Ekologiczna łazienka

Ekologiczna łazienka

Nowoczesna łazienka nie tylko zachwyca wyjątkowym wyglądem, ale również innowacyjnymi rozwiązaniami, przyjaznymi środowisku naturalnemu. Producenci wyposażenia łazienkowego kładą coraz większy nacisk na stosowanie proekologicznych materiałów i technologii w swoich produktach. Dzięki ich stosowaniu w swoich wnętrzach zyskamy świadomość i przede wszystkim możliwość realnego wpływu na ekosystem.
2:00 min
0
0

Zużycie czystej wody w łazience to jeden z podstawowych problemów, który możemy rozwiązać proekologicznymi produktami. Najbardziej radykalnym rozwiązaniem jest oczywiście wymiana wanny na prysznic, dzięki któremu możemy oszczędzić nawet kilkaset litrów wody miesięcznie! Jeśli nie jesteśmy w stanie zrezygnować z komfortu kąpieli, wybierzmy taką o specjalnie wyprofilowanym kształcie, małej pojemności.

Nowoczesne baterie umywalkowe i zestawy prysznicowe są wyposażone w dodatkowe rozwiązania, które dodatkowo ograniczają wykorzystanie wody. Perlator napowietrza strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej znacznie mniej. Termostat oraz czasowa regulacja przepływu wody to kolejne, nie tylko ekologiczne, ale również bezpieczne w użyciu rozwiązania.

Aranżacja łazienki w kolekcji Tubądzin Organic Matt
Płytki inspirowane naturalnymi materiałami mogą stać się podstawą aranżacji łazienek urządzonych w stylu eko. Fot. Tubądzin
Tubądzin Organic Matt grey STR
Tubądzin Organic Matt grey STR
Płytka ścienna, 16,3x44,8 cm
sprawdź
Tubądzin Organic Matt white 1 STR
Tubądzin Organic Matt white 1 STR
Płytka ścienna, 32,8x89,8 cm
sprawdź
Organic Matt
Organic Matt
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Organic Matt grey
Tubądzin Organic Matt grey
Płytka ścienna, 16,3x44,8 cm
sprawdź
Tubądzin Organic Matt grey 1 STR
Tubądzin Organic Matt grey 1 STR
Płytka ścienna, 32,8x89,8 cm
sprawdź
Tubądzin Organic Matt grey STR
Tubądzin Organic Matt grey STR
Płytka podłogowa (gresowa), 59,8x59,8 cm
sprawdź

Ekologiczne rozwiązania

Systemy spłukiwania z regulacją ilości wody to już standard w wyposażeniu łazienkowym, warto jednak zapoznać się z konkurencyjnymi parametrami najnowszych modeli dostępnych na rynku. Możemy również wybrać przyjazne środowisku miski WC. Nowoczesne rozwiązania bezkołnierzowe nie tylko zużywają mniej wody do usuwania nieczystości, ale również ograniczają osadzanie i rozwój bakterii w łazience.

Nowoczesna aranżacja w szarościach z bateriami Ferro
W ekologicznej łazience nie może zabraknąć roślin. Poprawiają mikroklimat pomieszczenia i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Fot. Ferro

Oszczędzaj światło

Łazienka to często niewielkie pomieszczenie, w którym brakuje dostępu naturalnego światła. Stosując świetlówki, zużyjemy zaledwie 25% energii wykorzystywanej przez zwykłe żarówki. Ich intensywne światło może jednak być zbyt mocne do wykonywania makijażu, dlatego zamiennie proponujemy stosowanie żarówek LED. Mają wysoką klasę energetyczną i długą żywotność.

Chemia organiczna

Warto ograniczyć stosowanie chemicznych środków czystości. Nowoczesna ceramika i kabiny prysznicowe są pokrywane specjalnymi powłokami, które ograniczają osadzanie się kamienia i brudu na powierzchniach, dzięki czemu nie musimy stosować żrących, niebezpiecznych produktów do ich mycia i pielęgnacji. Poniżej przygotowaliśmy przepisy na domowe preparaty czyszczące:


Do mycia okien, szkła i szyb

  • 1/4 szklanki octu,
  • 1/4 szklanki spirytusu

  • 2 szklanki wody

  • opcjonalnie - kilka kropli ulubionego olejku zapachowego 

Dokładnie wymieszaj składniki i przelej je do butelki z atomizerem. 

Naturalnie, że naturalne!

Trend na ekologię od dawna panuje również w kategoriach kosmetyków i produktów do pielęgnacji. Są nie tylko zdrowe i bezpieczne, ale również przyjazne środowisku: kremy i żele peelingujące z drobinkami kruszonych pestek, cukru i innych naturalnych składników łatwo ulegają biodegradacji.

Nowoczesna bateria stojąca Ferro w aranżacji z miską nablatową
Pozornie surowe wnętrze zyskuje na atrakcyjności dzięki naturalnym dodatkom. Fot. Ferro