Dopamine decor

Dopamine decor

Dopamine decor zyskuje coraz większą popularność w świecie trendów wnętrzarskich. Aranżacje w tym stylu mają wzbudzać poczucie radości. Podpowiadamy czym się kierować urządzając wnętrze w stylu dopamine decor.
1:00 min
0
0

Wnętrze z poczuciem szczęścia


Szczęście jest indywidualnym odczuciem każdego z nas i u każdego może wyglądać inaczej. Jednak wspólnym dopaminowym mianownikiem dla aranżacji jest kierowanie się zasadą „im więcej, tym lepiej”. Kreując wnętrze poprawiające samopoczucie, nie należy się zatem ograniczać i postawić na twórczą swobodę. Doskonałą inspiracją będą ulubione elementy dekoracyjne bądź wywołujące radość kolory.

Autor:
Redakcja
Data:
13.06.2024
Tikkurila Optiva_kolor K319 Flamingo.jpg
Fot. Materiały prasowe Tikkurila

Optymistyczne barwy

Zły humor zdecydowanie rzadziej pojawia się we wnętrzach skąpanych w optymistycznych barwach. Żywiołowe tonacje są bowiem gotową receptą na aranżacje, które wpłyną na lepszy nastrój. Świetnym wyborem będzie żółta barwa kojarząca się z promieniami kojącego słońca, przyjemnie ogrzewającego naszą skórę. Taka aranżacja zapewni zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień i przepędzi chmury w myślach domowników.

Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40_kolory F497 Paper, S302 Grapefruit.jpg
Fot. Materiały prasowe TIkkurila

Energetyczny róż

Do dopaminowych barw z pewnością zaliczyć możemy energetyczny róż. Śmiałym, a zarazem trafnym rozwiązaniem, będzie wykorzystanie go na dużych powierzchniach. Ściana w zdecydowanym różu idealnie skomponuje się ze sztukaterią w tym samym kolorze jaśniejszym o kilka tonów. Całość zaprezentuje się niezwykle elegancko i schludnie. Miękkie welury i metaliczne akcenty w tonacjach miedzi doskonale dopełnią aranżację.

TIKKURILA COLOR NOW 2024, KOLOR BUBBA IN BERLIN.jpg
Fot. Materiały prasowe Tikkurila

Bliżej natury – zieleń

Kolor zielony od zawsze kojarzy się pozytywnie. Jego nasycony odcień ożywi wnętrze i wprowadzi do naszej wymarzonej aranżacji dynamiczną nutę. Radość do wnętrza zawita również dzięki zawieszonym na ścianie półkom w wyrazistym kolorze. Wszelkie dekoracje i wstawki zgrabnie dopełnią wystrój, współgrając się z intensywnym frontem szafek pokrytych zieloną farbą.


Fot. Materiały prasowe Tikkurila

Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40_kolory M384 Basilica, M316 Tomato; Tikkurila Optiva Semi Matt 20_kolor Y487 Piazza.jpg
Fot. Materiały prasowe Tikkurila

Polecane artykuły:

Mid-century modern w śródmiejskiej kamienicy
Na warszawskim Śródmieściu znajduje się 68 m2 mieszkanie. Inwestorzy doskonale rozumieli się z architektką, w wyniku czego...
czytaj więcej
65-metrowe mieszkanie w Pszczynie
W tym 65-metrowym mieszkaniu w Pszczynie neutralną kolorystykę połączono z minimalistycznymi formami, tworząc wyjątkowo spójne...
czytaj więcej