Biel i czerń w łazience

Biel i czerń w łazience

Klasyczne połączenie bieli i czerni nigdy nie wychodzi z mody. Tak jak uzupełniająca się pieprz i sól, połączenia przeciwieństw są świetnym pomysłem na aranżację nawet niewielkiej łazienki. O czym warto pamiętać, decydując się na łazienkę w kolorach yin i yang?
1:00 min
0
3

Udana aranżacja bazująca na kontrastowym zestawieniu bieli i czerni zachowuje umiar i odpowiednie proporcje. Znamy i lubimy biel w łazienkach. Biały kolor sprawia wrażenie elegancji i optycznie otwiera przestrzeń. Do odważnego stosowania czerni we wnętrzach dopiero się przyzwyczajamy, ale coraz częściej pojawia się w naszych domach i mieszkaniach.


Ciemne wnętrza to nowy trend, który jeszcze nie każdego przekonuje – obawiamy się, jak ciemny kolor wpłynie na postrzeganie niewielkiego pomieszczenia, ale często takie rozterki są niepotrzebnie. Umiejętnie zastosowana czerń, zwłaszcza w połysku, stworzy we wnętrzach ciekawy efekt. W połączeniu z bielą stworzy klasyczne połączenie, które dopasuje się do każdej stylistyki panującej we wnętrzu.

Autor:
Redakcja
Data:
02.01.2019
Aktualizacja:
25.03.2022
Marmurowa łazienka Cersanit Special Marble z czarnymi akcentami
Czarno-biała łazienka z płytkami inspirowanymi marmurem. Fot. Cersanit
Cersanit Narin Grey Matt Rect NT1099-011-1
Płytka uniwersalna, 59,8x59,8 cm
sprawdź
Cersanit Special Marble White Glossy NT1288-003-1
Płytka ścienna, 29,8x59,8 cm
sprawdź
Special Marble
Marka Cersanit
sprawdź

W każdym stylu

Połączenie obu kolorów jest jednak niezwykle stylowe i eleganckie. Z powodzeniem stworzymy z nimi wnętrza minimalistyczne, klasyczne lub w stylu glamour. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach w duchu retro i tych nowoczesnych. Czerń możemy potraktować jako kolor akcentujący dominującą biel: na fragmencie ściany w postaci dekoru, mozaiki lub innych drobnych elementów, meblach lub obudowie wanny. W nowoczesnych wnętrzach jest coraz popularniejsza na zabudowach meblowych, zarówno w macie i w połysku. Pięknie prezentuje się na szafkach podumywalkowych, obudowach stelaży podtynkowych lub słupkach.

Excellent Slider.jpg
Fot. Excellent
zdjęcie slider Tubądzin balance.jpg
Fot. Tubądzin
zdjęcie slider Paradyż 01.jpg
Fot. Ceramika Paradyż
Łazienka z białymi kaflami Paradyż Moonlight
Czarno - biała łazienka z kabiną prysznicową. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Moonlight Bianco Ściana Kafel
Płytka ścienna, 9,8x19,8 cm
sprawdź
Paradyż Modern Gres Szkl. Struktura Motyw A
Płytka ścienno-podłogowa, 19,8x19,8 cm
sprawdź
Moonlight
Marka Paradyż
sprawdź

Światło i cień

Kolejnym ciekawym pomysłem na kontrastowe wnętrze jest zastosowanie płytek strukturalnych. Pozwoli to na stworzenie monochromatycznej aranżacji ze zróżnicowaną paletą faktur. Takie zestawienie na powierzchni ściany wprowadza ciekawy efekt gry światła i cienia, które wygląda stylowo nawet w niewielkim wnętrzu. Połączenie czerni i bieli bardzo dobrze wygląda na podłogach. Możemy wybrać klasyczną szachownicę lub nowoczesny wzór typu patchwork. To doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Patchworki z serii Opoczno Lovely Patchwork na podłodze w łazience
Detal biało-czarnych płytek z charakterystycznym wzorem. Fot. Opoczno
Lovely Patchwork
Marka Opoczno
sprawdź
Opoczno Lovely Patchwork Eternity NT1223-002-1
Płytka ścienno-podłogowa, 29,8x29,8 cm
sprawdź

Gra przeciwieństw

Najczęściej do łazienki wybieramy ceramikę w kolorze białym. Obecnie jednak oferta producentów wanien i umywalek jest o wiele szersza i możemy dostać je również w kolorze czarnym. Taka nietypowa miska ustępowa w kontrastowym wnętrzu będzie wyglądała równie stylowo i spójnie. Piękną formę jasnej ceramiki podkreślą eleganckie, czarne płytki i odwrotnie. Do nowoczesnej ciemnej armatury możemy stworzyć białe tło. Coraz popularniejsze stają się również baterie w czarnym kolorze. Najmodniejsze modele dostaniemy w matowym wykończeniu.

