Dwupoziomowe mieszkanie w Poznaniu
Strefę dzienną wypełnia duża ilość światła. Jasny, przestronny salon ma aż 7 metrów wysokości. Wnętrze urządzone jest w oszczędny sposób – prosta forma zabudowy meblowej, blaty i fronty świetnie korespondują z barwą drewna, betonu i kamienia. Zaskakującym akcentem jest stalowa, czarna siatka nad wsypą kuchenną, która obniża wizualnie sufit i wydziela kuchenną przestrzeń.
Naprzeciwko ciągu zabudowy kuchennej, za meblami wypoczynkowymi, znajduje się regał wykonany na wymiar, który pełni rolę biblioteczki, winoteki i domowej galerii pamiątek. - To rozwiązanie, z którego jestem szczególnie dumna. Rzadko ma się okazję projektować meble, które mają aż taką wysokość. W jego realizacji konieczna była bliska współpraca z wykwalifikowanymi stolarzami, którzy precyzyjnie wykonali każdy element - przyznaje autorka projektu.
Prywatna przestrzeń
Przez wąski korytarz za kuchnią dojdziemy do łazienki przeznaczonej dla gości, a dalej do sypialni połączonej z łazienką i garderobą. W tej prywatnej części wykorzystano wiele rozwiązań marki Komandor. Obszerna szafa w korytarzu powstała w oparciu o system Opal, a fronty wykonano z satynowego szkła w kolorze Sati Szampański. Dzięki temu strefa przedpokoju zyskuje jednorodny, spokojny, ale też elegancki charakter.
Zamiast typowej ściany między korytarzem a sypialnią mamy przegrodę wykonaną z hartowanego szkła na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie pozwala na doświetlenie części wejściowej naturalnym światłem.
Za sypialnią znajduje się prywatna łazienka oraz przestronna garderoba. Na szczególną uwagę zasługuje barwna mozaika wykonana przez artystkę Ewę Przepiórę. Dekoracja nawiązuje do tradycyjnych form zdobniczych charakterystycznych dla regionu Walencji.
Na antresoli
Wchodząc na piętro, widoczna jest zmiana stylistyki. Klimat tej części apartamentu budują rustykalne meble, antyki, rodzinne pamiątki. Artystka, która przygotowała mozaikę w łazience koło sypialni, zaprojektowała też dekoracje na tym poziomie. Ceramiczne kafelki układają się w kształt flaminga czy salamandry - na tle białych ścian to zaskakujący element dekoracyjny.
Na antresoli znajduje się przestrzeń gościnna. Jest tutaj miejsce na salę kinową i sypialnię przeznaczoną dla gości. W sypialni gościnnej znajdują się półki inspirowane rozwiązaniem charakterystycznym dla wnętrz na Foemeterze. Półki przypominają wnęki wykute w ścianie.
Łazienka z zielonymi płytkami
Na piętrze znajduje się także łazienka, którą widać przez matowe przeszklenia w ścianie sypialni. Dominującym kolorem jest zieleń, która doskonale współgra z czarnym kolorem profili kabiny prysznicowej i miedzianą armaturą. Na podłodze zdecydowano się na beton polimerowy, dzięki czemu uzyskano jednorodną powierzchnię w całym wnętrzu.