Jasne wnętrze w modnych kolorach

Jasne wnętrze w modnych kolorach

Apartament na warszawskim Wilanowie zaprojektowany przez projektantki z NABOO STUDIO urzeka elegancją. Wnętrze zaprojektowane w stylistyce modern classic łączy tradycję i nowoczesność. Dopracowane detale i wysoka jakość materiałów tworzą ponadczasową aranżację.
1:30 min
0
0

Początkowy układ 70-metrowego mieszkania wymagał wprowadzenia zmian w rozkładzie funkcjonalnym. Inwestorom zależało na wygospodarowaniu drugiego pokoju, w którym mogliby urządzić gabinet. Na ten cel trzeba było zaadaptować część salonu wraz z jednym z pierwotnie dwóch jego okien. Projektantki z pracowni NABOO STUDIO - Aneta Dudek i Martyna Leśniewska w ciekawy sposób zaprojektowały układ funkcjonalny, realizując wszystkie wytyczne inwestorów. Udało stworzyć się praktyczną aranżację w modnym stylu modern classic. We wnętrzu dominuje jasna kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń. Eleganckie dodatki, starannie dobrane wyposażenie i sztukateria dyktują styl apartamentu.

Autor:
Redakcja
Data:
30.04.2021
Projekt Naboo Fot. Pion Poziom (3).jpg
Eleganckie sztukaterie na ścianach są nieodłącznym elementem stylu modern classic. Fot. Pion Poziom

Otwarta przestrzeń

W strefie dziennej połączono salon, jadalnię i kuchnię. Na szczególną uwagę zasługuje welurowa, jasna sofa z eleganckimi przeszyciami. Dekoracyjny stolik z marmurowym blatem i złotymi elementami podkreśla styl panujący we wnętrzu. W strefie dziennej stworzono także wygodne miejsce do spożywania posiłków. Wybrano stół z okrągłym blatem i tapicerowanymi krzesłami w kolorze ciemnej, butelkowej zieleni. Wszystkie, starannie dobrane elementy łączą klasykę z nowoczesnymi trendami. Delikatna sztukateria, wysokie listwy przypodłogowe, ciekawe formy oświetlenia tworzą spójną, ponadczasową kompozycję.


W apartamencie ważną rolę odgrywają zielone rośliny. Kwietniki polskiej marki Bujnie uzupełniają całe wnętrze, wprowadzając do wnętrz energetyczny, zielone akcenty.

Projekt Naboo Fot. Pion Poziom (2).jpg
Wysokiej jakości dywan, wykonany z wełny i jedwabiu współgra z elegancką formą mebli wypoczynkowych. Fot. Pion Poziom

Kuchnia modern classic

Otwarta kuchnia nawiązuje do stylistyki pozostałych wnętrz. Białe fronty połączono wyrazistym blatem, delikatną szarością i czarnym, kontrastującym kolorem sprzętów AGD. Blat kuchenny wykonano z granitu Viscount White. 

Projekt Naboo Fot. Pion Poziom (1).jpg
Kamień umieszczony na pionowej ściance od strony salonu, wzbogaca wygląd całej kuchni. Fot. Pion Poziom

Sypialnia z kominkiem

Dekoracyjna, wielkoformatowa tapeta stanowi ciekawe tło dla tapicerowenego łóżka z bordowym zagłówkiem. W sypialni znalazło się także miejsce na okrągłe lustro i trochę zieleni. Na jednej ze ścian umieszczono biokominek marki Kratki.


Naturalna wizja ognia w zaciszu sypialni to bez wątpienia ikona luksusu, a także marzenie wielu osób, jednak niełatwe do realizacji w formule tradycyjnego kominka, który wymaga m.in. dostępu do przewodu kominowego. Rozwiązanie przynoszą biokominki. Tego typu urządzenia można ustawić w dowolnym pomieszczeniu z normalną wentylacją – wyjaśnia Aneta Dudek.

Projekt Naboo Fot. Pion Poziom (4).jpg
Na ścianie za zagłówkiem łóżka znajduje się tapeta Seresia marki Wonderwall Studio. Fot. Pion Poziom
Projekt Naboo Fot. Pion Poziom (5).jpg
W sypialni umieszczono biokominek December marki Kratki. Fot. Pion Poziom

W łagodnych odcieniach

Projekt łazienki utrzymany jest w jasnych, lekkich barwach. Dominuje tutaj naturalna kolorystyka. Na podłogę wybrano płytki w ciepłym, dębowym kolorze, na ściany płytki w większym formacie, inspirowane wzorem kamienia. W strefie prysznica umieszczono minimalistyczny zestaw podtynkowy, który współgra z oszczędną formą kabiny.


Projekt i nadzory autorskie: NABOO STUDIO – Aneta Dudek / Martyna Leśniewska

Realizacja: MRENOVATIONS http://mrenovations.pl/

Stylizacja wnętrz: Agnieszka Modzelewska, https://www.instagram.com/deconeserka/

Zdjęcia: PION/POZIOM

Projekt Naboo Fot. Pion Poziom (6).jpg
Na ścianach w łazience zdecydowano się na płytki z kolekcji Tacoma Cerrad, które połączono z ciepłym odcieniem płytek drewnopodobnych. Fot. Pion Poziom
Projekt Naboo Fot. Pion Poziom (7).jpg
We wnętrzu króluje nowoczesna ceramika. Na zdjęciu umywalka Duravit D-code. Fot. Pion Poziom

Podobne artykuły

Apartament z widokiem na Wrocław
85-metrowy apartament położony w centrum Wrocławia zaprojektowany przez Monikę Staniec jest oazą spokoju i relaksu. Wnętrze...
czytaj więcej
Projekt 44-metrowego mieszkania
Mieszkanie w Gdańsku na osiedlu Botanica Jelitkowo zostało zaprojektowane z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Na 44 metrach...
czytaj więcej
Wiosenne trendy w aranżacji tarasu i balkonu
Chociaż wiosenna pogoda jeszcze jest kapryśna, warto zabrać się za aranżację przestrzeni wypoczynkowej odpowiednio wcześniej, zanim na dobre rozpocznie...
czytaj więcej