Historia opowiedziana detalami – mieszkanie projektu Anny Wilniewczyc
Harmonijna strefa dzienna – salon z kuchnią
Niezwykłą ozdobą strefy dziennej jest slab marmuru Calacatta na ścanie. Subtelny wzór wyeksponowany na dużym formacie świetnie wpisuje się w jeden z najważniejszych trendów wnętrzarskich, czyli inspiracji naturą. Naturalne kamienie w aranżacjach są hołdem dla surowego i unikalnego piękna przyrody. Chłodna powierzchnia marmurowej płyty ciekawie kontrastuje ze złotym odcieniem mozaiki między białymi meblami kuchennymi. Metalowa jodełka przez cały dzień mieni się i błyszczy – rano oświetlona wpadającym do pomieszczenia światłem naturalnym, a woeczpre, efekt ten podkreśla smuga światła spod szafek.
– Ta piękna metalowa mozaika urzekła mnie kilka lat temu podczas mojej wizyty w hiszpańskiej fabryce marki Porcelanosa – wyjaśnia arch. Anny Wilniewczyc
Na tle mozaiki wyeksponowana jest czarna bateria – efektowne wzornictwo skrywa niezawodne rozwiązania technologiczne. Na granitowym blacie znajduje się także płyta Bora, wyposażona w zintegrowany pochłaniacz. Meble kuchenne także wykonano i zaprojektowano na wymiar. Funkcjonalne i pojemne szafki doskonale wpisują się w myśl przewodnią tego projektu – łączą wyrafinowanie i minimalizm.
Aranżacja kuchni ujawnia kunszt projektowy jej autorki. Anna Wilniewczyc umiejętnie operuje materiałami i fakturami, komponując je na różnych planach. W przypadku kuchni zabudowa i mozaika nie konkurują ze sobą o uwagę - meble schodzą na dalszy plan, aby złoty blask mozaiki przejął pierwszeństwo w aranżacji.
Kształt kuchni sprawia, że można z niej swobodnie korzystać nie wchodząc w otwartą przestrzeń salonu. – Przesunęłam kuchnię w głąb pomieszczenia, aby je powiększyć, ponieważ wcześniej zaplanowana była tam garderoba dostępna od strony holu i salon z kuchnią był dużo mniejszy – dodaje architektka.
Na granicy salonu i kuchni znajduje się długi blat z hokerami pełniący funkcję małej jadalni oraz przeszklona witryna w efektownej zabudowie wkomponowanej w ścianę.
W salonie chłodna elegancja marmuru została zestawiona z tkaninami w ciepłym, złotym odcieniu. Inne złote akcenty wnoszą między innymi designerska lampa Flos, wisząca w centralnym punkcie strefy wypoczynkowej. Każdy z elementów do siebie pasuje – architektka starannie dobrała poduszki, tapety ze złotym połyskiem, dywan Carpets & More z delikatnym wzorem jodełki ocieplający aranżację. Na ścianach salonu wiszą powiększające przestrzeń lustra. Pięknie odbijają światło i nadają wnętrzu lekkości. Otwarty salon jest jednocześnie ciepły i przytulny. Zachęca do spędzania tu czasu, wypoczynku i przyjmowania gości.
Jednym z założeń projektowych był kominek w salonie. Brak możliwości podłączenia go do przewodu kominowego wymusił na inwestorach wybór automatycznego wkładu kominkowego Planika. Teraz mogą cieszyć się blaskiem i ciepłem prawdziwych płomieni bez dymu i brudnego popiołu. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w mieszkaniach – nie musimy przerabiać instalacji wentylacyjnej, wkład wymaga jedynie zasilenia energią elektryczną.
W królestwie spokoju - sypialnia
Sypialnia jest wyjątkową przestrzenią. Tutaj domownicy szukają ukojenia po całym dniu. Wnętrze utrzymane w nieco ciemniejszej, niż reszta mieszkania tonacji, sprzyja atmosferze relaksu i wyciszenia. Tutaj Anna Wilniewczyc zaproponowała granatowe tkaniny na ścianie, zestawione z subtelnymi akcentami złota tworzą intymny klimat. Łóżko z efektownym zagłówkiem jest wykonane na zamówienie specjalnie do tej sypialni. Całość jest spójna i elegancka, doskonale komponuje się z resztą wystroju mieszkania.
