Rodzinny dom w Beskidach
Parter zajmuje otwarta strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią. Do wytycznych projektowych należało zaaranżowanie jej tak, aby sprzyjała budowaniu rodzinnych relacji. Domownicy mogą tu pograć w gry planszowe, obejrzeć film lub zjeść wspólny posiłek w przyjemnej atmosferze. Buduje ją wysoka na dwie kondygnacje budynku jadalnia. Jest wyposażona w drewniany stół, który pomieści aż 10 osób. Oprócz domowników i gości, jadalnia zaprasza do wnętrza zachwycający górski pejzaż, widoczny zza ogromnych przeszkleń. Naturalne akcenty wnosi również dekoracyjna, zielona ściana z roślin rozdzielająca jadalnię i kuchnię, drewniane okładziny i kamień. Nie sposób nie dostrzec subtelnie zarysowanych na okładzinach dekoracji zaczerpniętych z lokalnego folkloru. Wzory zostały starannie wypalone w drewnianym fornirze.
Ściana z góralskimi mandalami prowadzi nas do salonu, wyposażonego w rozłożystą sofę. Duży narożnik w szarym kolorze podkreślają szklane krople żyrandola zwisające z wysokiego sufitu. Siedmiometrowe przeszklenia wprowadzają do aranżacji salonu mnóstwo naturalnego światła. Stąd też roztacza się piękny widok na otaczające okolicę Beskidy. Salon jest ciepły i przytulny w odbiorze, a połączenie naturalnych elementów z nowoczesnym wyposażeniem buduje charakter niewymuszonej elegancji.
Uszyte na miarę
Niezwykle relaksujący nastrój architekci zbudowali także w łazienkach. Na parterze znajduje się reprezentacyjna łazienka gościnna, wykończona naturalnym kamieniem. Ciemne wnętrza przełamują miedziane akcenty a całość przywodzi na myśl luksusowe SPA.
W dziecięcej łazience architekci zaplanowali zarówno wannę, jak i prysznic. Ta ma nieco młodzieżowy charakter, które podkreślają energetyczne, żółte dodatki w postaci dekoracyjnego grzejnika i tapicerowanej wnęki z siedziskiem. Wzrok przykuwają też płytki, inspirowane charakterystyczną kratką znaną z projektów brytyjskiego domu mody Burberry. W nowoczesnej łazience nie mogło zabraknąć funkcjonalnego wyposażenia. W strefie prysznicowej projektanci zastosowali niemal niewidoczny odpływ liniowy Geberit Clean Line20. Toalecie myjącej Geberit AquaClean towarzyszy stelaż podtynkowy z przyciskiem Geberit Sigma20.
,,Motywem dominującym jest fornir z orzecha amerykańskiego, z którego wykonana jest zabudowa meblowa z szafkami o skośnych frontach oraz półkami pod umywalki. W zabudowie ukryty został stelaż podtynkowy Geberit. Właściciel domu jest entuzjastą nowinek technologicznych i nowoczesnych rozwiązań, dlatego przyciskiem, który został zastosowany w tej łazience jest szklany, elektroniczny przycisk spłukujący Geberit Sigma80 o czarnym kolorze. Przycisk jest funkcjonalny i zarazem bardzo elegancki, idealnie pasuje do charakteru łazienki.” – podkreślają architekci z TOKA + HOME.
Wystrój łazienki doskonale komplementuje aranżację sypialni, dlatego wykorzystano tu te same materiały: fornir drewniany w kolorze orzecha amerykańskiego, połączony z okładzinami kamiennymi w szarym, neutralnym odcieniu. Wystrój jest inspirowany górskimi krajobrazami otaczającymi dom. Czarne dodatki wprowadzają nieco nowoczesnej elegancji.
Projekt i realizacja: Ambasadorzy Geberit – arch. Tomasz Słomka i arch. Anna Kapinos z pracowni TOKA + HOME; tokahome.pl
Powierzchnia: 275 m2
Zdjęcia: Radosław Sobik