Wymarzona łazienka architektki wnętrz

Wymarzona łazienka architektki wnętrz

Architektka Katarzyna Szostakowska na co dzień aranżuje wnętrza swoich klientów, jednak ostatni projekt przygotowała dla samej siebie. Aranżacja wymarzonej łazienki to często duże wyzwanie dla projektanta. W tej realizacji Katarzyna postanowiła wykorzystać dotychczasowe doświadczenia zawodowe, sprawdzone marki i najlepsze rozwiązania.
3:00 min
0
0

Aranżacja bazuje na jasnych, stonowanych kolorach: beżu, bieli, szarości i brązie. Wrażenie elegancji potęgują dopracowane detale i starannie dobrane dekoracje. Obie łazienki – gościnną na parterze oraz głównej, przy sypialni i garderobie są utrzymane w stylu nowoczesnym. Co o swoich wnętrzach mówi projektantka Katarzyna Szostakowska?


"Gdy na tapecie pojawił się temat „wymarzona łazienka”, nie szukałam daleko, tylko skupiłam się na pracy z markami i produktami, z którymi pracuję od lat, projektując wnętrza dla moich klientów. Niemal nic z moich założeń projektowych nie uległo zmianie w trakcie realizacji i dzisiaj cieszę się dwiema łazienkami dostosowanymi idealnie do naszych potrzeb" – mówi architekta wnętrz.

Autor:
Redakcja
Data:
11.01.2022
Aktualizacja:
21.09.2022
kabina prysznicowa w małej łazience.jpg
Łazienka gościnna pomimo niewielkich rozmiarów jest komfortowa i elegancka. Fot. Yassen Hristov

Łazienka na parterze

Łazienka na parterze znajduje się w części dziennej i powstała z myślą o odwiedzających projektantkę gościach. Niedużą przestrzeń architektka postanowiła powiększyć o wnękę prysznicową pod schodami, kosztem sąsiedniego pomieszczenia gospodarczego. Bazą aranżacji stały się płytki o pięknym wzorze naturalnego kamienia na ścianach. Dzięki temu łazienka pięknie komponuje się z wystrojem pozostałej części parteru. Projektantka równie starannie komponowała wyposażenie łazienki.

"Przy tak pięknej bazie musiałam ostrożnie dobierać każdy detal. Wybór z pozoru prozaicznych elementów, jak miska ustępowa, stelaż czy odpowiedni przycisk spłukujący, wpływa na efektowność całego wnętrza. Wszystkie elementy dobierałam więc dokładnie tak, jakbym wybierała meble czy dekoracje" – tłumaczy projektantka.

Co zamiast płytek do łazienki?
Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych płytek na ścianie są farby, panele, beton czy cegła. Do wyboru mamy wiele materiałów...
czytaj więcej
umywalka z korkiem ceramicznym.jpg
W małej łazience znajduje wisząca umywalka projektu Antonio Citterio dla marki Geberit. Fot. Yassen Hristov
wiszaca miska wc w malej lazience.jpg
Doskonale opracowane wzornictwo sprawia, ceramika sanitarna jest estetyczna i łatwa w utrzymaniu w czystości. Fot. Yassen Hristov
odplyw liniowy w nowoczesnej lazience.jpg
Odpływy liniowe to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych brodzików. Fot. Yassen Hristov

Projektantka zdecydowała się na kolekcję Geberit Citterio – serię nowoczesnej ceramiki o modnych, organicznych kształtach z ultragładkim wykończeniem powierzchni. Produkty zostały zaprojektowane przez włoskiego designera Antonio Citterio, który w swoich pracach łączy ponadczasową elegancję i wysoką jakość i nowoczesnymi wpływami. Doskonale dopracowane linie produktów z niewidocznymi przelewami i zintegrowanymi osłonami dyskretnie wpasowują się w wystrój łazienki. Bezkołnierzowe toalety i bidety są niezwykle łatwe w utrzymaniu w codziennej czystości – bakterie i brud nie gromadzą się w trudno dostępnych zakamarkach. Do misy WC pasuje również dekoracyjny przycisk spłukujący Geberit Sigma 21. Jego kolor i materiał możemy łatwo dopasować do estetyki łazienki. Przycisk uruchamiający jest kompatybilny ze wszystkimi stelażami Geberit, dzięki czemu jest bardzo uniwersalny i praktyczny.


