Mieszkanie w pastelowych odcieniach

Mieszkanie w pastelowych odcieniach

Mieszkanie w Warszawie o powierzchni 60m2 należy do młodej, aktywnej zawodowo kobiety. Zgodnie z wytycznymi inwestorki w mieszkaniu króluje róż! Architektki z pracowni Decoroom sprawnie połączyły ponadczasowe, pastelowe odcienie z nutką retro, tworząc niebanalne wnętrze.
3:00 min
0
0

Wykorzystanie różu było inicjatywą inwestorki. Projektantki uznały, że doskonale współgrać z tym kolorem będą pastele, które będą wchodzić w interakcję z kolorem bazowym, oraz stylistyka retro, która pozwala na zabawę formą i kolorem w pomieszczeniu. Efekt ostateczny urzeka świeżym, niebanalnym podejściem i dodaje wystrojowi wnętrza pazura.

Autor:
Redakcja
Data:
15.03.2022
Decoroom_Różowe mieszkanie_fot. Pion Poziom (6).jpg
Kolory w mieszkaniu tworzą spójną, atrakcyjną kompozycję. Fot. Pion Poziom

Wyrazisty mix

Najbardziej reprezentacyjną przestrzenią w mieszkaniu jest otwarta strefa dzienna. Róż w akompaniamencie odcieni szarości i zieleni w połączeniu ze stylistyką retro daje unikalny efekt. Istotnym akcentem kolorystycznym są również złote akcenty pojawiające się w formie zdobionych elementów. Kompozycję dopełnia parkiet z modynym wzorem jodełki. Ten naturalny materiał pojawił się również np. w formie dębowych ćwierćwałków zdobiących obudowę półwyspu kuchennego. 

Decoroom_Różowe mieszkanie_fot. Pion Poziom (5).jpg
Doskonale skomponowane kolory tworzą wyjątkowe, pełne życie wnętrze. Fot. Pion Poziom

Opływowe, delikatne linie, sprzętów takich jak zestaw wypoczynkowy, wspomniany wcześniej półwysep, czy stół oraz krzesła w części jadalnianej podkreślają kobiecy charakter przestrzeni. Uwagę zwracają także salonowe galerie, które zdobią dwie przeciwległe ściany.

Decoroom_Różowe mieszkanie_fot. Pion Poziom (7).jpg
Chociaż w strefie dziennej nie brakuje różnych elementów, róż cały czas pozostaje głównym bohaterem aranżacji. Fot. Pion Poziom

Akcenty retro w strefie kuchennej

W porównaniu z salonem kuchnia prezentuje się dość zachowawczo. Szara kolorystyka, matowe wykończenie frontów tworzą estetyczne tło. Jednak również tutaj nie brakuje charakterystycznych elementów, takich jak ściana nad blatem, wykończona wracającym do łask lastryko, które pojawia się także na blatach roboczych. Kompozycję dopełnia utrzymana w stylistyce retro lodówka marki Smeg w waniliowym kolorze.

Decoroom_Różowe mieszkanie_fot. Pion Poziom (8).jpg
Lastryko na blacie oraz ścianie stanowi doskonałe uzupełnienie wystroju. Fot. Pion Poziom

Szaro - różowa sypialnia

Również część prywatna nie mogła obyć się bez ulubionego koloru właścicielki.  W sypialni delikatny róż doskonale zgrywa się z elementami w odcieniach szarości. W tym wnętrzu wyróżnia się ściana za wezgłowiem łóżka, którą zdobi stylowa sztukateria, która podkreśla wypoczynkowy charakter wnętrza. 

Decoroom_Różowe mieszkanie_fot. Pion Poziom (1).jpg
Delikatny róż doskonale współgra z odcieniami szarości. Fot. Pion Poziom

Istotnym elementem wyposażenia jest również duża zabudowa meblowa w matowym wykończeniu z ozdobną, frezowaną ramą. Wystrój uzupełnia gustowna toaletka o prostej budowie, przy której znajduje się różowy, tapicerowany fotel.

Decoroom_Różowe mieszkanie_fot. Pion Poziom (3).jpg
Różowy fotel wyróżnia się charakterystycznym kształtem. Fot. Pion Poziom

Również w łazience nie mogło zabraknąć różu. Tu podobnie jak w sypialni połączono go z delikatnymi, kremowymi i szarymi odcieniami. Na ścianie w kabinie prysznicowej oraz podłodze zastosowano wzór lastryko, który doskonale współgrają z różowymi fragmentami ścian. Na szczególną uwagę zasługuje heksagonalna mozaika pod prysznicem, która stanowi elegancką oprawę dla czarnej, podtynkowej armatury.

Decoroom_Różowe mieszkanie_fot. Pion Poziom (10).jpg
Czarna armatura doskonale prezentuje się na tle różowych ścian. Fot. Pion Poziom

O projekcie:

 • Powierzchnia:  61,67 m2
 • Projekt wnętrza: Angelika Front, architekt wnętrz / Decoroom
 • Projekt kuchni i mebli: Katarzyna Domańska, architekt wnętrz / Decoroom Kitchen
 • Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Podobne artykuły:

Kolorowe kuchnie - pomysły, porady, inspiracje
Kolory w kuchni mocno zyskują na popularności – białe aranżacje powoli ustępują śmiałym, nasyconym odcieniom. W swoich projektach...
czytaj więcej
 Eleganckie boho w Poznaniu
We wnętrzu, które od samego początku określano mianem „eleganckiego boho”, umiejętnie połączono wiele wzorów i faktur. Złote...
czytaj więcej