Jedwabiste w dotyku zasłony i tapety tworzą iście luksusową atmosferę w sypialni. Lampa Catellani&Smith nastrojowo rozświetla jej przestrzeń. Każdy z elementów, od tkanin aż po nastrojowe oświetlenie i projektowane na wymiar meble jest tu starannie do siebie dopasowany.
– Uwielbiam detale!– podkreśla arch. Anna Wilniewczyc – Gdy kolor i faktury nawzajem się uzupełniają, dając oszałamiający efekt!
Z klasyką w tle – łazienka
Posadzkę łazienki zdobią marmur i granit, tworząc ponadczasową i elegancką bazę. Na ścianach wykorzystano wielkoformatowe gresy Marazzi. Akcenty złota w aranżacji łazienki to armatura – bateria umywalkowa i prysznicowa to modele Axor Citterio E. Projekty Antonio Citterio o harmonijnych liniach, w których nowoczesność łączy się z klasyką to doskonała propozycja dla wymagających użytkowników. W strefie prysznica wykorzystano funkcjonalny, podtynkowy moduł termostatyczny Axor.
–Klasyka w doborze kolorystyki tego pomieszczenia jest przemyślanym zabiegiem, bo - nie ulegając modom - wiem, że ta łazienka za kilka, kilkanaście lat nadal będzie cieszyć właścicieli swym pięknem.–podkreśla arch. Anna Wilniewczyc.
Architektka zadbała o to, aby wnętrze łazienki było nie tylko zachwycające, ale także wyjątkowo praktyczne. Pojemna zabudowa meblowa oferuje mnóstwo miejsca na akcesoria i kosmetyki. Dzięki funkcjonalnym schowkom łatwo utrzymać tu porządek i estetyczny wygląd łazienki na co dzień. Anna Wilniewczyc zaprojektowała także lekką konsolę z szufladami i granitowym blatem do wpuszczanej umywalki. Złote uchwyty i bateria w tym samym kolorze nadają eleganckiego sznytu.
– Meble projektowane na wymiar to ogromna wartość projektu. Dostosowujemy proporcje i materiały, opracowując każdy detal, dzięki czemu mieszkanie jest nie tylko spójne, ale dopasowane do potrzeb konkretnego odbiorcy, klienta. – mówi pani Anna.
Ogromną rolę w aranżacji łazienki odgrywa światło – nienachalne i rozproszone, które delikatnie podkreśla fakturę materiałów. Odbite w tafli lustra wizualnie powiększa nieduże wnętrze. Kinkiety na lustrze dobrze doświetlają twarze i ułatwiają wykonanie codziennych czynności toaletowych.
Magiczna rola detali we wnętrzach
Światło w projekcie jest integralnym elementem aranżacji mieszkania. Dzięki umiejętnie zaplanowanym scenom świetlnym, wnętrza nabierają głębi, a użyte w realizacji materiały eksponują swoje najlepsze oblicza. Każda z lamp jest starannie dobrana do pomieszczenia, w którym się znajduje, aby poza światłem wnosić element dekoracyjny.
Wszystkie detale tego projektu mają znaczenie – połyskujące tapety, subtelne sploty tkanin i uchwyty w kolorze złota nadają aranżacji spójność i niepowtarzalny charakter. Wiele mebli oraz detali stolarskich w tym wnętrzu zostały wykonanych na wymiar, takich jak cokoły z gniazdami elektrycznymi. Wszystko to w połączeniu z naturalnymi materiałami, kamieniami i drewnem razem tworzy ponadczasową przestrzeń, która daje domownikom przyjemność z przebywania w niej.
Anna Wilniewczyc przygotowała wnętrza o wyjątkowym uroku, nastawione na spełnianie potrzeb i oczekiwań ich odbiorców. Doskonale zadbała o szczegóły, aby realizacja cieszyła inwestorów przez kolejne lata.
– Projektowanie jest zawsze odpowiedzią na oczekiwania klientów, a projektant, wsłuchując się w nie, dopasowuje wnętrze do nich, spełniając wszelkie standardy ergonomii i estetyki. Jestem odpowiedzialna za efekt, ale tylko dzięki zaufaniu klientów mogę osiągnąć zamierzony cel. – podsumowała realizację projektu pani Anna.
Projekt wnętrza: Architekt Wnętrz Anna Wilniewczyc
Zdjęcia: Pion Poziom