Zjawiskowy apartament w Krakowie

Zjawiskowy apartament w Krakowie

Na jednym z krakowskich osiedli znajduje się wyjątkowy apartament, który zainspirowany został nieposkromionym duchem właścicielki. Projektowanie nieoczywistej aranżacji jest niczym tworzenie wielobarwnej mozaiki. Tworzy ona bowiem harmonijne zestawienie kolorów, faktur i światła.
1:00 min
0
0

Eklektyczne, pełne kontrastów wnętrze


Inwestorka chciała, aby jej wnętrze było pełne niespodziewanych połączeń i kontrastów. Efektem długich rozważań stał się apartament, który jest niczym kalejdoskop wspomnień, stworzony, z pasją i precyzją, dbający o najmniejszy detal. - Pamiętamy długie rozmowy o kolorach, fakturach i oświetleniu. Każdy detal był starannie przemyślany, każdy mebel dobrany tak, aby tworzyć harmonijną całość. Wszystko miało oddawać wielowymiarową osobowość naszej klientki – mówi Karolina Drogoszcz, architektka i właścicielka Mango Investments. W związku z tym udało się uzyskać tak imponujące wnętrze. Wyjątkową uwagę przyciąga bogato zdobiony sztukaterią sufit dopełniony dekoracyjnym żyrandolem. Elementy te wyeksponowano na tle z betonu architektonicznego. 

Autor:
Redakcja
Data:
19.11.2024
Hol 01.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
Hol 02.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
Kuchnia 02.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Z kolei industrialnych inspiracji dopełnia podłoga pokryta mikrocementem. Co istotne, udało się zachować ciepłe wnętrze za sprawą odpowiedniego dopełnienia materiałami. W aranżacji znajdziemy zatem dużo drewna na frontach mebli kuchennych, czy wełniane dywany nadające przytulności.  - Ze względu na nieco „tunelowy” układ tego pomieszczenia, chciałyśmy nadać mu inną optykę, przekierować zmysły na „efekt wow”. Dlatego pokryłyśmy ścianę naprzeciwko okien taflą lustra, by nadać wnętrzu głębi i odbić naturalne światło padające z dużych przeszkleń. Przy oknie zaprojektowałyśmy małą strefę relaksu, z wygodnym fotelem i stojącą lampą – tłumaczy Karolina Drogoszcz.  Na uwagę zasługuje również wykonany ze szkła i czarnego metalu regał ustawiony na lustrzanej ścianie, który służy do eksponowania licznych pamiątek przywiezionych z podróży inwestorki. 

Salon 01 (1).jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
Salon 02.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
Salon 03.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Strefy prywatne

Znajdujące się w apartamencie sypialnie, łazienki oraz garderobę zachowano w stylistyce panującej w strefie dziennej. Architektki ponownie sięgnęły między innymi po cementową podłogę, betonowy sufit ze sztukaterią, ten sam odcień frontów meblowych, a przede wszystkim panujący w aranżacji klimat, będący unikatową fuzją detali i materiałów. Pierwsze skrzypce we wnętrzu gra sypialnia gospodyni. W pomieszczeniu zadbano o ciepły klimat dzięki dużej ilości drewna na meblach i ścianach. Punkt centralny stanowi łóżko, którego obecność została podkreślona za pomocą transparentnych luksferów, które subtelnie przepuszczają światło. Zabieg ten odgrywa nie tylko rolę dekoracyjną, ale i również praktyczną – doświetla funkcjonalną garderobę.

Sypialnia 02 (1).jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
Sypialnia 03 (1).jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Druga sypialnia to królestwo syna inwestorki. Również tu znajdziemy wiele odwołań do pozostałych pomieszczeń. Wewnątrz dostrzeżemy zatem betonowy sufit i ściany oraz cementową podłogę. Architektki postawiły na ciekawe zestawienie elementów z dużą ilością ocieplającego wnętrze jasnego drewna. - Zgodnie z główną zasadą modernizmu: „mniej znaczy więcej” postawiłyśmy na ograniczenie elementów aranżujących to wnętrze. Proste formy mebli oddają charakter wypracowany dla całego apartamentu – dodaje Karolina Drogoszcz.

Pokój syna 02.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
Pokój syna 04 (1).jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Rola światła

W apartamencie znajdują się dwie łazienki. W pierwszej wyodrębniono miejsce na komfortowy salon kąpielowy.  - Cały sufit jest źródłem światła i równomiernie doświetla każdą strefę funkcjonalną łazienki. Taka aranżacja to nawiązanie do japońskich ścianek shoij, które delikatnie, ale równomiernie przepuszczają światło – wyjaśnia Karolina Drogoszcz. Strefa wanny została podkreślona przy użyciu delikatnie żyłowanych płyt. Z kolei jasne okładziny zastosowano także w kabinie prysznicowej z odpływem liniowym oraz na pozostałych ścianach i podłodze. W pomieszczeniu znajdziemy także ciemne akcenty w postaci strefy betonowej misy umywalkowej czy przestrzeni toalety. Całość dopełniono za pomocą designerskich kinkietów.   

łazienka 1.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
łazienka 3.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
łazienka 4.jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

W małej łazience dominują antracytowy fornir i elegancki kamień. Do tego zdecydowano się na czarną toaletę, które doskonale wtapia się w aranżację. Obok strefy luksferowej umieszczono kabinę prysznicową, zyskując w ten sposób wyjątkowy efekt. Unikatowy klimat wnętrza tworzą detale w postaci złotej armatury, dodatków w matowej czerni, ceramicznych lamp przy lustrze czy właśnie samo lustro, z nastrojowym oświetleniem.



Projekt: Mango Investments

Fot. Materiały prasowe Mango Inveestments

Toaleta 01 (1).jpg
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Polecane artykuły:

Minimalistyczny apartament we włoskim stylu
Oszczędna forma, starannie dobrane materiały i wyposażenie. Zobaczcie minimalistyczny apartament zaprojektowany przez architekta...
Dom pokazowy w inwestycji Borowiecka Park
Borowiecka Park jest kameralnym osiedlem domów położonym na warszawskim Wawrze. Inwestycja wpisuje się w ideę ekologicznego...