Duża łazienka z oknem w czarno-białym marmurowym wykończeniu Cerrad Marmo
Aranżacja łazienki w klimacie black & white bazująca na kolekcji Cerrad x La Mania Home. W tym projekcie zdecydowano się na białe, wielkoformatowe płytki i czarne płytki z białym użyleniem na podłodze. Fot. Cerrad
Cerrad Marmo Thassos Mat 120x280
Płytka ścienno-podłogowa, 119,7x279,7 cm
sprawdź
Marmo
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Marmo Morocco Mat 120x280
Płytka ścienno-podłogowa, 119,7x279,7 cm
sprawdź
Czarno-biała łazienka Paradyż Grace
Aranżacja łazienki oparta na mocnych kontrastach. Fot. Ceramika Paradyż
Grace
Marka Paradyż
sprawdź
Paradyż Grace Grys Inserto B
Dekoracja ścienna, 29,5x59,5 cm
sprawdź
Paradyż Grace Nero Inserto B
Dekoracja ścienna, 29,5x59,5 cm
sprawdź
#Back to black
sprawdź
Paradyż Grace Nero Rekt.
Płytka ścienna, 29,5x59,5 cm
sprawdź

Decydujące dodatki

Kontrastową łazienkę z powodzeniem uzupełnią dodatki w mocnym kolorze. Plamkę wybranej barwy możemy dołożyć w postaci tekstyliów, mydelniczek czy pojemniczków. Odrobina turkusu czy intensywnej zieleń stworzą dynamiczne wnętrze z pozytywną energią. Dla mniej odważnych proponujemy wypadkową szarość lub beż, które zrównoważą silny ładunek energetyczny wnętrza.


Decydując się na dodatki w kolorze metali szlachetnych w czarno-białym wnętrzu wprowadzimy do niego powiew elegancji i luksusu. Połyskujące bibeloty lub wstawki w odcieniach złota czy srebra wkomponują się w estetykę stylu glamour. Świetnie będą w tym zestawieniu prezentować się złote lub miedziane baterie umywalkowe czy przyciski spłukujące.

Łazienka z kabiną walk-in i strukturalnym wykończeniem ścian
łazienka w bieli i czerni. Białe, strukturalne płytki są ciekawym tłem dla czarnych mebli łazienkowych, ramy lustra i oświetlenia. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Feelings Bianco Ściana C Struktura Rekt.
Płytka ścienna, 29,8x59,8 cm
sprawdź
Feelings
Marka Paradyż
sprawdź
Paradyż Feelings Bianco Ściana Struktura Połysk
Płytka ścienna, 19,8x19,8 cm
sprawdź

Płytki do biało-czarnej łazienki

Decydując się na czarno-białą aranżację do wyboru mamy wiele kolekcji płytek ceramicznych, które bez problemu dopasujemy do metrażu i stylu panującego w naszej łazience. Warto przyjrzeć się większym formatom, które tworzą we wnętrzu niezwykle dekoracyjny efekt.


W czarno-białej tonacji odnajdziemy wiele płytek inspirowanych kamiennymi wzorami. Biały marmur Calacatta, czy czarny kamień Nero Marquina z wyraźnym, białym użyleniem stworzy ponadczasową kompozycję w naszym wnętrzu.

Zobacz również

Czarna ceramika łazienkowa
Urządzając łazienkę, coraz częściej stawiamy na czarną ceramikę, baterię, czy dodatki. Bez wątpienia jest to jeden z ostatnich...
czytaj więcej
Łazienka w stylu glamour
Wnętrza urządzone w stylu glamour zachwycają blaskiem, bogactwem dekoracji, wyszukanymi formami mebli, ceramiki i dodatków...
czytaj więcej