Bliżej natury. Japandi Holiday House

Bliżej natury. Japandi Holiday House

Aktualnie najbardziej pożądanymi dobrami, które definiują pojęcie luksusu, jest komfort i wygoda. Na co dzień zapewniają je przestrzenie, w których żyjemy. Tą zasadą podczas projektowania domu kierowała się Anetta Kazimierska. Jej zdaniem styl Japandi Holiday House to synonim harmonii i wytchnienia.
1:00 min
0
0

Skandynawska prostota i japoński minimalizm


Styl japandi jest zyskującym popularność trendem w aranżacji wnętrz. Cechuje się połączeniem stylów skandynawskiego i japońskiego, wyłuskując to, co w nich najlepsze. Naturalne materiały zestawione zostały zatem z paletą barw ziemi. Do tego odpowiedni klimat wypoczynku wprowadzają ograniczone do minimum dodatki. Bliska obecność natury daje wytchnienie. Japandi jest czymś więcej niż sposobem aranżacji wnętrz. To styl życia, w którym komfort wewnętrzny jest na pierwszym miejscu. Właśnie na ten aspekt postawiła zaprzyjaźniona z marką Vasco architekt Anetta Kazimierska, właścicielka pracowni 2t-studio.


Autor:
Redakcja
Data:
29.05.2024
001 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska
003 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska

Przestrzeń szyta na miarę

Dom mierzący aż 350 m2 został podzielony na dwie kondygnacje: dzienną i nocną. Na parterze umieszczono otwarty salon z aneksem kuchennym i jadalnią, strefę spa&wellness z sauną i jacuzzi oraz pokój gier ze stołem bilardowym i barem. Obok salonu i spa znajduje się duży taras z krytym basenem. Na piętrze wyodrębniono strefę nocą z pięcioma sypialniami z prywatnymi łazienkami, pokojem zabaw dla dzieci oraz pralnią. Podążając dalej korytarzem, dotrzemy do górnego tarasu, który umożliwia relaks na słońcu. 

008 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska
004 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska
007 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska
009 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska

Bliżej natury

W aranżacji królują naturalne materiały. Pierwsze skrzypce gra drewno w bardzo jasnym wybarwieniu. Wyeksponowany został nie tylko w postaci podłóg i frontów zabudów stałych, ale i również fragmentach ścian oraz belkach stropowych, które tworzą odpowiedni klimat relaksu. Wyposażenie zostało ograniczone do minimum, co umożliwiło zachować porządek w przestrzeni. Harmonię podkreślono przy użyciu organicznych form i obłości, czego najlepszy przykład stanową portale w kształcie łuków, które otwierają wnętrza na otaczającą przyrodę oraz na siebie.

JAPANDI 01 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska
JAPANDI 02 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska
JAPANDI 02B Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska

Wnętrze idealnie komponuje się z nadmorskim krajobrazem, który je otacza. Projekt ten zdobył uznanie na arenie międzynarodowej. Potwierdzają to nagrody WINNER 2023 w konkursie LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS w Szwajcarii, w kategorii Interior design Residence, HONORABLE MENTION 2023 w konkursie THE ARCHITECTURE MASTERPRIZE w Los Angeles, w kategorii Houses Interior oraz WINNER 2024 w konkursie LUXURY LIFESTYLE AWARDS w New York, w kategorii Apartment Interior Design, ale i NOMINACJA do tytułu POLSKIE WNĘTRZE 2023 w konkursie Polska Architektura 2023, w kategorii Wnętrza Prywatne, którego wyniki poznamy już w czerwcu 2024.


Projekt: Anetta Kazimierska, 2T Studio

Fot. Gosia Krupińska, Wymierna Studio

JAPANDI 03B Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska
JAPANDI 08 Duży-min-min.png
Fot. Gosia Krupińska

Polecane artykuły:

Kobiece, ukwiecone wnętrza
Czteropokojowe mieszkanie na parterze zamieszkują dwie kobiety. Wnętrza są nieszablonowe, ale oparte na funkcjonalnych i...
czytaj więcej
W otoczeniu lasu. Nowoczesny dom dla rodziny
W zielonej podwarszawskiej okolicy znajduje się dom otwarty na otaczającą go naturę. Przebywając w części dziennej, nie spogląda...
czytaj więcej