Willa nad Attersee

Willa nad Attersee

Austriackie jezioro Attersee jest niezwykle urokliwym miejscem. Błękitno-turkusowa tafla wody od lat przyciąga tu nie tylko turystów, ale również i osoby, które chciałyby zamieszkać w tym miejscu na stałe.
5:00 min
0
0

Imponująca sceneria


Region ten przez miejscowych mieszkańców nazywany jest „alpejskimi Karaibami”. Ta sceneria niejednokrotnie stawała się źródłem inspiracji dla artystów. O zamieszkaniu w tak urokliwym miejscu zamarzył również inwestor posiadający firmę budowlaną, a projekt został powierzony w ręce profesjonalistów z F2 Architekten, którzy wygrali konkurs na projekt elewacji oraz wnętrza. Wśród konkurentów wyróżniali się prostymi formami kreującymi ponadczasowy design w zestawieniu z wykorzystywaniem powierzchni Dektron. „W przypadku tego projektu mieliśmy szczęście, że poznaliśmy klienta z głębokim zamiłowaniem do architektury i doświadczeniem w budowie domów, który dzięki swoim umiejętnościom, dbałości o szczegóły i odważnym decyzjom, doprowadził nas do odkrycia wielu zastosowań Dekton” - wyjaśnia architekt Christian Frömel z F2 Architekten. -Podczas produkcji Dektonu firma Cosentino replikuje w przyspieszonym tempie i w kontrolowanych warunkach procesy metamorficzne, które zachodzą podczas formowania się kamienia. W naturze może trwać to miliony lat, ale dzięki technologii spiekania cząsteczek, spiek produkowany jest w nieporównanie krótszym czasie”.

Autor:
Redakcja
Data:
18.07.2023
EFHH-11-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Cosentino
EFHH-161-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Cosentino

Wszechstronność

Dekton jest ultrakompaktową powierzchnią, która charakteryzuje się odpornością na mróz i plamy oraz promieniowanie UV. To właśnie uniwersalność i wszechstronna możliwość użycia była determinantem do wyboru właśnie tego materiału przez architektów. To rozwiązanie pozwoliło na zmniejszenia liczby użytych materiałów, ograniczając się do drewna betonu oraz szkła. Hiszpańskim Dektronem firmy Cosentino pokryto natomiast elewację, balustrady, stopnie schodów, podłogi tarasów, wnętrza domu oraz kominek i wyspę kuchenną. Na fasadzie budynku i podłogach ułożono piaskowy odcień Dektron Danae. Z kolei elementy poziome zdobi biel Dekton Zenith. Warto wspomnieć o tym, że całość wykonana została przez firmę budowlaną inwestora. 

EFHH-36-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Cosentino
EFHH-49-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Cosentino
EFHH-42-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Cosentino

Precyzja

Siedziba firmy Cosentino znajduje się w Cantorii, która leży w południowej części Hiszpanii. W tym miejscu powstały wielkogabarytowe płyty Dekton o grubości 1,2 cm. Przycięto je do niecodziennego formatu – 312x140 cm oraz precyzyjnie nawiercono, następnie gotowy produkt został dostarczony na plac budowy. „Dekton to bardzo solidny materiał na elewacje, podłogi i meble. Przekonuje mnie łatwość jego konserwacji, a dodatkowo wszechstronność i precyzja, które umożliwiają tworzenie zachwycających detali architektonicznych i projektowych” – mówi o skończonym projekcie Norbert, właściciel domu. Na miejscu płyty zostały zamontowane na elewacji w taki sposób, że ich mocowanie jest niewidoczne od zewnątrz, tworząc elegancki efekt. Został on uzyskany dzięki zastosowaniu kotew pociętych.


Fot. Materiały prasowe Cosentino

EFHH-89-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Cosentino
EFHH-149-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Cosentino

Polecane artykuły:

Inspirowane papierem wnętrza autorstwa Viva Design
Realizacja nagrodzona prestiżową nagrodą European Property Awards pokazuje, iż niemal wszystko może stać się inspiracją dla...
Szykowny dom w Tarnowskich Górach
Dom o powierzchni 150 m2 położony w malowniczej okolicy, należy do młodego Małżeństwa. Wystrój jego wnętrz stworzyła Katarzyna...