Eleganckie mieszkanie w kamienicy

Eleganckie mieszkanie w kamienicy

W odrestaurowanej kamienicy z początku XX wieku mieści się 38 -metrowe mieszkanie zaprojektowane przez Pracownię Architektoniczną Decoroom. Subtelna paleta kolorystyczna, starannie dobrane meble, oświetlenie i dodatki podkreślają atuty wnętrza.
2:00 min
0
0

Na tej niewielkiej przestrzeni udało się stworzyć funkcjonalne mieszkanie składające się z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią, łazienki i sypialni. Na ścianach zastosowano sztukaterię, która podkreśliła spektakularną 3,5 metrową wysokość mieszkania. W przestrzeni dziennej efektownie połączono część wypoczynkową, stół jadalniany i aneks kuchenny. 

Autor:
Redakcja
Data:
04.02.2021
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom  (2).jpg
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom  (3).jpg
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom

Aneks kuchenny z jadalnią i salonem

Mimo niewielkiej kuchni udało się tam zgromadzić wszystkie niezbędne sprzęty: lodówkę, dwupalnikową płytę grzewczą, niewielką zmywarkę. Blat roboczy wykonano z konglomeratu kwarcowego, komodę wykończono malowanym szkłem hartowanym. Fronty kuchenne wykonano z forniru, na szczególną uwagę zasługują dekoracyje chwyty. Architektki z pracowni Decoroom poszukiwały alternatywnych materiałów na szafki nad blatem. Doskonałym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie w tym miejscu lustrzanych tafli, które optycznie powiększyły całą przestrzeń. W salonie neutralną szarość ożywiają żółte tony w postaci dywanu, poduszek i grafik na ścianie. Tego rodzaju duet kolorystyczny wygląda bardzo nowocześnie, nawiązuje do wybranych niedawno kolorów roku Pantone. Zarówno w sypialni, jak i części dziennej chłodną paletę kolorystyczną ociepla dębowa podłoga.

Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom  (6).jpg
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom

Mała łazienka z mozaiką

Łazienka oparta jest na połączeniu bieli i kolorowa mozaika w strefie prysznica. Niebieski, intensywny kolor nawiązuje do morskiej tonacji szafki pod umywalkowej. Na pozostałych ścianach i podłodze zastsosowano płytki z kolekcji Pietrasanta Tubądzin. Płytka z charakterystycznym szarym żyłowaniem, naturalnie komponuje się z nowoczesną ceramiką Laufen i armaturą Grohe.

Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom  (10).jpg
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom  (1).jpg
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom

Sztukateria w sypialni

W sypialni dominują jasne, pastelowe kolory. Pojemna szafa z lustrem wykonana na zamówienie optycznie powiększa małe pomieszczenie. Ozdobna sztukateria i starannie dobrane dodatki podkreślają klasyczny styl wnętrza.

Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom  (9).jpg
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom  (8).jpg
Fot. Pion Poziom materiały prasowe Decoroom

Projekt wnętrza: Kinga Kwestarz i Katarzyna Fotek, Decoroom
Zdjęcia i stylizacja: Pion Poziom – fotografia wnętrz
Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom

Podobne artykuły

Metamorfoza łazienki w siedlisku na Mazurach
Położone w sercu Warmii, siedlsko blogerki LadyoftheHouse zachwyca detalami. Ponad 100-letni dom, fantastyczna stadnina koni...
czytaj więcej
Płytki jak marmur - 6 modnych kolekcji
Płytki imitujące naturalne materiały są jednym z wiodących trendów aranżacji wnętrz. Zobaczcie pięć propozycji płytek inspirowanych...
czytaj więcej