Oaza spokoju w warszawskim apartamencie
Harmonia i pozytywna energia
Pierwszym krokiem była zmiana w układzie funkcjonalnym, które zaproponował deweloper. Gospodarze chcieli, aby uzyskać otwartą przestrzeń. W związku z tym zburzono kilka ścian. W wyniku tych działań uzyskano przestronne, uporządkowane wnętrza ze sporą ilością światła. Część wypoczynkową od strefy jadalnianej symbolicznie oddzielono za pomocą jasnej, komfortowej sofy. Pomieszczenia zachowano w spójności barw i tonów, co pozwoliło uzyskać spójną kompozycję. Dominują w nich kolory charakterystyczne dla japońskiego minimalizmu i skandynawskiej przytulności, które reprezentowane są przez barwy ziemi.
Strefa dzienna
Zmierzając ku części dziennej, na pierwszym planie pojawia się jasna sofa i fotele utrzymane w stylu scandi. Efekt ten uzyskano za pomocą tapicerowanych siedzisk o miękkich liniach i zaoblonych krawędziach. Do nich dostawiono minimalistyczny stolik z jasnego drewna, który stylem nawiązuje do tradycyjnego wzornictwa Japonii. W tej minimalistycznej aranżacji nie znajdziemy zatem zbędnych szczegółów i detali. Podobnie jest w przypadku jadalni, gdzie znajduje się prostokątny stół z jasnymi, drewnianymi krzesłami bez zbędnych zdobień. Aranżację doskonale dopełniono drewnianą podłogą marki Barlinek. Materiał ten, jednak w ciemniejszej postaci odnajdziemy także w kuchni.
Zabudowa meblowa, wykonana na wymiar, zyskała fronty wykończone fornirem w kolorze wędzonego dębu i została zaprojektowana przez architektkę Katarzynę Fotek i wykonana przez stolarnię Decoroom. Zaprezentowane fronty z prostą ramką nadają charakteru aranżacji utrzymanej w minimalistycznym tonie. Lekkości pomieszczeniu podkreśla brak górnych szafek, z których architektka świadomie zrezygnowała. Dębowe fronty oprócz nadania charakteru, spełniają również istotną w tym stylu funkcje, czyli ukłon w stronę natury. Zamysł ten podkreślono ciemną podłogą marki Tubądzin, która prezentuje rysunek kamienia. Całość dopełniono białym blatem kuchennym, zawierającym porowatą organiczną strukturę.
Harmonijne z naturą łazienki
Ukłon w stronę przyrody zaprezentowano również w łazienkach, które zachowano w podobnej, ciemnej palecie barw. W oby tych pomieszczeniach możemy zatem dostrzec płytki inspirowane obrazem i strukturą naturalnych kamieni. Aranżację dopełniają drewniane dekory marki Paradyż, które ocieplają wnętrze. W łazience z prysznicem możemy dostrzec barwy ziemi, natomiast druga – z wanną – została wyrażona poprzez czerń. Na uwagę zasługuje także starannie dobrane wyposażenie. Możemy zatem dostrzec takie produkty jak armatura i ceramika marki Omnires, kabinę i brodzik firmy Radaway oraz stelaż podtynkowy z oferty Roca. Takie rozwiązanie jest również spójne z założeniami stylu japandi, który stawa na solidne i trwałe rozwiązania służące przez długie lata.
Miejsce relaksu i regeneracji
Zaprezentowaną stylistykę utrzymano również w najbardziej intymnym pomieszczeniu – sypialni. Zachowana została w jasnej balecie barw natury dopełniona drewnem i subtelnymi, przytulnymi tkaninami. Także w tym pomieszczeniu zdecydowano się na minimalistyczne meble, które nie zakłócają harmonii pomieszczenia. Zachęcają one natomiast do wypoczynku i pełnego relaksu. W takiej atmosferze z pewnością można osiągnąć Zen.
Projekt wnętrza: Małgorzata Kasperek, architekt wnętrz Decoroom
Projekt kuchni: Katarzyna Fotek, architekt wnętrz Decoroom Kitchen
Stylizacja: Maria Szymańska / Wnętrza w Obiektywie
Fot. Kamila Markiewicz-Lubanska