Z panoramą stolicy w tle

Z panoramą stolicy w tle

Elegancka stylistyka wnętrza, dopełniona jasnymi kolorami i przestronną strefą dzienną z widokiem na panoramę Warszawy. Projektem tego niezwykle urokliwego miejsca zajęła się Joanna Grotkowska z Pracowni Architektonicznej Deer Design.
5:00 min
0
2

Wielkie możliwości


Pracownia Deer Design niejednokrotnie już udowodniła, jakie kunsztowne i pełne smaku aranżacje jest w stanie wykonać. Jedna w ostatnich realizacji miała miejsce w Warszawie. W apartamencie mierzącym 150 metrów musiała powstać przestrzenna aranżacja, gdyż inwestorzy przeprowadzili się z 300-metrowego domu. Jednakże architektka doskonale spełniła swe zadanie i stworzyła lokum idealnie wpasowujące się w potrzeby gospodarzy. Aby uzyskać wymarzony efekt, Joanna Grotkowska musiała zmienić układ funkcjonalny apartamentu. Szczególnie mowa tu o dużej kuchni połączonej z salonem i holem wejściowym. Za drzwiami z ukrytą ościeżnicą ulokowano sypialnię, a po lewej stronie ulokowano garderobę na okrycia wierzchnie. 

Autor:
Redakcja
Data:
26.07.2023
DSC_4736-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio
DSC_4759-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio

W obrębie tej strefy znajduje się również gabinet oraz połączona z pomieszczeniem gospodarczym toaleta. Przestrzeń między strefą dzienną a prywatną oddzielono za pomocą drzwi. Za nimi odnajdziemy dużą sypialnię, garderobę oraz otwartą łazienkę. W obu strefach na podłodze widnieje jodełka klasyczna z kolekcji Fertig Pakiet w kolorze bielonego dębu marki Jawor Parkiet. Taki zabieg sprawia, że przestrzeń została powiększona optycznie, a stylistyczna spójność nadaje aranżacji elegancji. Indywidualne podejście do inwestora i poznanie jego upodobań są gwarancją udanej współpracy. Tworzenie projektu wnętrza nie jest jedyną rolą architekta. Jako projektanci często wchodzimy w prywatną sferę życia naszych klientów, aby stworzyć dla nich wnętrze, w którym będą czuli się komfortowo – podkreśla Joanna Grotkowska z Deer Design.

DSC_4792-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio

Imponujący widok

Już po ustawieniu pierwszych kroków w apartamencie wzrok odbiorcy kieruje się ku ogromnym przeszkleniom, zza których rozpościera się imponujący widok na panoramę Warszawy. Część dzienna jest bardzo jasna, dzięki temu został wyeksponowany zapierający dech w piersiach widok na centrum Warszawy – mówi architektka. Otwarta strefa dzienna składa się na ponad 70 metrów, dzięki czemu jest aż tak przestronna w odbiorze. Pierwszoplanową rolę odgrywa tu komfortowy narożnik w kształcie litery U marki KLER, który oświetlony został przez dwie lampy Maxlight – Maxfliz. Pod zawieszonym naprzeciwko strefy relaksu telewizorem znajduje się niska szafka ze żłobieniami, która wykonana została przez zaprzyjaźnioną Pracownię Stolarską Deer Wood na specjalne zamówienie. W jadalni uwagę odbiorcy przykuwa owalny stół z ciemnym blatem, nad którym zawisła lampa ze złotymi akcentami.

