Projekt 44-metrowego mieszkania

Projekt 44-metrowego mieszkania

Mieszkanie w Gdańsku na osiedlu Botanica Jelitkowo zostało zaprojektowane z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Na 44 metrach architekt Arkadiusz Grzędzicki stworzył funkcjonalną i zaskakującą przestrzeń.
3:00 min
0
0

Inspiracją do stworzenia projektu stała się natura, zieleń otaczająca budynek. Mieszkanie znajduje się na kameralnym, nadmorskim osiedlu Botanica Jelitkowo, zaprojektowanym z wielką starannością. Idea osiedla łączy bliskość miejskiej infrastruktury i nadmorskiego klimatu.


Mieszkanie zostało zaprojektowane przez Arkadusza Grzędzickiego zdalnie, była to realizacja „pod klucz”. Inwestorzy mieli konkretne wytyczne: apartament miał być wykończony wysokiej jakości materiałami, zaprojektowany w oryginalny i zapadający w pamięć gości sposób.

Autor:
Redakcja
Data:
07.04.2021
Arkadiusz Grzędzicki x Dekorian Home fot. Olga Kharina, XO foto (18).JPG
W przestronnym salonie z aneksem kuchennym na podłogę wybrano wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości panel laminowany. Fot. Olga Kharina, XO foto

Salon z aneksem kuchennym

Strefę dzienną tworzy salon połączony z kuchnią. Przestrzeń jest jasna, dobrze oświetlona. Na ścianach znajdują się ozdobne sztukaterie, wzrok przyciąga welurowa sofa w szmaragdowym kolorze oraz niezwykły sufit z czarnymi listwami i zielonym mchem dekoracyjnym. Naturalny kolor podłogi dodaje wnętrzu przytulności.


Mały aneks kuchenny zaskakuje lustrzanymi frontami górnych szafek. Takie rozwiązanie powiększa optycznie projektowaną przestrzeń. Ściana i blat w antracytowym kolorze doskonale korespondują z szarymi frontami słupków kuchennych, które sięgają do sufitu.

Arkadiusz Grzędzicki x Dekorian Home fot. Olga Kharina, XO foto (14).JPG
Dekoracja z mchu Chrobotka na suficie współgra z zielenią za oknem. Fot. Olga Kharina, XO foto
Arkadiusz Grzędzicki x Dekorian Home fot. Olga Kharina, XO foto (15).JPG
Za szarymi frontami ukryta jest lodówka i miejsce do przechowywania. Fot. Olga Kharina, XO foto

Sypialnia pod chmurką

W sypialni zdecydowano się na tapetę z manufaktury Cole & Son – Nuvole. Umieszczona na suficie tworzy wyjątkowy efekt. Całą aranżację uzupełniają jasne meble z kolekcji Nature zaprojektowanej przez grupę Tabanda dla marki VOX.

Arkadiusz Grzędzicki x Dekorian Home fot. Olga Kharina, XO foto (1).JPG
Lustro umieszczone od podłogi do sufitu optycznie powiększa przestrzeń. Fot. Olga Kharina, XO foto
Arkadiusz Grzędzicki x Dekorian Home fot. Olga Kharina, XO foto (6).JPG
Stolik nocny z kolekcji Nature VOX. Fot. Olga Kharina, XO foto
Arkadiusz Grzędzicki x Dekorian Home fot. Olga Kharina, XO foto (4).JPG
W sypialni wygospodarowano wygodne miejsce do pracy. Fot. Olga Kharina, XO foto

Łazienka z kolorowymi meblami

We wnętrzu łazienki uwagę przykuwają zielone meble oraz dekoracyjna strefa prysznica. Na kolorowej szafce ustawiono drewnianą umywalkę, uzupełnieniem całej aranżacji są drewniane akcenty na armaturze. Strefę prysznica tworzy wygodna kabina typu walk-in. Na ścianie znajduje się wielkoformatowa grafika z włoskiej kolekcji Glamora, która podkreśla styl panujący we wnętrzu.

Arkadiusz Grzędzicki x Dekorian Home fot. Olga Kharina, XO foto (7).JPG
Kabina walk-in z odpływem liniowym i dekoracyjną ścianą. Fot. Olga Kharina, XO foto
Arkadiusz Grzędzicki x Dekorian Home fot. Olga Kharina, XO foto (9).JPG
Jesionowa umywalka wykonana przez firmę Taka Forma współgra z pozostałymi elementami wyposażenia. Fot. Olga Kharina, XO foto

W całym mieszkaniu możemy dostrzec wiele, wysokiej jakości materiałów i wyposażenie z najwyższej półki. Uwagę zwraca znakomite polskie wzornictwo. Widzimy między innymi projekty Oskara Zięty, Tabandy, Marty Krupińskiej.


- Bardzo lubię polski design, jestem jego ambasadorem. Przez wykorzystywanie w projektach polskich marek pokazuję swoim Inwestorom i ich gościom, że warto stawiać na rodzime produkty – mówi Arkadiusz Grzędzicki. - Są dobrej jakości, wykonane najczęściej z naturalnych materiałów. Coraz częściej widzimy, że polscy projektanci stawiają duży nacisk na detal, funkcjonalność, wytrzymałość swoich projektów. To zmieniło się w perspektywie lat. Naprawę jest w czym wybierać, za każdym produktem stoi historia projektanta, jego inspiracje oraz cały bardzo ciekawy proces projektowy. Jest mi to bardzo bliskie – dodaje architekt Arkadiusz Grzędzicki.

Całe mieszkanie powstało przy współpracy z salonami wyposażenia Dekorian Home.

Podobne artykuły:

Dwupoziomowe mieszkanie w Poznaniu
W apartamencie na jednym z nowych osiedli w Poznaniu możemy odnaleźć inspiracje z dwóch europejskich, kulturowych biegunów...
czytaj więcej
Rodzinny dom w Krakowie
Projekt 200-metrowego domu w Krakowie przeznaczonego dla czteroosobowej rodziny wymagał skomponowania funkcjonalnej przestrzeni...
czytaj więcej