Wnętrze, które nie boi się czerni

Wnętrze, które nie boi się czerni

Zestawiona z naturalnym drewnem czerń prezentuje się elegancko i ponadczasowo. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest apartament prezentujący wyważone kontrasty i mocne akcenty. Współpraca Mai Śmichury z Deer Design oraz projektantki mebli Anny Garbacz z Deer Wood zaowocowała wyjątkowym wnętrzem z charakterem.
1:00 min
0
0

Podkreślająca faktury głębia


Obecne trendy cechują się coraz większą odwagą i niecodziennymi rozwiązaniami. Odchodzi się od uniwersalnych i subtelnych rozwiązań na rzecz bardziej wyrazistych akcentów. Dziś kolory z palety antracytów i czerni często wykorzystywane są w projektach o różnym przeznaczeniu, ale zawsze tworzą przestrzenie na wskroś nowoczesne, minimalistyczne i szykowne.  Aranżacja stanowi przykład idealnie wyważonej równowagi pomiędzy ciepłem a elegancją. Pierwsze skrzypce odgrywa tu kontrast pomiędzy naturalnym odcieniem drewna a czernią, której głębia podkreśla faktury i detale. 

Autor:
Redakcja
Data:
22.04.2025
09_DSC_1437-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design
05_DSC_1457-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design

W świecie luster

Jeden z ciekawszych elementów projektu, bez wątpienia stanowi zabawa odbiciami rozpraszającymi światło. Zachwycający efekt uzyskano dzięki połączeniu luster, szkła oraz płytek w połysku. Z kolei z długim i wąskim holu na podłodze i ścianach dominuje czarny gres, podkreślający unikatowość wnętrza. Dodatkowo efekt odbić spotęgowany został dzięki przyciągającym wzrok liniowym podświetleniu led. Do tego dobrano zabudowę meblową z frontami z drewna.

00_DSC_1376-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design
02_DSC_1810-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design

Motyw lustrzanych odbić zachowany został również w sypialni, gdzie powtórzono zestawienie drewnianego dekoru z głęboką czernią. W pomieszczeniu znalazło się duże lustro, które umieszczono na ścianie z drzwiami i grzejnikiem. Z kolei po drugiej stronie wyodrębniono garderobę, do której prowadzą szklane drzwi. Mimo niewielkiej ilości światła dziennego udało się uzyskać odpowiedni klimat w pomieszczeniu, dzięki jego rozproszeniu za pomocą luster.

02_DSC_1606-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design

Łazienki z charakterem

Uwagę zwracają również dwie łazienki - duża łazienka master oraz niewielka toaleta, które urządzone zostały w podobnym klimacie. Co ciekawe, także w tych pomieszczeniach zdecydowano się na czarne płytki z wyraźnym rysem kamienia. - Wybór takiego rozwiązania jest dość ryzykowny, jeśli chodzi o projekt łazienki. Zazwyczaj odbieramy go jako zbyt chłodny dla tej strefy i dla wielu ten efekt jest trudny do zaakceptowania. Tu jednak w połączeniu z drewnem i ledowym oświetleniem płytki te wspaniale podkreśliły nietypowy i elegancki klimat tego wnętrza – tłumaczy Maja Śmichura.  

10_DSC_1727-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design
11_DSC_1712-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design

W dużej łazience zachowany został wyraźny podział na dwie strefy: umywalkową z toaletą oraz część kąpielową z wanną i prysznicem. Do ciepłego drewna i czarnego kamienia dobrano szary, matowy gres na podłodze, który doskonale dopełnia aranżację. Całość zachwyca zabawą formy, zwielokrotnieniami odbić luster oraz dekoracyjnymi liniami LED-ów stanowiących swoistą gimnastykę dla zmysłów.


Fot. Materiały prasowe Deer Design

09_DSC_1735-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design
20_DSC_1646-HDR_min.jpg
Fot. Materiały prasowe Deer Design

Polecane artykuły:

Palm Springs w Gdańskich Dokach
W historycznej przestrzeni Stoczni Gdańskiej powstał projekt przełamujący schematy. Gdańsk Doki to miejsce, gdzie industrialna...
Wewnętrzny storytelling – eklektyczne wnętrza z własną historią
Eklektyzm jest trudną sztuką łączenia ze sobą pozornie niepasujących stylów, epok, wzorów i kolorów. Pierwsze eklektyczne...