Przechowywanie w przedpokoju
Przedpokój idealnie dopasowany
Zwróćmy również uwagę na nasze indywidualne upodobania i przyzwyczajenia, związane z codziennymi czynnościami. Dobrze zaaranżowany przedpokój może znacznie wspomóc ich organizację:
- Gdzie odkładamy klucze po wejściu?
- Gdzie zostawiamy notatki, listy zakupów, pocztę?
- Czy przed wyjściem ostatni raz poprawiamy makijaż?
- Gdzie odkładamy torebkę, portfel czy teczkę po pracy?
- Gdzie chowamy smycz i psie akcesoria po spacerze?
- Jakie obuwie najczęściej noszą domownicy i co się dzieje z mokrymi i ubrudzonymi błotem butami?
Wieszaki, półki, szafki i praktyczne organizery z pewnością wspomogą funkcjonalność przestrzeni przedpokoju. Nie możemy zapomnieć o regularnej, sezonowej reorganizacji przedpokoju. Zmiany związane z panującą z oknem aurą wymagają wcześniejszego przygotowania na kolejne kilka miesięcy.
Na co zwrócić uwagę przed zakupem mebli do przedpokoju?
• Trwałość – szafki i wieszaki będą intensywnie użytkowane. Kilka zimowych kurtek czy torebka może łatwo wyrwać wieszak przytwierdzony do niskiej jakości płyty.
• Funkcjonalność i rozwiązania typu 2 w 1 – siedzisko z pojemnym schowkiem, szafa z lustrzanym frontem, półki na buty ustawione pod kątem – dysponując małą przestrzenią, często musimy ograniczyć ilość przedmiotów znajdujących się w przedpokoju, dlatego szukajmy najbardziej praktycznych rozwiązań.
• Maksymalne wykorzystanie powierzchni pionowej na ścianie – tutaj doskonale sprawdzą się wielopoziomowe wieszaki i otwarte półki. Popularne w latach 90 pawlacze powoli wracają do łask w małych mieszkaniach, w których brakuje miejsca na przechowywanie garderoby sezonowej i tekstyliów.
• Spójna estetyka – jeśli przedpokój otwiera się na strefę dzienną, np. salon lub kuchnię, warto urządzić je w jednolitym stylu i kolorystyce. Przestrzeń będzie sprawiała wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości.
Meble systemowe do przedpokoju
Przedpokój jest o wiele węższy, niż reszta pomieszczeń w naszych domach, dlatego meble i wyposażenie nie mogą utrudniać komunikacji. Szafy do przedpokoju są często węższe – w ofercie producentów mebli znajdziemy modele o głębokości 40 cm. Ciekawym rozwiązaniem są systemy mebli modułowych, z których możemy skomponować zabudowę dostosowaną do potrzeb i rozmiarów naszej przestrzeni. To oszczędna w środkach i wysiłku alternatywa dla zabudowy wykonywanej na wymiar. Wymierając systemy z sieciówek musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie elementy mogą odpowiadać nam w 100%.
Szafki na buty do przedpokoju
To niezbędny element wyposażenia przedpokoju. Buty różnią się rozmiarami i materiałem, z którego są wykonane. Weźmy pod lupę styl życia i upodobania domowników. Szpilki potrzebują więcej miejsca, niż pantofle płaskie, dlatego do wyboru szafek musimy podejść bardzo indywidualnie. Odpowiedni sposób przechowywania ochroni obuwie przed zniszczeniem i nieestetycznymi zagięciami na cholewkach i czubkach.
Meble na wymiar do przedpokoju
Jeśli zależy nam na maksymalnej personalizacji i wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, warto zainwestować w zabudowę wykonaną na wymiar. Wnętrze szafek możemy wyposażyć w drążki i regulowane półki oraz idealnie dopasować rozmiar szafek na ulubione buty. Kształt i rodzaj otwierania mebli możemy dopasować do każdego nietypowego wnętrza. Bogata oferta producentów i stolarzy pozwala wybierać spośród wielu rodzajów wykończenia frontów. Łatwo stworzymy wystrój spójny z innymi meblami we wnętrzach. Koszt wykonania zabudowy do przedpokoju na wymiar zazwyczaj obejmuje pomiar, projekt i montaż mebli na miejscu przez pracowników firmy.