabudowy meblowe i wypoczynkowe. Doskonale skomponowano je z innymi barwami ziemi i naturalnymi materiałami. W związku z tą ideą, we wnętrzach pojawia się również sporo ciepłego i przytulnego drewna, które sprawia, iż w odbiorze aranżacja  harmonijnie ze sobą współgra. Ten materiał możemy dostrzec w postaci podłóg, drzwi, części stałych zabudów, żaluzjach, dekoracyjnych elementach ścian, ale na uwagę zasługuje również sufit w otwartej na dwie kondygnacje części salonowej. Charakter wnętrza podkreślono za pomocą wysokich przeszkleń, która sprawia, iż otaczająca przyroda przenika do wnętrz i tworzy spójną kompozycję z aranżacją wnętrza.

Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (12)-min.jpg
Zielona tapeta na ścianie. Fot. MIKOŁAJSKA Studio
Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (3)-min.jpg
Strefa dzienna w zieleni i kolorach ziemi. Fot. MIKOŁAJSKA Studio

Komfort i detale

Wnętrze zostało zaaranżowane w taki sposób, aby było nie tylko spójne i harmonijne, ale i również komfortowe w użytku. Każde z pomieszczeń doskonale spełnia swoje zadanie. W otwartej strefie dziennej poza dwukondygnacyjnym salonem, w którym rodzina lubi się relaksować, znalazła się także jadalnia z dużych rozmiarów stołem jadalnym i krzesłami. Obok znajduje się kuchnia z wyspą, która jest idealnym miejscem do przygotowywania posiłków. Znajduje się w niej także pojemna zabudowa, która pomieści sporą ilość artykułów kuchennych i zapasów.  W domu wyodrębniono również gabinet do pracy, który w prosty sposób zmienia się w pokój dla gości.

Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (16)-min.jpg
Domowe biuro w drewnie. Fot. MIKOŁAJSKA Studio
Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (15)-min.jpg
Zielona kanapa w gabinecie. Fot. MIKOŁAJSKA Studio

Strefa prywatna

Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (7)-min.jpg
Kolory ziemi w pokoju dziecka. Fot. MIKOŁAJSKA Studio
Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (14)-min.jpg
Sypialnia rodziców z zielonymi akcentami. Fot. MIKOŁAJSKA Studio

Pomieszczenia prywatne również zostały zagospodarowane z dbałością o każdy detal. W domu znalazły się zatem sypialnia główna, dwa pokoje dzieci oraz trzy łazienki. Również w tych pomieszczeniach odnajdziemy nawiązanie do aranżacji znajdującej się w strefie dziennej. Mimo tego każde z pomieszczeń zostało zaprojektowane wedle indywidualnych potrzeb lokatorów. W pokojach dzieci znajdują się zatem nawiązania do ich pasji i charakterów, a w sypialni rodziców znajduje się pojemna garderoba. W łazienkach króluje zieleń, którą dopełniono o naturalne materiały, podobnie jak w strefie dziennej. Zadbano również o wysokiej jakości wyposażenie. Należą do niego takie elementy jak armatura Gessi czy przyciski spłukujące marki Geberit. Dzięki tym detalom udało się podkreślić charakter wnętrza bez jego dominacji.


Fot. MIKOŁAJSKA Studio

Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (4)-min.jpg
Zielona łazienka z florystyczną tapetą. Fot. MIKOŁAJSKA Studio
Zielono nam! Dom pod Krakowem dla rodziny z dziećmi_MIKOŁAJSKAstudio (5)-min.jpg
Przestronna łazienka w barwach ziemi. Fot. MIKOŁAJSKA Studio

Polecane artykuły:

Oaza spokoju w warszawskim apartamencie
Ascetyzm i harmonia stylu japandi są ukłonem w stronę filozofii japońskiej i skandynawskiej. Wnętrza pełne domowego ciepła...
czytaj więcej
Wnętrze w industrialnym klimacie
Pasja – to słowo doskonale oddaje charakter najnowszego projektu pracowni Fanajło Home Design Decor w Zielonej Górze. Wnętrze...
czytaj więcej