Francuski szyk w sercu Żoliborza

Francuski szyk w sercu Żoliborza

Żoliborz to jedna z najbardziej zielonych i spokojnych dzielnic Warszawy. To tutaj znajduje się nowoczesne mieszkanie, w którym swój azyl znalazła młoda singielka. Wnętrza projektu Agnieszki Pudlik z pracowni BBHOme to współczesna interpretacja francuskiej klasyki, ze szlachetnymi sztukateriami. Mieszkanie jest jasne, funkcjonalne, pełne kojących kolorów i materiałów. Charakterystyczne dla szlachetnych projektów sztukaterie, szarości i minimalizm, perfekcyjnie podkreślają niewątpliwy urok prawie 100-metrowej przestrzeni.
3:00 min
0
0

Nazwa Żoliborz pochodzi od francuskiego Joli Bord, co oznacza „piękny brzeg”. Powstała ponad 150 lat temu, jednak nazwa do dzisiaj pozostaje aktualna. To piękna, klimatyczna dzielnica, gdzie na jednego mieszkańca przypada największa powierzchnia terenów zielonych w całej stolicy. To właśnie niezaprzeczalny urok Żoliborza przyciągnął tu właścicielkę apartamentu. 

Autor:
Redakcja
Data:
21.09.2022
BBHome7.jpg
Fot. Michał Mutor
BBHome.jpg
Fot. Michał Mutor

Salon jest otwarty na kuchnię i jadalnię. Większość designerskiego wyposażenia w strefie dziennej pochodzi z salonu BBHome. Warto zwrócić uwagę na stół jadalny Avangarde MILONI. Można go zamówić w wielu różnych opcjach wybarwienia oraz rozmiarach. Dzięki personalizacji łatwo dopasujemy go do stylu i rozmiaru wnętrz. Nowoczesny akcent stanowią kultowe już produkty Oskara Zięty, czyli stołek Plopp i lustro Rondo przy wysokiej konsoli.

BBHome1.jpg
Fot. Michał Mutor

Motywem przewodnim wnętrze jest ponadczasowa, klasyczna elegancja. Projektantka doskonale dobrała elementy wyposażenia spośród najlepszych perełek światowego wzornictwa. Podłogę zdobi drewniana jodełka, która doskonale łączy się ze spiekiem bianco carara i czarno-białą mozaikę. Całość domykają dyskretne listwy ścienne i sufitowe, tworząc subtelną klamrę kompozycyjną. Projektantka nie zapomniała też o praktycznych aspektach mieszkania – znalazły się tu dyskretne szafy do przechowywania, które pozwoliły maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Meble sklepowe oraz te wykonane na zamówienie tworzą doskonały komplet.

BBHome3.jpg
Fot. Michał Mutor
BBHome2.jpg
Fot. Michał Mutor

W mieszkaniu warto zwrócić uwagę na nieoczywiste detale – grzejnik w salonie, uchwyty meblowe czy osłonkę klimatyzatora na tarasie. Wszystkie, nawet najmniejsze elementy wnętrza zostały potraktowane z tą samą troską i starannością. Projektantka opracowała też oświetlenie mieszkania: projekt łączy ze sobą rozwiązania funkcjonalne oraz elementy oświetlenia dekoracyjnego.

Agnieszka Pudlik lubi eklektyczne zestawienia – w mieszkaniu elementy klasyczne ciekawie połączyła ze współczesnymi akcentami. Przeplatają się tu meble i dodatki z różnych epok, dzięki czemu wnętrza pozostają swobodne i lekkie, bezpretensjonalne, ale również bardzo szykowne. 

BBHome6.jpg
Fot. Michał Mutor
BBHome5.jpg
Fot. Michał Mutor

Fotograf: Michał Mutor

Stylizacja: Agnieszka Pudlik BBHome

Podobne artykuły

Minimalistyczny dom na rozlewiskach
Duża willa znajduje się pod Serockiem, w malowniczej okolicy ujścia Bugu do Narwi. W jasnych, nowocześnie i minimalistycznie...
czytaj więcej
Drewno w dobrym świetle - mieszkanie w Krakowie
Przestronne, dwupoziomowe mieszkanie należy do miłośniczki naturalnych materiałów. Wnętrza są przytulne i pełne naturalnego...
czytaj więcej