Brodziki prostokątne - co warto wiedzieć przed zakupem?
Brodziki prostokątne to najczęściej nowoczesne modele niskie, bezrantowe, przeznaczone do montażu na posadzce lub z możliwością licowania z poziomem posadzki. Prostokątne, płaskie brodziki w ponadstandardowych rozmiarach, np. 90×120, a nawet do 90×160 cm pozwalają na korzystanie z łazienek osobom niepełnosprawnym i z ograniczeniami ruchowymi. Dla dodatkowego komfortu w takiej kabinie możemy też zamontować panel prysznicowy z hydromasażem i zamienić łazienkę w luksusowe SPA.
Brodziki prostokątne z akrylu
Akryl to najpopularniejszy materiał na artykuły sanitarne, takie jak brodziki i wanny. Ma wiele zalet – jest trwały, odporny na wysokie temperatury, lekki i przyjemny w dotyku. Wysokiej jakości brodzik akrylowy prostokątny możemy poddać renowacji powierzchni i usunąć zarysowania. Brodziki wykonane z akrylu znajdziemy w ofercie niemal każdego producenta wyposażenia łazienek, w każdym przedziale cenowym. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Konstrukcja brodzika powinna zapewniać mu stabilne, pełne podparcie. Warto sprawdzić, czy brodzik posiada nóżki, odpływ oraz dopasowany syfon w komplecie. To szczególnie ważne, w przypadku płaskich brodzików i modeli licowanych z podłogą, gdzie musimy dopasować syfon o odpowiedniej wysokości.
Polecane produkty:
Brodziki z kompozytu IÖ
Brodziki kompozytowe to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego akrylu. Mają podwyższone parametry techniczne, zapewniające bezpieczne i długotrwałe użytkowanie. Kompozyt jest odporny na uderzenia i znaczne obciążenia, jest ciepły i przyjemny w dotyku. Wiele modeli brodzików z kompozytu ma dobre parametry akustyczne i tłumi odgłos spadającej wody. Antypoślizgowa powierzchnia minimalizuje ryzyko wypadków na mokrej powierzchni. Prostokątne brodziki z kompozytu dostępne są w odcieniu klasycznej bieli lub nowoczesnej czerni – doskonale komponują się z bateriami i kabiną w tym samym odcieniu.
Kabina do prostokątnego brodzika
Kształt i rodzaj kabiny prysznicowej możemy wybierać w zależności od umiejscowienia naszego prysznica. Drzwi przesuwne lub otwierane, z wejściem przy dłuższym lub krótszym boku – każda z nich ma swoje zalety. Kabiny z drzwiami wahadłowymi możemy często otwierać do wewnątrz kabiny. To pozwala oszczędzić cenne miejsce w małym wnętrzu. Są również łatwiejsze do utrzymania w czystości podczas codziennego użytkowania. W przypadku drzwi przesuwnych mamy utrudniony dostęp do fragmentów szyby i uszczelek systemu jezdnego. Minimalistyczny design kabin pasuje do wnętrz w każdym stylu aranżacyjnym.