Ceglana ściana w łazience

Ceglana ściana w łazience

Dawniej, powszechnie używana w budownictwie, dziś chętnie stosowana jest jako materiał dekoracyjny. Aranżacje wnętrz z użyciem cegły mają swój niepowtarzalny charakter. Czy warto zastosować cegłę w łazience?
2:00 min
0
3

Jesteśmy przyzwyczajeni do aranżacji salonów, korytarzy, czy sypialni z użyciem cegły, ale zastosowanie jej w łazience wciąż budzi wiele wątpliwości. Czy ceglane ściany będą łatwe do utrzymania w czystości? Czy nie zniszczą się pod wpływem działania wody i pary wodnej? Przyglądając się bliżej właściwościom oraz możliwościom zastosowania odnajdujemy wiele zalet tego budulca. Naturalne cegły charakteryzują się dobrymi parametrami akustycznymi, skutecznie wyciszają wnętrze. Są ognioodporne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, z upływem czasu nie tracą swojej barwy. Delikatna faktura cegły po odpowiedniej impregnacji sprawdzi się w każdych warunkach, dlatego śmiało możemy stosować ją również w łazience. Pamiętajmy tylko o odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz zastosowaniu właściwej fugi. Po skończonych pracach polecamy staranną impregnację, która ochroni ścianę przed zabrudzeniami i zarysowaniami oraz ułatwi jej pielęgnację. 

Autor:
Redakcja
Data:
28.03.2019
Jasna łazienka z koralowymi płytkami
Łazienka z jasnymi, pastelowymi płytkami inspirowanymi wzorami kafli. Fot. Ceramika Paradyż
Fiori
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
#Pink chic
sprawdź
Paradyż Fiori Bianco Ściana
Płytka ścienna, 30x60 cm
sprawdź
Paradyż Fiori Coral Ściana Ondulato
Płytka ścienna, 9,8x29,8 cm
sprawdź
Paradyż Fiori Coral Ściana
Płytka ścienna, 30x60 cm
sprawdź

Sprawdzone połączenia

Decydując się na aranżacje łazienki z użyciem cegły, warto zastosować ją na wybranym fragmencie wnętrza, połączyć z innymi materiałami. Doskonale prezentuje się w zestawieniu z naturalnym drewnem, powierzchniami betonowymi, szkłem. Zestawiając dwa materiały obok siebie, poza kontrastem kolorystycznym zwróćmy uwagę na różnorodność faktur. Nieregularną strukturę cegły możemy zestawić z gładką, jednolitą powierzchnią płytki, dzięki czemu uzyskamy ciekawy efekt we wnętrzu.

Łazienka z białymi kaflami Paradyż Moonlight
Białe, błyszczące płytki z kolekcji Moonlight w formacie 9,8 x 19,8 cm dają wiele możliwości aranżacyjnych. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Moonlight Bianco Ściana Kafel
Płytka ścienna, 9,8x19,8 cm
sprawdź
Paradyż Modern Gres Szkl. Struktura Motyw A
Płytka ścienno-podłogowa, 19,8x19,8 cm
sprawdź
Moonlight
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź

Płytki cegłopoodbne

Faktura, kształt cegieł i uniwersalność zastosowań stała się inspiracją dla producentów płytek ceramicznych i gresów. 

Płytki są łatwe do utrzymania w czystości, dostępne w wielu kolorach, rozmiarach i rodzajach wykończenia. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej, ceglanej powierzchni. Do wyboru mamy dwa rodzaje wykończenia krawędzi, proste lub fazowane.

Miedź i brąz w salonie
Wnętrza loftowe nie tracą na popularności. We wnętrzach z powodzeniem możemy wykorzystać zewnętrzne okładziny elewacyjne, Fot. Cerrad
Loft Brick
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Loft Brick Chili 12105
Płytka elewacyjna, 6,5x24,5 cm
sprawdź

Jaki kolor wybrać?

W klasycznych wnętrzach możemy postawić na ponadczasowe zestawienie bieli i czerni. Połyskująca powierzchnia płytki z fazowaną krawędzią, w połączeniu z chromowanymi dodatkami stworzy elegancką przestrzeń. Decydując się na stylizację w klimacie industrialnym, do wnętrza możemy wprowadzić płytkę cegłopodobną w  kolorze czerwonym, urozmaiconą naturalnymi przebarwieniami. W połączeniu, np. z czarną armaturą, stworzy we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Białe odcienie dobrze sprawdzą się na większych powierzchniach, idealnie komponują się z aranżacjami utrzymanymi w stylu skandynawskim.

Toaleta z płytką oktagonalną
Połączenie szarych ścian i białych płytek ułożonych do wys.120 cm. Ciekawy pomysł na aranżację toalety. Fot. Synage
Paradyż Moonlight Bianco Ściana Kafel
Płytka ścienna, 9,8x19,8 cm
sprawdź
Koło Modo L33120000
Miska wisząca WC, Rimfree bezkołnierzowa, bez deski
sprawdź
Modern
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Modern Nero Gres Szkl. Struktura Octagon
Płytka ścienno-podłogowa, 19,8x19,8 cm
sprawdź
Moonlight
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź

Polecany artykuł

Łazienka w stylu industrialnym
Beton, cegła, metal oraz szkło w połączeniu z wyszukanymi dodatkami to kwintesencja miejskiego stylu. Z pozoru surowe, chłodne aranżacje doskonale sprawdzą...
czytaj więcej