Z widokiem na platany

Z widokiem na platany

W jednej z zielonych dzielnic Poznania powstało wnętrze urzekające szlachetnością materiałów, spokojem i konsekwencją. Ten ponad 100-metrowy apartament z 25-metrowym tarasem jest realizacją pracowni Cuns, specjalizującej się w projektowaniu wnętrz klasy premium.
1:00 min
0
0

Oaza z poszanowaniem rzemiosła


Poznańskie Jeżyce są osiedlem wyróżniającym się unikatowym widokiem. Centralny punkt inwestycji stanowi aleja ponad 100-letnich platanów, które wpisano w projekt krajobrazu. W ten sposób uzyskano przestrzeń przyjazną naturze, z miejscem na odpoczynek i rekreację. Apartament projektu Michaliny Majcherkiewicz-Chmielowskiej i Agaty Długiewicz z pracowni Cuns składa się z otwartej strefy dziennej – kuchni, jadalni i salonu, głównej sypialni, dwóch pokoi dziecięcych, dwóch łazienek oraz przestrzeni komunikacyjnej. Układ funkcjonalny został zaplanowany w taki sposób, aby zachować płynność i spokój przejść, co pozwoliło na uniknięcie zbędnych podziałów.

Autor:
Redakcja
Data:
17.07.2025
Photo_Finalne_001-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Moric

Granicę strefy dziennej wyznacza dumnie prezentująca się ażurowa zabudowa oddzielająca kuchnię od jadalni. Jej wyrazista struktura, głęboki kolor i szlachetna faktura jest lekka w odbiorze i rzeźbiarska w formie. Kropką nad „i” bez wątpienia jest orzech amerykański wnoszący klasę i ciepło, tym samym podkreślając elegancki charakter aranżacji. Obecny jest bowiem nie tylko w meblach i zabudowie, ale także w wykończeniach ścian oraz oprawie drzwi. Wybór ten stanowił świadomą decyzję projektową i gest w stronę ponadczasowego designu i estetyki.

Photo_Finalne_004-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Moric
Photo_Finalne_015-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Moric

Subtelna aranżacja

Wystrój salonu wypełniony został naturalnym światłem, rozproszonym przez delikatne zasłony. Bez wątpienia uwagę przykuwają subtelne linie zabudowy RTV, które zostały wykończone fornirem. Do tego dobrane zostały czarne geometryczne stoliki i tekstylia w naturalnej tonacji piasku i kości słoniowej. Całość doskonale dopełnia sofa i detale z przyciemnianego szkła, które tworzą minimalistyczną, przytulną przestrzeń.

Photo_Finalne_002-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Moric
Photo_Finalne_006-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Moric
Photo_Finalne_015-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Moric

Architektura wbudowana w ścianę

Wybór padł na drzwi z wysokimi na 240 cm skrzydłami, wykończone naturalnym fornirowym orzechem, w całości zintegrowane z zabudową ścienną. Tworzą one monolityczną strukturę, która staje się tłem do życia mieszkańców. Zarówno zabudowa całej ściany – od drzwi, aż po panele prezentują dbałość o najdrobniejszy detal i perfekcyjne wykończenie. 

Photo_Finalne_009-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Moric

Tę samą filozofię zastaniemy w grających fakturą łazienkach. Jasne okładziny kamienne, naturalne forniry i oszczędna kolorystyka wprowadza unikalny charakter aranżacji. Strukturę materiałów podkreśla oświetlenie liniowe, a delikatne formy ceramiki i mebli wpisują się w założenia luksusu nieprzesadzonego, wyczuwalnego w dotyku, świetle i rytmie przestrzeni. W myśl trwałości i rozwoju, w całym apartamencie zastosowano nowoczesne i funkcjonalne systemy oświetleniowe, które stanowią subtelne tło dla aranżacji stworzonej z myślą o spokoju i trwałości.


Fot. Materiały prasowe Moric

Photo_Finalne_012-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Moric

Polecane artykuły:

Rodzinny apartament z widokiem na Gdańsk
Gdański Wrzeszcz jest miejscem niezwykłym. To dzielnica z bogatą historią, rozległymi terenami zielonymi i piękną architekturą...
Nutka nostalgii w mieszkaniu na Saskiej Kępie
Osiedle Lizbońska na Saskiej Kępie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych adresów na mapie Warszawy. W inwestycji Grupo Lar...