
Biel i czerń w łazience
W każdym stylu
Połączenie obu kolorów jest jednak niezwykle stylowe i eleganckie. Z powodzeniem stworzymy z nimi wnętrza minimalistyczne, klasyczne lub w stylu glamour. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach w duchu retro i tych nowoczesnych. Czerń możemy potraktować jako kolor akcentujący dominującą biel: na fragmencie ściany w postaci dekoru, mozaiki lub innych drobnych elementów, meblach lub obudowie wanny. W nowoczesnych wnętrzach jest coraz popularniejsza na zabudowach meblowych, zarówno w macie i w połysku. Pięknie prezentuje się na szafkach podumywalkowych, obudowach stelaży podtynkowych lub słupkach.
Światło i cień
Kolejnym ciekawym pomysłem na kontrastowe wnętrze jest zastosowanie płytek strukturalnych. Pozwoli to na stworzenie monochromatycznej aranżacji ze zróżnicowaną paletą faktur. Takie zestawienie na powierzchni ściany wprowadza ciekawy efekt gry światła i cienia, które wygląda stylowo nawet w niewielkim wnętrzu. Połączenie czerni i bieli bardzo dobrze wygląda na podłogach. Możemy wybrać klasyczną szachownicę lub nowoczesny wzór typu patchwork. To doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
Gra przeciwieństw
Najczęściej do łazienki wybieramy ceramikę w kolorze białym. Obecnie jednak oferta producentów wanien i umywalek jest o wiele szersza i możemy dostać je również w kolorze czarnym. Taka nietypowa miska ustępowa w kontrastowym wnętrzu będzie wyglądała równie stylowo i spójnie. Piękną formę jasnej ceramiki podkreślą eleganckie, czarne płytki i odwrotnie. Do nowoczesnej ciemnej armatury możemy stworzyć białe tło. Coraz popularniejsze stają się również baterie w czarnym kolorze. Najmodniejsze modele dostaniemy w matowym wykończeniu.


Decydujące dodatki
Kontrastową łazienkę z powodzeniem uzupełnią dodatki w mocnym kolorze. Plamkę wybranej barwy możemy dołożyć w postaci tekstyliów, mydelniczek czy pojemniczków. Odrobina turkusu czy intensywnej zieleń stworzą dynamiczne wnętrze z pozytywną energią. Dla mniej odważnych proponujemy wypadkową szarość lub beż, które zrównoważą silny ładunek energetyczny wnętrza.
Decydując się na dodatki w kolorze metali szlachetnych w czarno-białym wnętrzu wprowadzimy do niego powiew elegancji i luksusu. Połyskujące bibeloty lub wstawki w odcieniach złota czy srebra wkomponują się w estetykę stylu glamour. Świetnie będą w tym zestawieniu prezentować się złote lub miedziane baterie umywalkowe czy przyciski spłukujące.

Płytki do biało-czarnej łazienki
Decydując się na czarno-białą aranżację do wyboru mamy wiele kolekcji płytek ceramicznych, które bez problemu dopasujemy do metrażu i stylu panującego w naszej łazience. Warto przyjrzeć się większym formatom, które tworzą we wnętrzu niezwykle dekoracyjny efekt.
W czarno-białej tonacji odnajdziemy wiele płytek inspirowanych kamiennymi wzorami. Biały marmur Calacatta, czy czarny kamień Nero Marquina z wyraźnym, białym użyleniem stworzy ponadczasową kompozycję w naszym wnętrzu.
Zobacz również

