Nowocześnie naturalny dom jednorodzinny

Nowocześnie naturalny dom jednorodzinny

Dom to nie tylko budynek – to przede wszystkim indywidualna przestrzeń, która będzie odpowiadać potrzebom jego mieszkańców. Projekt architektki Joanny Treli spełnia oczekiwania inwestorów zarówno pod względem wnętrzarskim, jak i funkcjonalnym. Aranżacja dużo czerpie z natury – faktury kamienia i palety kolorystycznej drewna, ale podaje je w nowoczesny sposób. Dom położony w malowniczym województwie świętokrzyskim dopełnia oświetlenie AQForm.
3:00 min
0
0

Natura i nowoczesność w symbiozie


Dom jednorodzinny w Masłowie jest jasny i przestronny: strefa dzienna ma niemal 115 m2! Oprócz niej domownicy mogą korzystać z sypialni z łazienkami, pracowni artystycznej, części sportowo-rekreacyjnej i pomieszczeń technicznych. Projektantka zaplanowała tu sporo miejsca do przechowywania.

Aranżacja wnętrz utrzymana jest w stylu nowoczesnym, który projektantka umiejętnie zestawiła z motywami naturalnymi w postaci ciemnego łupka na ścianach, dębowego forniru oraz kompozycji gresowych i drewnianych posadzek. To wszystko spina kolorystyka w odcieniach szarości przełamana złotymi elementami. O komfort i wygodę zadbają meble tapicerowane wykończone miękkimi materiałami. W takim otoczeniu właściciele domu w Masłowie doskonale się odnajdują.

Autor:
Redakcja
Data:
10.06.2022
Przedpokój w projekcie domu Joanny Treli z czarnymi oprawami AQForm
Fot. Materiały prasowe AQForm
Czarne oprawy AQForm w aranżacji domu projektu Joanny Treli
Fot. Materiały prasowe AQForm

Wiele twarzy oświetlenia

Niezwykle dekoracyjnym i praktycznym aspektem wnętrz są elementy oświetleniowe. Pojawiają się tu zabudowy sufitowe, które w otwartej przestrzeni definiują poszczególne strefy. Instalacja oświetleniowa została dokładnie przemyślana. Zapewnia domownikom odpowiedni komfort i bezpieczeństwo użytkowania pomieszczeń – zarówno pod względem ilości opraw, jak i natężenia światła. W domu znajduje się wiele punktów świetlnych o różnym charakterze, dzięki czemu domownicy mogą łatwo budować nastrój wnętrz.

Dom projektu J. Treli Strefa jadalna z oświetleniem AQForm
Fot. Materiały prasowe AQForm
Oprawy AQForm na suficie, projekt domu Joanna Trela
Fot. Materiały prasowe AQForm

- Kolory dębu, będące tłem dla złotych opraw polskiej marki AQForm, doskonale z nimi współgrają i wzmacniają  razem  oczekiwany efekt ciepła. Kolorystykę drewna dodatkowo podkreśla temperatura barwy źródła światła, która w tej realizacji została przyjęta na poziomie  3000 Kelwinów – mówi autorka projektu.

Efektowna jadania  projektu J. Treli z oświetleniem AQForm
Fot. Materiały prasowe AQForm
Jadalnia w projekcie domu z oświetleniem AQForm
Fot. Materiały prasowe AQForm
Jadalnia w projekcie domu Joanny Treli Oświetlenie AQForm
Fot. Materiały prasowe AQForm

We wnętrzach możemy dostrzec między innymi oprawy RAFTER points LED, które architektka wyeksponowała na tle dębowego sufitu. Dekoracja płynnie przechodzi w drewnianą obudowę schodów na piętro. Granicę między sofą w części wypoczynkowej a pasem komunikacyjnym i schodami wydzielają podłużne oprawy PET next LED. Ten sam model pojawia się też w złotym wykończeniu nad drewnianym stołem w części jadalnej. Warto również zwrócić uwagę na ciągi komunikacyjne, doświetlone oprawami LENS LINE.

Detal opraw wiszących za kanapą. projekt domu: Joanna Trela, oświetlenie: AQForm
Fot. Materiały prasowe AQForm
Wiszące oprawy AQForm za kanapą w projekcie Joanny Treli
Fot. Materiały prasowe AQForm
Projekt domu autorstwa Joanny Treli z oświetleniem polskiej marki AQForm
Fot. Materiały prasowe AQForm

Oświetlenie jest jednym z kluczowych aspektów dobrego projektu wnętrz. Niewłaściwie dobrane oprawy utrudnią funkcjonowanie i zabiorą cały urok reszcie aranżacji – materiałom, kształtom i detalom zaprojektowanej przestrzeni. Prawidłowo zaplanowane „sceny światła” to sprawdzony sposób na uzyskanie praktycznego i pięknego wnętrza. Możemy w ten sposób podkreślić każdy dizajnerski detal aranżacji. Do tego zadania świetnie sprawdzą się kinkiety TUBA.

Detal kinkietów AQForm na ścianie w projekcie Joanny Treli
Fot. Materiały prasowe AQForm

Oświetlenie do nowoczesnego wnętrza – jak wybrać?

Architektka bardzo podkreśla kluczową rolę światła w swoich projektach. Wybierając oprawy do wnętrz będziemy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem pomieszczenia, do którego mają być przeznaczone. W kuchni warto zadbać o oświetlenie górne i strefowe do pracy przy blacie czy sprzętach, ale także oświetlenie dekoracyjne np. w formie witryny z pasami LED. W kuchni dobrze mieć możliwość uruchamiania źródeł świata niezależnie od siebie, aby używać ich w zależności od aktualnych potrzeb.

KInkiety AQForm w sypialni w domu zaprojektowanym przez Joannę Trelę
Fot. Materiały prasowe AQForm

Podobnie sprawa prezentuje się również w jadalni. Podczas nakrywania i dekoracji stołu potrzebujemy wszystkich źródeł światła, jednak w czasie posiłku chętniej wybierzemy te bezpośrednio nad stołem, które doświetli blat i zbuduje przyjemny nastrój.


To, jaką rolę będzie pełnić światło w naszych domach. zależy od przestrzeni i potrzeb domowników. Sypialnię wyposażono w kinkiety MODERN BALL. Architektka poszukiwała rozwiązań, które stworzą w sypialni klimat idealnego wypoczynku.


Oświetlenie jest bardzo szerokim zagadnieniem, podstawą tworzenia wnętrz praktycznych i pięknych. Warto poświęcić mu w projekcie szczególne miejsce, aby realizacja była idealnie dopasowana do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Z pewnością wszystkie te punkty zostały zrealizowane w projekcie domu jednorodzinnego w Masłowie.


Projekt: Dom jednorodzinny

Miasto: Masłów

Design: arch. Joanna Trela, BP Architekt Marek Trela

Podobne artykuły

Jak prawidłowo oświetlić łazienkę?
Łazienka to pomieszczenie, w którym często brakuje naturalnego światła. Dobranie odpowiedniego oświetlenia jest więc niezwykle...
czytaj więcej
Jak dobrze oświetlić kuchnię?
Projekt instalacji elektrycznej oraz wybór odpowiedniego oświetlenia do domu i mieszkania to niezwykle ważny etap prac remontowych...
czytaj więcej