DSC_4836-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio
DSC_4941-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio

Kolejnym elementem wyposażenia, na który warto zwrócić uwagę, jest skrojona na miarę przez Weronikę Glegołę i wykonana na zamówienie w tej samej pracowni stolarskiej zabudowa kuchenna. W przestrzeni tej znajduje się nietypowe rozwiązanie, jakim jest lustro na suficie, znajdujące się nad wyspą kuchenną, które dodatkowo powiększa optycznie pomieszczenie. Na uwagę zasługuje również brak szafek wiszących, a dodatkową przestrzeń na przechowywanie wydzielono w spiżarni.  – Najważniejsze w projektowaniu kuchni było uzyskanie trójkąta ergonomicznego na niewielkiej przestrzeni. Wspólnie z klientami dążyliśmy do tego, aby nie była ona typowym pomieszczeniem z szafkami stojącymi oraz wiszącymi. Stąd dodatkowe miejsce na przechowywanie zostało zaplanowane w spiżarni, która znajduje się za drzwiami z ukrytą ościeżnicą – podkreśla architektka. 

DSC_4939-HDR-min.jpg
Fot. Łukasz Zagórny
DSC_4799-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio

Strefa prywatna

Strefa prywatna, na którą składa się sypialnia, garderoba i otwarta łazienka ukryta została za lustrzaną ścianą. Płynne przechodzenie pomiędzy pomieszczeniami umożliwia brak standardowych drzwi. W tej części apartamentu panują złote wstawki. Zestawiono je jednak z ciemniejszymi akcentami, takimi jak wezgłowie łóżka, które czekoladowym odcieniem nawiązuje do ozdobnej ściany w gabinecie. Ponadto na ścianach w sypialni widnieje elegancka sztukateria. W garderobie natomiast znajdziemy odwołanie do strefy dziennej w postaci lustra na suficie, które optycznie powiększa pomieszczenie. W łazience zamontowano prysznic typu walk-in oraz dwie umywalki nablatowe.

DSC_5142-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio
DSC_5149-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio
DSC_5110-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio
DSC_5233-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio
DSC_5218-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio
DSC_5264-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio

Z dbałością o szczegóły

Wyrafinowany i szykowny charakter aranżacji skomponowany jest w dopracowanych detalach. Jednym z nich jest tapeta Illusion marki Wonderwall, a także tapeta Harry firmy Vinylplex kryjąca się w gabinecie. Na wielu ścianach możemy dostrzec także listwy sztukateryjne i gzymsowe oraz fazowane i przydymione lustra. Zróżnicowane faktury nadają wnętrzu głębi i charakteru.  – Inwestorce zależało na tym, aby wnętrze było eleganckie. Z tego też powodu postawiłyśmy na dodatki w kolorze złota, listwy wykończeniowe na ścianach oraz lustrzanych wnękach w podwieszanym suficie. Dodają one wcześniej wspomnianej elegancji przy jednoczesnym zachowaniu subtelności – mówi Joanna Grotkowska z Deer Design. Nie mniej ważną rolę pełni oświetlenie. –Lampa Humana z Almi Decor to element dekoracyjny, który gospodyni upodobała sobie zanim nawiązałyśmy współpracę, ale nie była pewna, czy będzie pasował do stylistyki wnętrza. Gdy lampa pojawiła się w otoczeniu pozostałych mebli, które dla niej wybraliśmy, stwierdziła, że była to świetna decyzja. Podobnie było z lampą Ritz – na początku inwestorzy trochę sceptycznie do niej podchodzili, jednak jej widok zaraz po wejściu do apartamentu nadaje szyk i elegancję – dodaje architektka. Dzięki detalom uzyskano efektowne i ekskluzywne wnętrze, które doskonale trafia w gusta inwestorów.


Projekt wnętrza: Joanna Grotkowska 
Projekt zabudów meblowych: Weronika Glegoła
Zdjęcia: Zagórny Studio

DSC_5092-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio
DSC_4640-HDR-min.jpg
Fot. Zagórny Studio

Polecane artykuły:

Designerski second home we Wrocławiu
Inwestorka na co dzień mieszkająca za granicą zapragnęła mieć swoje cztery kąty, w których może się zrelaksować gdy jest...
czytaj więcej
Żywe formy i kontrasty na 43 metrach kwadratowych
W powiedzeniu, że „ogranicza nas tylko wyobraźnia” jest wiele prawdy, jednak architekci zgodnie dopowiedzą „i przestrzeń”...
czytaj więcej