Francuska elegancja i swobodne boho

Francuska elegancja i swobodne boho

Ten wyjątkowy dom zaprojektowała Agnieszka Balicka, architektka i właściciela pracowni Balicka Design. We wnętrzu wrocławskiego domu znajdziemy ciekawe zestawienie klasycznego marmuru ze swobodnymi elementami stylu boho. Style wzajemnie przenikają się i uzupełniają, tworząc eklektyczne, ale przytulne wnętrze.
3:00 min
0
0

Inwestorzy marzyli o jasnych i przestronnych wnętrzach, pełnych naturalnego światła. Swoje oczekiwania dotyczące efektu przytulnej, ale nietuzinkowej elegancji przestawili już na wstępnych rozmowach o projekcie w studio Balicka Design. Projektantka starała się więc maksymalnie wykorzystać potencjał licznych przeszkleń.

Przedpokój  projektu Balicka Design fot. Dobre Światło
Przedpokój z przeszklonymi drzwiami. Fot. Szerokąty - fotografia wnętrz
Realizacja przedpokoju Balicka Design fot. Dobre Światło
Konsola w przedpokoju. Fot. Dobre Światło
Strefa dzienna w domu projektu Balicka Design fot. Dobre Światło
Widok na strefę dzienną z salonem i kuchnią. Fot. Szerokąty - fotografia wnętrz
Realizacja salonu  projektu Balicka Design fot. Dobre Światło
Strefa wypoczynkowa w salonie. Fot. Dobre Światło
Realizacja ścianki TV w salonie Balicka Design fot. Dobre Światło
Ścianka RTV w salonie. Fot. Dobre Światło

Bazą wystroju 160-metrowego bliźniaka jest klasyczny styl paryskich kamienic z końca XIX wieku. Od wejścia wnętrza witają nas parkietem ułożonym w jodełkę, a na ścianach pojawiają się wysmakowane sztukaterie i rozety oraz piękny, charakterystyczny rysunek marmuru. Wysokie sufity dodatkowo powiększają przestrzeń. Hausmannowski szyk dopełniają starannie dopasowane meble i dekoracje, biała zabudowa kuchenna z mosiężnymi uchwytami, ceramicznym zlewem z widocznym frontem oraz elegancka armatura. 


Realizacja ścianki telewizyjnej Balicka Design fot. Dobre Światło
Kominek wykończony spiekiem inspirowanym marmurem. Fot. Dobre Światło
Realizacja kuchni z wyspą marmurową Balicka Design fot. Dobre Światło
Wyspa w kuchni wykończona spiekiem imitującym marmur. Fot. Dobre Światło

Pozornie chłodne wnętrza są ciekawym tłem dla rattanowych dodatków i drewnianych mebli. Architektka umiejętnie zagrała połączeniem skrajnych estetyk i stworzyła zaskakującą, świeżą aranżację. Pojawia się między innymi słynna, wiedeńska plecionka rattanowa – na krzesłach 811 marki TON przy stole jadalnym, abażurach lamp na konsoli, a także drzwiach szafy w holu. Ciepły akcent wnosi naturalne drewno, w postaci drewnianej posadzki, żaluzji na ogromnych oknach, blatu stołu w jadalni i stolika kawowego. Projektantka dodała też inne wzorzyste akcenty – poduszki, kosze do przechowywania i trawy pampasowe.

