Regały na książki, czyli jak stworzyć domową biblioteczkę?

Regały na książki, czyli jak stworzyć domową biblioteczkę?

Jesteś molem książkowym i ciągle w Twoim domu przybywa książek? Nie jest to problemem, gdy ich ilość jest niewielka. Jednak z czasem może zabraknąć Ci przestrzeni do ich przechowywania. Wówczas warto zastanowić się nad stworzeniem w swoim domu osobistej biblioteczki. Jest to świetny pomysł, gdyż, niezależnie w jakim pomieszczeniu ją umieścisz, nada Twojemu domu niepowtarzalny klimat. Wystarczy wybrać miejsce oraz odpowiednie regały i gotowe. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Przeczytaj poniżej.
1:30 min
0
0

Domowa biblioteczka – gdzie urządzić?


Każdy miłośnik literatury powinien w swoim domu wyeksponować nawet ten niepokaźny księgozbiór. Może on się okazać idealną ozdobą naszego mieszkania, niezależnie od stylu, w jakim jest ono urządzone. Sprawi, że dane pomieszczenie będzie interesujące i nabierze przytulnego charakteru. Zatem gdzie można stworzyć wymarzoną biblioteczkę? Otóż mamy trzy miejsca do wyboru:

  • salon – biblioteczka mała bądź większa, zlokalizowana tuż za zestawem wypoczynkowym
  • sypialnie – tutaj regały na książki możemy umieścić nad wezgłowiem łóżka
  • przedpokój – wąski regał na książki można wstawić w mało ustawne miejsca, gdzie nie można umieścić żadnej szafki.
Autor:
Redakcja
Data:
16.11.2021
regaly-na-ksiazki-2.jpg
Fot. Unsplash.com

Jak dobrać regał na książki do aranżacji mieszkania?

Wygląd naszej wymarzonej biblioteczki w dużej mierze będzie zależał od metrażu pomieszczenia oraz stylu, w jakim jest ono urządzone. W tym celu należy wybrać odpowiedni regał, na którym ulokujemy nasze książki. Obecnie na rynku spotkamy wiele modeli tego rodzaju mebli. Jaki wzór będzie pasował do danego stylu? Otóż klasyczny, otwarty regał, wykonany z drewna bądź metalu dopasujemy do każdej aranżacji. Ważny jest jednak odpowiedni dobór jego wykończenie oraz kolor materiałów. Pamiętajmy, że w tych mniejszych pomieszczeniach najlepiej prezentować się będą jasne modele o lekkiej konstrukcji i nóżkach, jak np. regał 2S typ 11. Modele posiadające szerokie, solidne i ciężkie półki będą idealnym dopełnieniem aranżacji w stylu boho, bądź skandynawskim. W tym przypadku surowe drewno posiadające nierówne wykończenia doda niepowtarzalnego charakteru ogólnemu wystrojowi. W przypadku, gdy jesteśmy minimalistami i taki styl preferujemy, warto podczas zakupu regału do salonu, przedpokoju czy sypialni wybrać modele w jasnych kolorach (dąb sonoma, biel, szarość) wykonane z płyty MDF. Przykładem tutaj może być regał 3S typ 11 bądź komoda 1S typ 44. Natomiast biblioteczki w postaci przeszklonych witryn idealnie wkomponują się w styl klasyczny, skandynawski, minimalistyczny oraz glamour.

regaly-na-ksiazki.jpg
Fot. Unsplash.com