Łazienka z kabiną walk-in
Zalety i wady kabin walk-in
Kabiny walk-in są łatwe do utrzymania w czystości. Brak zawiasów, systemów przesuwnych sprawia, że nie ma tam wielu, trudnych dostępnych miejsc, które ciężko się czyści. Dodatkowo większość kabin pokryta jest specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się kamienia i osadów. Kabiny walk in z odpływem umieszczonym w posadzce to dobre rozwiązanie dla osób starszych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Ten rodzaj kabiny w połączeniu z wygodnym wejściem do kabiny umożliwia stworzenie przestronnej strefy prysznicowej.
Podczas montażu kabiny walk-in łatwo jest popełnić błąd, który może negatywnie wpłynąć na naszą ocenę użytkowania tego typu rozwiązań. Najczęstszym problemem są źle wyprowadzone spadki i błędy podczas montażu odpływu liniowego. W takim przypadku, podczas kąpieli woda może wylewać się poza kabinę, dlatego priorytetem podczas wyboru takiego rozwiązania jest solidny montaż.
W łazienkach z kabinami walk-in należy także zadbać o dobrą wentylację. Brak wydzielonej przestrzeni prysznicowej sprawia, że para wodna rozprzestrzenia się po łazience, osadza się na meblach i ścianach. Planując łazienkę z kabiną walk-in pamiętajmy o odpowiedniej wentylacji.
Kabiny walk-in z czarnymi elementami
Kabiny prysznicowe z czarnymi profilami to jeden z ostatnich trendów w aranżacji wnętrz. Tego typu kabiny doskonale sprawdzą się w industrialnych, loftowych wnętrzach. W połączeniu z czarną aramaturą, ceglanymi i betonowymi powierzchniami stworzymy przestrzeń z charakterem. Czarne kabiny prysznicowe dobrze prezentują się także w połączeniu z białym marmurem, tworząc odważne i efektowne połączenie.
Łazienki retro, boho i vintage z kabiną walk-in
Niestandardowe kabiny prysznicowe pasują także do aranżacji stylizowanych. Świetnie podkreślą wnętrza w stylu boho i vintage - zamiast brodzika można wykorzystać drewniany podest, który nada przestrzeni rustykalnego charakteru. Wybierzmy podest wykonany z drewna twardego, o wysokich zawartości naturalnych olejów, np. egzotyczne Iroko, Merbau lub Bambusa. Warto go poddać dodatkowej impregnacji przed wilgocią przy pomocy specjalnych preparatów ochrony drewna.