Realizacja kuchni z wyspą Balicka Design fot. Dobre Światło
Strefa barowa przy wyspie. Fot. Dobre Światło
Realizacja białej kuchni Balicka Design fot. Dobre Światło
Elegancka kuchnia z akcentami boho — drewnianymi żaluzjami, ceramicznym zlewem. Fot. Dobre Światło
Wnętrze projekt Balicka Design. Fot. Dobre światło (2).jpg
Krzesła w jadalni z klasyczną, wiedeńską plecionką to model 811 marki TON. Fot. Dobre Światło

Marmur i klasyki designu

Do domu wchodzimy przez hol z dużymi, przeszklonymi drzwiami w eleganckich, delikatnych ramach. Parter domu to maksymalnie otwarta strefa dzienna. Aranżacja utrzymana w jasnych kolorach przełamanych dodatkiem czerni i ciekawymi dekoracjami. Pomieszczenie zostało podzielone na różnorodne funkcje – jadalnię akcentują lampy wiszące nad blatem stołu. To klasyki wzornictwa marki Louis Poulsen PH 5 mini. Strefę wypoczynkową umownie wyznacza dywan pod sofą, a efektowna wyspa stanowi granicę salonu w stylu boho i aneksu kuchennego. Na wyspie pojawia się spektakularny wzór marmuru. Mebel został zaprojektowany w pracowni Balicka Design i wykończony wielkoformatowym spiekiem kwarcowym Bianco Statuario Venato marki Laminam. Wzór należy do kolekcji Naturali i do złudzenia przypomina surowy, włoski kamień, jednak dzięki doskonałym parametrom technicznym spiek lepiej sprawdza się podczas codziennego użytkowania. Ultracienki materiał pojawia się również w formie zabudowy kominka.

Realizacja łazienki z mozaiką Balicka Design fot. Dobre Światło
Łazienka z mozaiką. Fot. Dobre Światło
Realizacja Balicka Design_fot. Dobre Światło
Miejsce do pracy w domu. Fot. Dobre Światło
Realizacja projektu Balicka Design fot. Dobre Światło
Gabinet ze skosem. Fot. Dobre Światło
Realizacja  sypialni projekt Balicka Design fot. Dobre Światło
Sypialnia pod skosami. Fot. Dobre Światło

Spieki - uniwersalne rozwiązanie do wnętrz

Spieki kwarcowe Laminam to mieszanka naturalnych iłów łupkowych, skał granitowych oraz pigmentów, prasowanych w wysokiej temperaturze. Można je stosować na meblach, ścianach i posadzkach pomieszczeń, ponieważ są odporne na zarysowania i działanie chemii domowej. Płyty Laminam są chętnie wybierane na blaty kuchenne i łazienkowe – nie chłoną wody i są bakteriostatyczne, dzięki czemu nie rozwija się na nich pleśń ani chorobotwórcze grzyby. Wielkoformatowe płyty Laminam są odporne na ścieranie głębokie i promieniowanie UV. Właściwości materiału pozostaną niezmienne przez lata nawet intensywnej eksploatacji. Niezwykle ważne są umiejętności fachowców pracujących ze spiekami kwarcowymi — Architektka Agnieszka Balicka podkreśla, że dopiero sprawdzony podwykonawca, który potrafi obrabiać spieki kwarcowe i zna jego parametry oraz właściwości jest gwarancją trwałości materiału. 


Projekt: Balicka Design

Autorzy zdjęć: Szerokąty - fotografia wnętrz, Dobre Światło

Realizacja pokoik dziecięcy projektu Balicka Design fot. Dobre Światło
Pokój dziewczynki z akcentami boho. Fot. Dobre Światło
Realizacja pokoiku dziecięcego Balicka Design fot. Dobre Światło
Detale mebli z plecionkami. Fot. Dobre Światło
Realizacja pokoju dziewczęcego Balicka Design fot. Dobre Światło
Biurko w pokoju dziecięcym. Fot. Dobre Światło

Podobne artykuły

Japońskie inspiracje w 58-metrowym mieszkaniu
Najnowszy projekt 58-metrowego mieszkania pracowni PRZESTRZENIE to doskonały przykład wnętrza stworzonego z dbałością o szczegóły...
Nowocześnie naturalny dom jednorodzinny
Dom to nie tylko budynek – to przede wszystkim indywidualna przestrzeń, która będzie odpowiadać potrzebom jego mieszkańców...