Wnętrza apartamentu inspirowanego Bauhausem

Wnętrza apartamentu inspirowanego Bauhausem

Co pierwsze przychodzi na myśl, gdy mówimy o urządzaniu mieszkania? Z pewnością wiele osób odpowie, że urządzanie mieszkania to wybór określonego stylu i dopasowanie wnętrza do jego wytycznych. Stworzenie aranżacji mieszkania modnego, pasującego do aktualnych trendów nie jest zadaniem szczególnie skomplikowanym – sztuką za to jest znalezienie indywidualnego, niepowtarzalnego stylu wnętrz, który będzie odpowiadał potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców. Architektka i ambasadorka marki Geberit, Agnieszka Musiał-Chmielnik doskonale zdaje sobie sprawę z tego faktu. Założycielka Musiał Studio sztukę tworzenia aranżacji „na miarę” klienta opanowała do perfekcji. Doskonałym przykładem jest realizacja jej projektu wnętrz apartamentu pod Warszawą. Motywem przewodnim wystroju jest tu sztuka: obrazy, grafiki i rzeźby, kolekcjonowane przez Inwestorów.
2:00 min
0
0

Razem z domownikami mieszka sztuka – nie tylko w formie licznych dzieł, ale też w postaci form, starannie dobranych materiałów, kolorów. Agnieszka Musiał-Chmielnik stworzyła z nich bardzo udaną kompozycję przestrzenną. Wnętrza nawiązują do Bauhausu, którego oryginalny charakter jest oparty właśnie na formach i kolorach. Dlatego w aranżacji wnętrz apartamentu niezwykle istotna jest też jasna paleta barw oparta na ciepłym drewnie, bieli i beżu, która doskonale dopełnia tu struktury i kształty. Są proste, niemal kubistyczne, gdzieniegdzie przełamane subtelnym zaokrągleniem – na wyspie kuchennej, szafce RTV, w postawi wolnostojących mebli, dekoracji i oświetlenia.

Autor:
Redakcja
Data:
20.05.2024
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (27).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (35).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (33).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (14).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (13).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (18).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (15).jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Jasne przestrzenie są tłem dla kolekcji dzieł sztuki. To właśnie ona gra pierwsze skrzypce w aranżacji i nadaje jej niepowtarzalny charakter. Największy, wiszący za stołem jadalnym obraz namalowała sama architektka – Agnieszka Musiał-Chmielnik. W rogu salonu, na kolumnie stoi rzeźba w pięknym, kobaltowym odcieniu autorstwa Tomasza Koclęgi. W strefie wejściowej powieszono grafikę Tomasza Szpunara, natomiast klatkę schodową zdobi kompozycja obrazu Magdaleny Nowatkowskiej i grafik Mattise’a. Na piętrze warto zwrócić uwagę na oryginalny żyrandol, wykonany ręcznie z kobaltowego szkła murano.

Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (12).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (34).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (19).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (17).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (31).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (32).jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Aranżacja piętra kontynuuje estetykę otwartej strefy dziennej. Znajduje się tu między innymi sypialnia Inwestorów. - Tutaj pozwoliliśmy sobie na większy kontrast i ciemniejsze tony. Fornirowana zabudowa stolarska i podłoga to główny akcent aranżacji, który jest uzupełniony beżowymi ścianami, sufitem oraz jedną z szaf. Do tego ciemnobrązowe łóżko oraz czarne elementy wykańczające jak komoda, obraz nad łóżkiem, oświetlenie czy fornirowana rama sporego lustra. Całość miała być spójna i minimalistyczna, dyskretnie nawiązując do stylu japandi  – opowiada architektka.

Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (2).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (29).jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Nie sposób nie wspomnieć o aranżacji łazienek. Na parterze znajduje się łazienka gościnna, w której architektka zastosowała ponadczasowe zestawienie płytek inspirowanych szaro-beżowym kamieniem. Ciekawym rozwiązaniem jest tu biały mikrocement z delikatną strukturą, który tworzy tło dla rysunku kamienia i elementów wyposażenia łazienki. Mikrocement pojawia się nie tylko na ścianie, ale też na zabudowie meblowej. Uzupełnienie aranżacji stanowi asymetryczne lustro o miękkich, organicznych kształtach i białe baterie.

Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (21).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (22).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (23).jpg
Fot. Łukasz Zandecki

- Spora strefa prysznica została wydzielona szybą robioną na zamówienie. Wewnątrz jest minimalistyczny odpływ Geberit Cleanline80 wykończony w stali nierdzewnej. Miska WC to Geberit ONE, która uzupełniona jest o przycisk spłukujący Geberit Sigma01, za którym ukryty jest innowacyjny system DuoFresh. By zaoszczędzić kilka cm, zastosowaliśmy stelaż podtynkowy typu slim, który ma zaledwie 8 cm. W pomieszczeniu znajdziemy także umywalkę Geberit ONE nablatową. Zależało nam na większej umywalce, ponieważ ta łazienka pełni też rolę gospodarczej (w białej zabudowie ukryta jest pralka z suszarką) – wyjaśnia architektka Agnieszka Musiał-Chmielnik.

Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (24).jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Łazienka na piętrze jest minimalistyczna – elegancki wygląd uzyskano dzięki zastosowaniu mikrocementu na posadzce i ścianach pomieszczenia. Przełamują go płytki z geometrycznym, trójwymiarowym wzorem – stanowią główną dekorację pomieszczenia. Łazienka jest wyposażona także w wannę wolnostojącą i ceramikę sanitarną. W strefie umywalkowej znajdują się dwa modele umywalek Variform marki Geberit. Na ścianie powyżej wisi duże lustro o pięknej formie.  

Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (5).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (3).jpg
Fot. Łukasz Zandecki

- W tej łazience także, w celu zaoszczędzenia miejsca, postawiliśmy na stelaż podtynkowy typu slim. Przycisk spłukujący, który jest niemalże niewidoczny to model Geberit Sigma50. Za nim umieszczony został moduł DuoFresh, innowacyjny system do odciągania nieprzyjemnych zapachów. Zewnętrzną płaszczyznę przycisku pokryliśmy mikrocementem, dzięki czemu całość jest bardzo minimalistyczna. Miska w tej łazience to model Geberit AquaClean Sela, czyli miska WC z funkcją mycia. Nowoczesna i minimalistyczna bryła nie zdradza, że urządzenie skrywa w sobie dodatkową funkcję. Zgrabny pilot na ścianie obok miski służy do obsługi funkcji natrysku – dodaje.


Projekt: Agnieszka Musiał-Chmielnik, Musiał Studio, Ambasadorka marki Geberit 

Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Stylizacja: Aleksandra Tefelska

Partner sesji: Geberit


Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (7).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (4).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (8).jpg
Fot. Łukasz Zandecki
Agnieszka Musiał-Chmielnik_Geberit_Musiał Studio_fot. Łukasz Zandecki (11).jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Podobne artykuły:

Apartament w chmurach przy Złotej 44
W budynku mieszkalnym przy ulicy Złotej 44 w Warszawie znajduje się apartament ulokowany na 46. piętrze. Gospodarze chcieli...
Wnętrza z widokiem na Śródmieście
Elegancki, jednopoziomowy apartament o powierzchni prawie 180 m2 znajduje się na najwyższym piętrze inwestycji Rezydencji...