Kolorowe wnętrze w wielkanocnej aranżacji

Kolorowe wnętrze w wielkanocnej aranżacji

Dobre aranżacje mają do siebie to, że można je w prosty sposób zmodyfikować i tym samym dostosować do aktualnych warunków i okoliczności. Doskonałym przykładem jest warszawski dom przy ulicy Czeremchowej urządzony przez pracownię Decoroom. Pełen żywych kolorów wystrój stworzył doskonałą scenerię, by zasiąść do wielkanocnego śniadania.
3:00 min
0
0

Każdy z elementów strefy dziennej, na którą składają się kuchnia, jadalnia i salon jest doskonałym miejscem, by nadać kompozycji odrobinę świątecznego klimatu. W pomieszczeniach dominuje skandynawska, minimalistyczna estetyka tworzy subtelną i przytulną oprawę, która zostaje przełamana przez wyraziste, nasycone barwy, dynamizujące wystrój. Wszystkie wnętrza łączy motyw granatu, który spaja je, tworząc harmonijną całość.

Autor:
Redakcja
Data:
14.04.2022
Aktualizacja:
13.02.2023
Wielkanocna aranżacja Decoroom fot. Pion Poziom (12).jpg
Aranżacja wielkanocnego stołu. Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom

Salon z musztardową sofą

Centralnym punktem salonu jest narożna sofa o typowych dla skandynawskiej stylistyki wysokich, drewnianych nóżkach, które nadają konstrukcji lekkości. Intensywne kolory zdobiące mebel doskonale prezentują się na tle jasnych ścian. Na wyciągnięcie ręki znajduje się niewielki stolik kawowy, na którym równie dobrze może znaleźć się kubek z poranną kawą, książka w przerwie od lektury, jak i laptop używany do pracy w domu.


Tym razem znalazła się tam piękna ozdoba w postaci zielonego zająca wielkanocnego. Chociaż to tylko jeden element, intensywna zieleń wyróżnia go na tle pozostałych elementów wystroju, dzięki czemu nie da się go przegapić i zapomnień święcie tak bardzo uosabianym z wiosną i odradzającą się w corocznym cyklu przyrodą.

Wielkanocna aranżacja Decoroom fot. Pion Poziom (16).jpg
Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom
 • -28%
  Tubądzin Mountain Ash Gold STR

  Płytka podłogowa (gr. 8 mm), 19x119,8 cm

  184,50 PLN 132,80 PLN

  Dostępność: 371,15 m2

 • -10%
  Azario Milena Nuez

  Płytka uniwersalna mat, 19,7x120 cm

  145,00 PLN 130,50 PLN
  zobacz produkt

  Dostępność: na zamówienie

 • -26%
  Paradyż Heartwood Honey Gres Szkl. Rekt. Struktura Mat

  Płytka ścienno-podłogowa (gr. 9 mm), 19,8x119,8 cm

  183,30 PLN 135,60 PLN

  Dostępność: 4,52 m2

 • -26%
  Paradyż Soulwood Almond Gres Szkl. Rekt. Struktura Mat

  Płytka ścienno-podłogowa, 19,8x119,8 cm

  183,30 PLN 135,60 PLN

  Dostępność: 35,7 m2

 • -26%
  Tubądzin Wood Cut natural STR

  Płytka ścienno-podłogowa (gr. 8 mm), 19x119,8 cm

  184,50 PLN 136,50 PLN

  Dostępność: 347,12 m2

Wielkanocny stół

W aranżacji autorstwa architektek z pracowni Decoroom granicę pomiędzy przestrzenią wypoczynkową a kuchnią wyznacza klasyczny stół jadalny. Proste krzesła w stylu rustykalnym dodają całości swojskiego charakteru i świetnie wkomponowują się w wystrój. Zielone, roślinne akcenty symbolizują odradzające się po zimie życie. Gustowna zastawa dopełnia obrazu wnętrza emanującego rodzinnym ciepłem. Również tutaj trudno przeoczyć wielkanocne ozdoby, wśród których prym wiodą po raz kolejny zające. Popiersie w złotym kolorze dobrze wpisuje się w całość kompozycji, stanowiąc zarazem miły, humorystyczny akcent. Zajączka można dostrzec również na talerzach, gdzie w bardzo kreatywny sposób wykorzystano serwetki. Na stole nie zabrakło również nieodzownego elementu każdych świąt wielkanocnych – jajek.

Wielkanocna aranżacja Decoroom fot. Pion Poziom (10).jpg
 
Wielkanocna aranżacja Decoroom fot. Pion Poziom (2).jpg
 
Wielkanocna aranżacja Decoroom fot. Pion Poziom (8).jpg
 
Wielkanocna aranżacja Decoroom fot. Pion Poziom (1).jpg
 

Niebieska kuchnia

Kuchnia, chociaż nie poraża rozmiarami, cieszy oczy funkcjonalnym, dobrze przemyślanym układem oraz wyrazistymi, granatowymi frontami mebli. Chociaż jest to przestrzeń przede wszystkim funkcjonalna, to również tutaj da się zaobserwować ozdobne, świąteczne akcenty w postaci – a jakże – zajączków.

Wielkanocna aranżacja Decoroom fot. Pion Poziom (15).jpg
Niebieskie fronty szafek kuchennych doskonale komponują się z drewnianym blatem. Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom

Dom przy ulicy Czeremchowej to doskonały przykład na to, jak można urządzić dom w święta. Nie brakuje tu elementów, które się wyróżniają, ale i takich, które dobrze wkomponowują się w wystrój. Kreatywne wykorzystanie serwetek pokazuje, że często nie trzeba kupować żadnych ozdób, by wprowadzić to naszych domów i mieszkań świąteczną atmosferę.

Projekt wnętrza: Angelika Front, architekt wnętrz / Decoroom

Projekt kuchni i mebli: Katarzyna Domańska, architekt wnętrz / Decoroom Kitchen

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom


Zobacz również

Kuchnia z wyspą - zalety i wady
Kuchnia z wyspą to jeden z najpopularniejszych i najbardziej praktycznych sposobów na aranżację tego pomieszczenia. Świetnie...
czytaj więcej
Mieszkanie w pastelowych odcieniach
Mieszkanie w Warszawie o powierzchni 60m2 należy do młodej, aktywnej zawodowo kobiety. Zgodnie z wytycznymi inwestorki w...
czytaj więcej