W duchu duńskiego designu

W duchu duńskiego designu

Harmonijne wnętrze prezentujące zestawienie nowoczesności z duchem vintage. To wszystko zamknięte w 250 m2 domu dla czteroosobowej rodziny. Projekt zrealizowany został z myślą o gospodarzu - miłośniku designu, kolekcjonerze i audiofilu. Łączy on minimalistyczny styl Bauhausu z przytulną, ciepłą kolorystyką inspirowaną naturą.
1:00 min
0
0

Ciepłe barwy i minimalistyczny Bauhaus


Gospodarz jest entuzjastą duńskiego designu. Pragnął, aby wnętrze jego domowego azylu oddało hołd klasyce, równocześnie ocieplając surowość Bauhausu. Celem projektantów było subtelne połączenie prostoty form z funkcjonalnością. Istotne było również, aby w przestrzeni pojawiły się ciepłe tonacje w postaci beżu i brązów, które sprzyjają klimatowi domowego ogniska. Naturalne materiały wprowadziły harmonię i autentyczność do aranżacji.

Autor:
Redakcja
Data:
21.10.2024
Hanna Pietras Architects_Mood Authors13-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors12-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors11-min.jpg
Fot. Mood Authors

Największym wyzwaniem było zrównoważenie elementów starego stylu z nowoczesnymi rozwiązaniami, tak aby stworzyć przestrzeń, która zachwyci swoją oryginalnością. Inspirację stanowiły zarówno minimalistyczna tradycja Bauhausu, jak i ciepła paleta ziemistych odcieni. Dąb w ciepłym odcieniu, granatowe akcenty kontrastujące z bielą i beżem oraz drewniany parkiet dodają przestrzeni przytulności” mówi Hanna Pietras.

Hanna Pietras Architects_Mood Authors1-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors4-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors3-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors5-min.jpg
Fot. Mood Authors

Klasyka i funkcjonalność

Wśród elementów wystroju zdecydowanie wyróżniają się modele USM – sofa Togo od Ligne Roset oraz kultowe plakaty Apple „Think Different”. Na szczególną uwagę zasługuje wyspa kuchenna, stanowiąca kluczowy element projektu. Skupia ona uwagę odbiorcy dzięki swojemu nowoczesnemu kształtowi i frezowaniom. Lekkości nadają jej zaokrąglone linie, jednocześnie podkreślając innowacyjność wnętrza.

Hanna Pietras Architects_Mood Authors17-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors16-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors15-min.jpg
Fot. Mood Authors

Dom skrywa również wyjątkową przestrzeń – pokój muzyczny, zaprojektowany specjalnie z myślą o właścicielu, który jest miłośnikiem muzyki. Utrzymany w klimacie lat 70-tych, wyposażony w wysokiej klasy sprzęt audio, ten pokój emanuje nostalgicznym klimatem tamtej dekady. Ciepłe kolory i przytulne oświetlenie tworzą idealną atmosferę do relaksu i zanurzenia się w dźwiękach ulubionej muzyki” dodaje Hanna Pietras.

Hanna Pietras Architects_Mood Authors7-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors18-min.jpg
Fot, Mood Authors

Gospodarz był zaangażowany podczas tworzenia projektu i wykonania realizacji, dzięki czemu udało się uzyskać imponujący efekt. Pasja do muzyki i designu znalazła odzwierciedlenie w aranżacji domowego azylu, tworząc zachwycającą przestrzeń, która jest doskonałym miejscem dla całej rodziny.


Projekt: Hanna Pietras, Joanna Poradowska, Martyna Florkiewicz

Zdjęcia: Mood Authors

Hanna Pietras Architects_Mood Authors24-min.jpg
Fot. Mood Authors
Hanna Pietras Architects_Mood Authors6-min.jpg
Fot. Mood Authors

Polecane artykuły:

Drewniany dom pełen ciepła
Ciepły rysunek drewna z elewacji przenika do wnętrz. Uzupełnia kolory otaczających budynek krajobrazów – zieleń, brązy, czerwień...
Odważne i wyraziste wnętrze w Krakowie
Na jednym z popularnych osiedli Krakowa znajduje się imponujące mieszkanie o powierzchni 80 m2. To niecodzienne wnętrze zostało...