" Z racji na takie piękne i nietypowe kształty ceramiki zaprojektowanej dla GEBERIT przez Antonio Citterio wybrałam ją do obu łazienek. Komplet umywalki i miski ustępowej uzupełniłam przyciskiem Geberit Sigma w szlachetnym wykończeniu z białego szkła" – zdradza Katarzyna Szostakowska.

elegancka łazienka z nowoczesną ceramiką.jpg
W łazience zaplanowano miejsce na dwie umywalki, miskę i bidet oraz wygodną kabinę prysznicową. Fot. Yassen Hristov

Prywatna łazienka przy sypialni

Prywatna łazienka Pani domu jest położona tuż obok sypialni i garderoby. Projektantka wyposażyła ją nie tylko w przestronny prysznic, ale też wygodną, wolnostojącą wannę i dużą szafkę na dwie umywalki. Umywalki nablatowe, miska WC oraz bidet również pochodzą z kolekcji Geberit Citterio. Architektka po raz kolejny postawiła tu na praktyczne i estetyczne rozwiązania: wzór płytek nie eksponuje zacieków ani kurzu na ścianach. Kafle pasują do blatu pod umywalkami w odcieniach ziemi. Ma matową powierzchnię i wygląda bardzo naturalnie. Wystój łazienki uzupełniają minimalistyczne linie armatury.

umywalka stawiana na blat.jpg
Umywalki z elegancko opracowanym korkiem podkreślą nowoczesną aranżację łazienki. Fot. Yassen Hristov
miska wc i bidet w nowoczesnej łazience.jpg
Bezrantowa ceramika jest łatwa do utrzymania w czystości. Fot. Yassen Hristov
kabina bez brodzika.jpg
Dzięki rezygnacji z brodzika łazienka wygląda na optycznie większą. Fot. Yassen Hristov

Wygoda i doskonałe dopasowanie

Obie łazienki są wyposażone w kabiny prysznicowe. Projektantka zdecydowała się na nietypowe rozwiązania na wymiar, aby najlepiej dopasować je do swoich potrzeb. Duże tafle szkła nie przytłaczają wystroju wnętrz. Łazienki, pomimo niewielkich rozmiarów, są bardzo funkcjonalne i praktyczne.


"Uwielbiam, kiedy rozwiązania łazienkowe są nie tylko praktyczne, ale także bardzo estetyczne. Idąc za tą myślą, zamiast klasycznych brodzików do obu łazienek wybrałam odpływ liniowy Geberit CleanLine. To model, który bez problemu mogę dokładnie wyczyścić. Po prostu zdejmuję poręczną pokrywkę za pomocą przyssawki, aby wyjąć spod niej zintegrowany wkład grzebieniowy, który wystarczy co jakiś czas dokładnie umyć" – tłumaczy projektantka.


Zamiast brodzików, projektantka zastosowała odpływy liniowe. To połączenie eleganckiej formy z nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Są łatwe w instalacji i utrzymaniu w czystości podczas codziennego użytkowania, ponieważ brud i bakterie nie gromadzą się na długości odpływu. Równie ważnym elementem wyposażenia łazienek są baterie prysznicowe. Te same modele zastosowano w obu wnętrzach, aby jeszcze bardziej podkreślić spójność przestrzeni. "Dla mnie projekt „wymarzona łazienka” został zrealizowany w 100%" - podkreśla Katarzyna, autorka wnętrza.


Projekt: Katarzyna Szostakowska Kate&Co

Zdjęcia: Yassen Hristov

Stylizacja: Anna Salak


Podobne artykuły

Skandynawskie mieszkanie na Żoliborzu
Na Żoliborzu mieszka 4-osobowa rodzina. Ich wymarzona przestrzeń miała być naturalna, swobodna i niepowtarzalna. Oczekiwania...
czytaj więcej
 Projektantka na swoim – wnętrza domu Katarzyny Szostakowskiej
Na co dzień Katarzyna Szostakowska zawodowo projektuje wnętrza domów, mieszkań oraz przestrzenie komercyjne innym. Jej ostatni...
czytaj więcej