Łazienka przy sypialni
Podział stref w sypialni z łazienką
Przejście pomiędzy strefą mokrą łazienki a podłogą sypialni, zwłaszcza jeśli są wykonane z różnych materiałów, powinno być prawidłowo zabezpieczone przed działaniem wody. W takich połączonych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się płytki ułożone na podłodze. Ten trwały, odporny na działanie wilgoci materiał możemy zastosować w łazience i sypialni, uzyskując spójne wnętrze.
Pod płytkami podłogowym możemy zamontować ogrzewanie podłogowe, które znacząco podniesie komfort codziennego użytkowania wnętrz - więcej o wadach i zaletach ogrzewania podłogowego przeczytasz tutaj. Podłogówka świetnie sprawdzi się w małych łazienkach. Nie będziemy ograniczać przestrzeni użytkowej na dodatkowe grzejniki montowane na ścianach.
Wanna czy prysznic?
Tutaj decydujące są dwa czynniki – własne upodobania i gabaryty pomieszczenia. W domach i apartamentach o większej powierzchni w takiej łazience przy sypialni niepodzielnie króluje wanna, często w wersji wolnostojącej. To najbardziej luksusowe i eleganckie rozwiązanie, które cenią sobie miłośnicy relaksu w pachnącej pianie. Skojarzenia z salonem spa są tutaj nieprzypadkowe – prywatna strefa powinna być miejscem odpoczynku i wyciszenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wanien wolnostojących, więc bez problemu dopasujemy kształt i wymiary do planowanej łazienki.
Jeśli jednak jesteście miłośnikami szybkiego prysznica – prywatną strefę spa warto wyposażyć w armaturę typu premium. Deszczownica z regulacją strumienia lub wielofunkcyjny panel prysznicowy z hydromasażem pomogą zrelaksować się po stresującym dniu. Minimalistyczne kabiny bez brodzika doskonale wpiszą się w aranżacje niewielkich łazienek przy sypialni.
Odpowiednie oświetlenie
W prywatnej strefie łazienkowej panie lubią mieć miejsce do wykonywania makijażu i pielęgnacji. Warto więc zadbać o odpowiednio duże lustro z dobrym oświetleniem. Rodzaj lampy przy toaletce warto dokładnie przemyśleć – dobrze sprawdzi się światło o neutralnej barwie. Nie zniekształci kolorów, dzięki czemu każdy makijaż będzie wyglądał doskonale. Przestrzeń przygotowaną do wykonywania makijażu trzeba również wyposażyć w blat lub wolnostojącą toaletkę do odkładania przyborów i kosmetyków. Wygodne siedzisko też będzie dodatkowym atutem.
Uzupełnieniem całej aranżacji łazienki obok sypialni może być dekoracyjne oświetlenie LED. Podświetlony sufit, czy fragment ściany wprowadzi do wnętrza delikatne, rozproszone światło.
Dekoracyjne lustro
W łazience przy sypialni ciekawym wyborem będą lustra z oświetleniem LED, przystosowane do montażu w łazience. W ofercie producentów odnajdziemy różne kształty i wymiary, więc bez problemu dopasujemy model dopasowany do metrażu i stylu naszej łazienki.
Wentylacja w łazience przy sypialni
Projektując łazienkę obok sypialni, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej wentylacji, dzięki czemu zadbamy o odpowiednią jakość powietrza, odprowadzenie nadmiaru wilgoci. Często oba pomieszczenia nie są od siebie oddzielone pełnymi ścianami, dlatego warto zadbać o sprawnie działający system w obu pomieszczeniach. Wentylacja mechaniczna, czy dobrze dobrana rekuperacja gwarantuje nam dobrą wentylację w obu strefach.
Aranżując łazienkę przy sypialni, warto zadbać o spójny wygląd obu pomieszczeń. Potraktujmy łazienkę, jako płynne przedłużenie strefy sypialni. Postawmy na tę samą estetykę, materiały wykończeniowe i kolory. Dzięki temu uzyskamy harmonijny projekt wnętrz, w którym chętnie będziemy odpoczywać.
Sypialnia z łazienką - przykładowe projekty
Sypialnia z łazienką to doskonałe rozwiązanie, jeśli cenimy sobie prywatność i wyraźny rozdział strefy dziennej i nocnej. Komfort i wygoda dobrze zaaranżowanego domowego SPA pozwolą stworzyć idealne miejsce do odpoczynku. Zaprojektowanie łazienki obok sypialni wymaga od nas przemyślanych rozwiązań, zastosowania odpowiednich materiałów, ale przy odrobinie wysiłku możemy stworzyć komfortowe, harmonijne wnętrze.