Jakie materace lepsze - piankowe czy sprężynowe?

Jakie materace lepsze - piankowe czy sprężynowe?

Każdy wie, że odpowiednia ilość snu w ciągu doby, regularne chodzenie spać i budzenie się o stałej porze to jeden z filarów zdrowego trybu życia. Nie każdy jednak wie, że odpowiednia ilość snu to dopiero połowa sukcesu. Liczy się przede wszystkim jakość. Jeśli Twój sen jest niskiej jakości, a Ty budzisz się w nocy, wstajesz przed zaplanowaną godziną, albo zdarza ci się zaspać - to znaczy, że twój sen wymaga regulacji. Najważniejszym elementem każdej sypialni powinien być odpowiednio dobrany materac.
4:00 min
0
0

Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

Ogromny wybór nowoczesnych i prozdrowotnych materacy oferuje na przykład polska marka Expert Snu. Z pomocy profesjonalnego specjalisty od snu można skorzystać zarówno podczas wizyty w salonie, jak i online za pomocą chatu na stronie internetowej, kontaktu telefonicznego, czy w social media marki na Facebooku i Instagramie. Należy jednak już na wstępie powiedzieć, że każdy człowiek jest inny, ma inną wagę, wzrost, budowę ciała i indywidualne preferencje dotyczące spania. Dlatego materac należy dobierać zawsze do konkretnej osoby!

Autor:
Redakcja
Data:
28.02.2021
piankowe-czy-sprzezynowe.jpg

Materace sprężynowe - jakie mają właściwości?

Wybór odpowiedniego materaca do spania można zacząć od przeglądu najpopularniejszych rodzajów. Dużym zainteresowaniem od lat cieszą się materace piankowe i sprężynowe. Są to jednak dwa zupełnie różne rodzaje materacy, o diametralnie innych właściwościach i specyfikacji.


Materac sprężynowy gwarantuje najlepsze punktowe podparcie ciała, dzięki dużej ilości maleńkich sprężynek. Wyróżniamy różne rodzaje sprężyn, m.in. sprężyny bonellowe czy kieszeniowe. Jeśli interesuje Cię wybór materaca sprężynowego, zwróć uwagę zwłaszcza właśnie na modele ze sprężynami kieszeniowymi - każda sprężyna jest owinięta osobną ‘kieszonką’, dzięki czemu może pracować niezależnie od pozostałych. Daje to lepsze i bardziej stabilne podparcie dla ciała. Kluczową kwestią w przypadku materacy sprężynowych, jest ilość sprężyn w przeliczeniu na 1m2. Czym będzie ich więcej - tym lepiej.

Materace piankowe - czym się charakteryzują?

Równie popularne są materace piankowe. Istnieje wiele różnych rodzajów pianek, które mają diametralnie różne właściwości. Najpopularniejsze są jednak materace z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej. Pianka wysokoelastyczna składa się z piany i milionów pęcherzyków powietrza, co zapewnia dobrą wentylację - choć nie tak dobrą, jak w przypadku materacy lateksowych. Pianka wysokoelastyczna jest odporna na ugniatanie, dzięki czemu materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, gwarantując odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i niwelując ucisk na mięśnie czy narządy. Pianka wysokoelastyczna szybko odzyskuje kształt, dzięki czemu na bieżąco dopasowuje się do pozycji spania.

Inne rodzaje materacy piankowych

Wśród pianek na uwagę zasługuje także pianka termoelastyczna, która reaguje nie tylko na nacisk i ciężar ciała, ale także na jego temperaturę. Pianka nagrzewa się i dopasowuje do ciała niczym forma. Pęcherzyki powietrza znajdujące się w piance pozwalają regulować temperaturę ciała, a struktura pianki skraca czas potrzebny do zaśnięcia. Materace z wypełnieniem z pianki termoelastycznej gwarantują doskonałe dopasowanie do ciała, przyjemne otulenie, wrażenie, które może przypominać spanie na puchatej chmurce. Materace piankowe świetnie sprawdzą się w przypadku małych dzieci, osób starszych, a także jako wybór dla par, gdzie dwie osoby o różnej wadze i budowie ciała chciałyby móc spać na jednym materacu. Może to jednak nie być dobry wybór dla osoby mającej problem z potliwością lub dla kogoś, komu zwykle jest w nocy zbyt ciepło.


Jak widać, na rynku dostępnych jest mnóstwo materacy o różnej konstrukcji i z różnym wypełnieniem. Przed wyborem warto skorzystać z pomocy profesjonalnego specjalisty. Wspomniana wcześniej marka Expert Snu chwali się faktem, że zatrudnia ekspertów  łączących doświadczenie w sprzedaży i wiedzę z różnych dziedzin: zdrowia, snu czy anatomii. W ofercie Expert Snu są zarówno omawiane tutaj materace sprężynowe, piankowe jak i wiele innych, równie wartych uwagi modeli.

Podobne artykuły

Drewnopodobne płytki w sypialni
Kolekcje inspirowane naturalnym materiałem pozwalają na stworzenie wyjątkowych aranżacji. Czy warto wykorzystać płytki podłogowe...
czytaj więcej
Łazienka przy sypialni
Łazienka obok sypialni to wygodne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Sprawdzamy, o czym jednak...
czytaj więcej