Tubądzin Airflow System – sztuka połączona z technologią

Tubądzin Airflow System – sztuka połączona z technologią

Grupa Tubądzin pierwsza wprowadziła na polski rynek kompletny system elewacji wentylowanych - Tubądzin Airflow System. Dzisiaj chętnie sięgają po niego wykonawcy i architekci, ceniący sobie wysmakowane detale, wysoką wytrzymałość i trwałość produktów polskiej marki. Tubądzin pokazuje kreatywne zacięcie, łącząc możliwości techniczne TAS ze sztuką.
3:00 min
0
0

Tubądzin Airflow System to odpowiedź na zwiększone zainteresowanie wielkoformatowymi płytkami gresowymi. Produkcję systemów rozpoczęto w 2016 roku, a ich popularność sukcesywnie rośnie. Duże formaty są doskonałą alternatywą dla innych rozwiązań i mniejszych płytek. Wielkoformatowe gresy coraz chętniej pojawiają się w budynkach prywatnych, jak i w inwestycjach komercyjnych, zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach. Gresowe okładziny w systemie TAS wyróżnia zwiększona odporność na wodę, przebarwienia, wysokie i ujemne temperatury. Wentylowana izolacja z płyt ceramicznych zapewni doskonałą termoizolację oraz izolację akustyczną.


„TAS jest unikalnym rozwiązaniem na rynku pod kątem parametrów technicznych oraz przeprowadzonych badań. Jest to kompletny system, przebadany wraz z podkonstrukcją w Instytucie Techniki Budowlanej — co jest unikalne wśród produktów dostępnych na rynku. Bardzo dobre wyniki wytrzymałościowe oraz statyczne zestawu elementów, a także trwałość i łatwość utrzymania płytek ceramicznych pozwalają tworzyć piękne i bezobsługowe elewacje na lata. Warto zaznaczyć, że kompletne badania nie dotyczą tylko elewacji wentylowanej, ale również ocieplenia budynku w systemie Etics wykończonego wielkoformatową płytą ceramiczną” – mówi Krzysztof Kulig, Product Manager Grupy Tubądzin.


W ramach systemu modułowego TAS dostępnych jest kilka funkcjonalnych formatów o grubościach 6, 10 i 11 mm. Podstawowy wymiar wynosi 120x240 cm. Ceramika Tubądzin oferuje wielkoformatowe płyty w 4 wariantach wykończenia: mat, poler, lappato i satyna. Ten ostatni jest unikatowym rozwiązaniem na rynku materiałów wykończeniowych - ceramika w dotyku przypomina atłas. Więcej na temat Tubądzin Airflow System: www.tubadzin.pl/tas/ 

Autor:
Redakcja
Data:
29.10.2020
Kremowa wykończenie podłogi i ścian w salonie
Kolekcja Tender Stone marki Monolit, w wykończeniu satynowym. Fot. Tubądzin
#Bestsellery
sprawdź
Tender Stone
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Tender Stone SAT
Płytka ścienno-podłogowa, 119,8x239,8 cm
sprawdź

Hasło Grupy Tubądzin „Łączy nas design” od lat udowadnia, że nowoczesna technologia może służy realizacji marzeń o pięknie, wygodzie i wyjątkowości każdej przestrzeni. Zarówno obiektów komercyjnych, jak i prywatnych. Aby podkreślić wyjątkowość rozwiązań Tubądzin Airflow System oraz płyt wielkoformatowych, projektanci marki postanowili wykorzystać powierzchnie elewacji modernizowanego Centrum Logistycznego w Cedrowicach – jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Elewacja projektu Joanny Nowak, Centrum Logistyczne Grupy Tubądzin
Elewacja projektu Joanny Nowak, Centrum Logistyczne Grupy Tubądzin. Fot. Tubądzin

Obrazy na elewacji

Za ideą stoi Joanna Nowak, projektantka z działu wzornictwa Grupy Tubądzin. Głównym założeniem projektu było wykorzystanie motywu wyciągniętych dłoni jako międzyludzkiej bliskości i metafory zwieńczenia twórczego procesu. Geometryczna forma jest inspirowana sztuka origami, co pogłębia efekt trójwymiarowości. Obraz o nietypowym kształcie został wykonany z prawie 500 elementów, z których największy ma wymiary 120x240 cm, natomiast najmniejszy element to płytka 27x45 cm. Obraz na elewacji uzupełniają kolory z kolekcji Cielo e Terra, autorstwa Doroty Koziary.


„Prezentowana realizacja jest zwieńczeniem szerokiej gamy możliwości działań kreatywnych w ceramice, dlatego pierwsze poszukiwania dotyczyły motywu, który łączy wszystkie działy Grupy Tubądzin. Od pierwszej kreski postawionej podczas szkicowania projektów kolekcji, przez cały proces produkcyjny, po kontakt z klientem, który ostatecznie kupuje nasze produkty do wnętrza. Dłoń jest tu więc motywem łączącym ludzi – podajemy ją na powitanie, gdy podpisujemy umowy i pozytywnie kończymy spotkanie” – mówi Joanna Nowak.

Nowe możliwości

Nie możemy również wspomnieć o popularnym podwórka przy ulicy Więckowskiego 4 w Łodzi. Na elewację kamienic od strony dziedzińca został przeniesiony obraz „Narodziny dnia” autorstwa Wojciecha Siudmaka. Wybitny polski artysta od ponad 50 mieszka i tworzy we Francji. Dzieło w klimacie romantyczno-fantastycznym odwzorowano na 250 płytach gresowych – największa z nich ma 2 metry, najmniejsza zaledwie 25 centymetrów. Każda z nich została precyzyjnie rozmieszczona na elewacji kamienicy, której okna idealnie wpasowały się w kontekst dzieła artysty. Cała instalacja zajmuje powierzchnię 350 m2. Doskonale obrazuje kreatywne możliwości pracy z ceramiczną okładziną ścienną i elewacyjną, jako środkiem artystycznego wyrazu.

Artystyczne podwórko Wojciecha Siudmaka, przy ulicy Więckowskiego 4 w Łodzi
Artystyczne podwórko Wojciecha Siudmaka w Łodzi. Fot. Tubądzin

Podobne artykuły

Płytki inspirowane marmurem
Marmur nieustannie nas zachwyca. Kolekcje płytek inspirowanych tym materiałem zachęcają do aranżacji kuchni, łazienek i salonów...
czytaj więcej
Rodzaje płytek elewacyjnych
Klejone materiały elewacyjne to rosnący w siłę segment wykończeń budowlanych. Dużym zainteresowaniem cieszą się płytki klinkierowe...
czytaj więcej