Aranżacja męskiego wnętrza w Krakowie
Wyraźny industrialny rys
Jednym z licznych odważnych rozwiązań było pozostawienie surowej, betonowej ściany, sięgającej sufitu. Pomysł ten od razu zrodził się w głowie projektantek tuż pierwszym przekroczeniu progu mieszkania. Taki zabieg pozwolił uzyskać loftowy, industrialny charakter. Inwestor zaakceptował tę propozycję bez wahania, co dało zielone światło do dalszej eksploracji pomysłu. Mimo loftowego klimatu utrzymanego w mieszkaniu nie jest ono chłodne. Okazało się to możliwe dzięki ciepłym kolorom mebli oraz elementom naturalnego drewna. Projektantki zakładały, iż jest to doskonałe wnętrze dla eleganckiego mężczyzny, który zna się na winach. W aranżacji znalazły się skórzane sofy Carlon marki BoConcept zachowane w ciepłym, karmelowym kolorze oraz fotel Boston tego samego producenta. Całość doskonale koresponduje z lampą podłogową Tolomeo Mega marki Artemide.
Dół i góra
W dolnej kondygnacji układ pomieszczenia pozostał niezmieniony. Znajdziemy w nim zatem otwarty salon z balkonem, aneks kuchenny oraz łazienkę. Na korytarzu i w łazience postawiono na wykonane na wymiar, pojemne szafy. Jest to kolejny ukłon przytulnego i funkcjonalnego wnętrza mimo loftowego charakteru. Projektując wnętrze, postawiono na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. W związku z tym w zabudowanej przestrzeni pod schodami znajdują się pojemne szafki oraz meble kuchenne, które posiadają dużą ilość miejsca do przechowywania. Wyodrębniono również miejsce na spiżarnię oraz naczynia i małe AGD. Meble zostały zachowane w spójnej kolorystyce. Fronty szafek a także schody i fragment ściany utrzymano w ciepłym odcieniu drewna. Z kolei wysoki regał, balustrada oraz zabudowa kącika do pracy wykonana została według indywidualnego projektu przez ślusarza.
W znajdującej się od początku mieszkania antresoli projektantki zaplanowały sypialnię z podwójnym łóżkiem, kącik do pracy z biurkiem oraz regał. Ponadto na niewielkiej przestrzeni wyodrębniono również miejsce na garderobę i toaletę, która przypomina tą samolotową. Ulokowano ją za przesuwnymi drzwiami i zamontowano toaletę myjącą. Mimo minimalistycznego designu spełnia ona założoną funkcję – możliwość skorzystania z toalety w nocy bez uciążliwego schodzenia na dolne piętro.
Rola sztuki
Architektki postawiły na dopełnienie aranżacji za pomocą obrazu. Wstępnie z zamiarem przymiarki do innego dzieła powieszono obraz Tamary Berdowskiej. Natomiast obraz ten spodobał się właścicielowi tak bardzo, że zdecydowano się na umieszczeniu go tam na stałe. Obraz ten stał się dowodem na to, jak istotną rolę w aranżacji odgrywają akcenty w postaci sztuki. Finalnie projekt zdobył serce inwestora, który zrezygnował z planu wynajmu. Aktualnie korzysta z mieszkanie podczas swych licznych wizyt w mieście. Apartament niewątpliwie stał się swoistą przystanią dla właściciela.
Projekt: Mango Investments
Fot. Materiały prasowe Mango Investments